• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

G

GROF

Guest
Meni se čini da vidija pila zahtjeva veči broj okretaja nego normalna :scratch

., poštovanje!., lipi pozdrav!

ISKRENO!, stvarno neznam po tome pitanju niš!., do sada smo uvijek obitelj moja i ja imali samo vidije na cikularima!., ovo je bila probna pila!., vidićemo što će reći struka?! iz firme kordun - karlovac!!!

., budemo sve vidili!., aj Bog! ...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,862
znam i ja što je vidija,barem što se tiče alata(u metalstvu),a tako je i sa cirkularom,kamen,beton a pogotovo čavli ni primirisati jer bude za čas škrbava,a i vidija zna neugodno frknuti kad pukne pa bi ti preporučio grofe radi preventive obavezno zaštitne naoćale
 
B

BAGERISTA

Guest
E kolega mogu reč da sam se izneadija,kad sam vidija kamo si stavi kako cirkular radi,,makar malo je teško ocijenit rad ovako preko videa,,,ali ono ča se vidi je perfektno,,,neki su pisali za kajiševe,,ali ne vidim da proklizava,,,8),a uvezi okretaja,nevidim zašto bi trebalo s više gasa radit,,makar ovako je po meni sasvim dovoljno,,,a netreba silit na tim strojevima,,,jer u sili se lako popuše prsti,,,..
Nek je sa srečom i da te dugo služi,,makar sam siguran da češ ga čuvat,,,jer ono ča san vidija poli tebe u garaži,,,ono je stvarno za sve pohvale,,kad se tako održava strojeve......:cool::cool:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
reži ti samo reži nema odmora ,a ne vidim nigdje gemištaricu ili pivicu....samo rezanje....
Frka ga je znaš , ak se nedaj Bog poreže ne smije primiti niti tetanos niti uzimati antibiotike .Sranje je to ,alkohol i pila ne idu skupa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Ja znam da ste vi svi pametni i da samo polako , samo polako ... hvala,hvala, cerek , cerek baš si super a iz leđa čeka čakija .
Ima nešto kaj je struka odredila , priroda stavila pečat i toga se (najbolje)treba držati .Da ja sad ne filozofiram o tome kako se sve troši , melje , glođe i kako iskoristivost stroja ..bla,bla,bla .
Skrenuo bi pažnju na brzinu rezanja ..i sad opet neću , jebe mi se jer vi sve znate i jura pura tako radi godinama i ima sve prste na rukama i nogama .cerek,cerek .
Slika tablice je s kordunove stranice gdje se ljepo vidi da je kritična brzina rezanja cerek,cerek manja od optimalne brzine rezanje ...kaj naravno vama nije jasno zašto je to tak a ja vas neću ućiti jer tko sam ja ?
brzina.gif
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima!., fala VAM svim skupa na dobrim i iskrenim komentarima!., evo još par slikic sa rezačine škarta za pečenje - kuvanje rakije!!!

dsc00618pb.jpg


dsc00619s.jpg


dsc00622y.jpg


dsc00623sy.jpg


dsc00624a.jpg


dsc00625g.jpg


dsc00626xo.jpg
 
G

GROF

Guest
., evo kako se lipo vidi iz ovi nekoliko slikic!., škart od jelovine ide u daljnju proizvodnju rakije; LIČKOGA viskija!!!

dsc00627a.jpg


dsc00631oe.jpg


dsc00651n.jpg


dsc00653u.jpg


dsc00654o.jpg


dsc00655lj.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,862
mislim da je ovo najslađi posao,jest da je malo,kako bi reko monoton,al ako dojde ekipa,,eeee,onda nastaje tulum...:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
eee,baš tako..

Vidim ja da se ovdje počela kuhat rakija,,,a i driva su se spilila,,,:mrgreen::supz::supz:lipo,,,sve posložilo i stavilo u suho,,,,,svaka čast.,.da san bliže bin pasa na jenu čašicu,,,vero bin.......8)
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
jao grofe da sam bliže al bi bilo veselja,a koliko drva si spremio kazan će raditi do proljeća
 
G

GROF

Guest
., veliki pozdrav mojim dragim forumašima!!!

., svakako fala doneba na dobrim komentarima!.,; ivan33, mtdoo1, BAGERISTA, zvonis01, ma i svim meni dragim ljudima!., svakako fala mome rodji VranićD na nesebičnom trudu oko keljenja slikic kako ji more narod i svit gljedat!., a ovi ki se volidu palit, uzbudjivat, ložit, ... mislim NE!., neka drkadu i špricadu!!!... hehehe, i na moju obitelj., ma i name ako jim nesmeta moja ružnoća hehehe..., ali njim nemoremo pomoć ovdeka., trebadu se javit za duševne bolnice!., bumo jim pomogli sa preporukom NE!...

., e moji bećari!!!., ali bi pili i pijani bili da ste bliže!!!., zato sve usputne prolaznike pozivam neka svratidu na LIČKI viski!
Danas bila proba veseloga stroja!., sada moram delat ozbiljno dva dana onda sa baladom nastavljamo u subotu!!!., a mogli bi napravit nekakov tulum!!!...
 
B

BAGERISTA

Guest
., veliki pozdrav mojim dragim forumašima!!!

., svakako fala doneba na dobrim komentarima!.,; ivan33, mtdoo1, BAGERISTA, ma i svim meni dragim ljudima!., svakako fala mome rodji VranićD na nesebičnom trudu oko keljenja slikic kako ji more narod i svit gljedat!., a ovi ki se volidu palit, uzbudjivat, ložit, ... mislim NE!., neka drkadu i špricadu!!!... hehehe, i na moju obitelj., ma i name ako jim nesmeta moja ružnoća hehehe..., ali njim nemoremo pomoć ovdeka., trebadu se javit za duševne bolnice!., bumo jim pomogli NE!...

A ča i na tebe su se počeli palit grofe..........:rolfer::rolfer::mrgreen:bit če koliko vidim ovdje tega špricanja do mile volje........:lol::lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Grofe (ili ostali koji su upučeni), a čemu služi ovo na kotlu :scratch

12237918.jpg
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Grofe (ili ostali koji su upučeni), a čemu služi ovo na kotlu :scratch

12237918.jpg

Pa otvor za izpuštanje komine , poslje destilacije .
Neznam šta bi drugo moglo biti :scratch
Evo već su i drugi odgovorili .
Ma i kod nas ima raznoraznih sistema za izpuštanje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh