• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

G

GROF

Guest
A oš se ti opet naljutiti kad je onako od srca iskomtriramo i pofalimo inžinjere iz PRIME ?8)
Trebao si prvo pitat forumaše za savjet gdje i kako rezati , a onda rezati:rolfer:

., e?! puknuti!

., ..., ljutnja, ..., srca, ..., iskomentiramo!, ..., :roll:

., po pitanju rezanja!., JA neću niš rezat!., ... kadi i kako rezat??? ... :supz:

., Bog!!! ...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
., e?! puknuti!

., ..., ljutnja, ..., srca, ..., iskomentiramo!, ..., :roll:

., po pitanju rezanja!., JA neću niš rezat!., ... kadi i kako rezat??? ... :supz:

., Bog!!! ...

ja znam kad i kako rezat,naravno pod 45 stepeni,kobasice,kulena itd...a more
sad odmah,...njam
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Razmišljam koja če se izboljšanja napravit, šta je naumijo prijatelju Grof i nekako mi se čini da hočeš da se osovina malo pomakne prema nazad. To bi moglo bit od koristi. Ako nisi to mislijo onda uzmi to kao moj prijedlog za izboljšanje, naravno ako ti se uopšte čini dobar prijedlog.

i ja takodje razmisljam sta se moze doraditi jer prikolica na oko djeluje tek razradjena, ne vidim da je bilo sta savijeno

slazem se s tobom Peter, otac i ja smo na svakoj bjelovarskoj prikolici koju smo imali pomicali osovinu nazad.....prosirenje nije potrebno jer smo okretali tockove a ova kod grofa ima sirok trag, ne mogu da ne primijetim da imam osjecaj da je osovina dosta jaka
sto se tice nosivosti bolje je da osovina na prikolici trpi vise opterecenja nego traktor, znaci da je tu gdje jest, ali manje pritisce traktor uz brdo i traktor lakse proklize.....

druga stvar sto meni ne lezi je duga ruda, ne znam zbog cega je tako duga, s kracom rudom je puno lakse goniti u rikverc....

ma nista, na kraju cemo vidjeti sta se grofu ne svidja pa je naredio prepravak
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima,
vidim se rasprava za prikolice, pomjeravanja osovina unatrag, ja to NE PREPORUCUJEM!!!
Nije tomina konstrukcija za te takve prikolice! Dobro bi bilo, ne kazem ne, ima prednosti takva prikolica, pritisne na traktor i nema proklizavanja u neki situacii, ali nisu za dzabe oni iz tvornice stavjali osovina skoro u sredina prikolice, neko je presmetao i predvideo kakve sve posledice bi imalo vrz tomo.

Moje iskustvo: NIKADA VISE NECU VOZITI TAKVE PRILOLICE
Vozio sam so tomo dosta puta te prikolice kod koi osovina je skroz natrag, tovarao sam 4 m3 drva,pa pilevina(so pilevina grejem plastenici), pa cevki za plastenici, dosta puta je bio i veci teret. Da ne gnjavim mnogo, takva prikolica pritiska na traktor i so to se smali promjer zadnji kotace


Uploaded with ImageShack.us,
i na kraja "SLOMJEN KONUSNI ZUPCANIK" (kod mene famozni 90 evra, koliko je kod vas?), i ne samo konusni nego to se odrazuje i na celi prenos.!
Da bi se iskljucuvala jedna vuca na tomo bi bila druga prica, po cesti vozis samo so jedna vuca, a 4x4 ukljucis samo kada ima potreba, ali tomo nisu ga tako konstruirali:(



Uploaded with ImageShack.us
Nadam se da ste razumeli sta sam hteo rec.
Prijatelu GROF, ako stvarno to planiras praviti na prikolica odustaj dok nije kasno!
Pozdrav...
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Ja znam da nevalja pomicanje osovine unatrag,pogotovo kod ovih malih traktorcica,neka ljudi rade sta hoce dok ne pocnu pucat neke stvari,Grofe moram ti poslikat zelenke kad cu ic dolje.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e da sve je to tako,znam aj netreba pomjerati osovinu nazad,ali kod toma je to drugacije,dakle u brdovitom terenu da nije skroz osovian nazad,ne bi nista izvukao po ovim mojim stranama,i da je osovina na sredini,kad je vec teret na prikolici,ona gura traktor pogotvo tomu koji je zglobni,odma mu gura guzicu i tako moze doci do katrastofalnog prevrtanja,ali ima i mana sa osovinom nazad,vise ti se razdize traktor naprijed,to se rjesi ako se dodaju tegovi naprijed,veliko opterecenje na zadnji kraj traktora koji u slucaj moje prikolice nosi skoro polovinu tereta na njoj,trpi diferencijal pucaju poluosovine itd,e sad uravnici je bolja prikolica koja ne pritisce traktor nego nosi sve na sebi,dok u brdu je drugacije,jedino sto je pravo rjesenje je prikolica sa duplom osovinom ili klatecom duplom osovinom kao sto je kod savorisa,pritisce traktor u dovoljnoj mjeri a isto tako se na njoj mogu vuci vec mnogo veci tereti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
jedino sto je pravo rjesenje je prikolica sa duplom osovinom ili klatecom duplom osovinom kao sto je kod savorisa,pritisce traktor u dovoljnoj mjeri a isto tako se na njoj mogu vuci vec mnogo veci tereti
Kakve veze ima klateća osovina , opet je uporište u jednoj točki :madmana: , gdje god to bilo .
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
@puknuti, kako to mislis hidraulicki pomicna osovina, ne razumem, gde si to pisao pa da procitam o tome.

@matrix, so kakvi brda se ti boris?, kod mene osovina nije bas u centra prikolica nego je pomestena nazad za 20 cm od sredinata, nikada nisam primetio da je traktor nestabilen zbog veliki teret u prikolica, ma kakvo prevrtuvanje, a so tovarena prikolica spustao sam se i od rida kada nosim treset od suma za pravenje rasad, samo jos kocnice mi falat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
@puknuti, kako to mislis hidraulicki pomicna osovina, ne razumem, gde si to pisao pa da procitam o tome.

Jednostavno ( možeš milsiti da je to jednostavno) .
Osovinu bi bilo teško(komplicirano) pomicati , pomicati treba cijeli sanduk po šasiji , napraviti teleskopsko rudo ili kombinaciju
Ustvari ne znam još 8) tek treba zagrijati stolicu oko toga .
Ovaku nikad nisi zeher , jel osovina na pravom mjestu ili nije .
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Aha, svatio sam, ideja ti je:supz:, ko sto kazes bolje celi sandak nego samo osovina pomicati.
Zvuci jednostavno ali zajebano je napraviti...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
danot kaže:
vidim se rasprava za prikolice, pomjeravanja osovina unatrag, ja to NE PREPORUCUJEM!!!
Nije tomina konstrukcija za te takve prikolice!
47276794.jpg

Moje iskustvo: NIKADA VISE NECU VOZITI TAKVE PRILOLICE
Vozio sam so tomo dosta puta te prikolice kod koi osovina je skroz natrag, tovarao sam 4 m3 drva.....
i na kraja "SLOMJEN KONUSNI ZUPCANIK"

dobro si napisao; nije tomina konstrukcija za takve prikolice, ovo sto si ti zakacio je za jednog IMT-a
a da probas na dva put transportovat tih 4 metra drva ha? al sa normalnom prikolicom
i kakve veze ima opterecenje traktora (mislim na teret na zadnjem mostu) sa konusnim vratilom
danot kaže:
ali nisu za dzabe oni iz tvornice stavjali osovina skoro u sredina prikolice, neko je presmetao i predvideo kakve sve posledice bi imalo vrz tomo.
oni da su tako detaljno razradili neke stvari u tvornici nebi se desavalo to sto se masovno desava s TV
ali eto recimo da jesu pravilno postavili osovinu na prikolicu, ali zasto za Boga miloga ostavise trag guma na toj istoj, strucno dimenzionisanoj, prikolici skoro kao na traktoru a ima mjesta do kraja ivice stranice.....mozda i to iz razloga da ne pritisce traktor
puknuti kaže:
Već sam pisao o tome kako osovina mora biti pomična , hidraulički pomična .
e ovo bi bilo univerzalno rjesenje, pa nek svako proba sta je bolje, a mislim da nebi bio problem to izvesti, a hidraulika je vec luksuz jbg :blackeye
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
i kakve veze ima opterecenje traktora (mislim na teret na zadnjem mostu) sa konusnim vratilom

Epa obelezao sam so plave strelice na slike, prikolica pritiska zadnji kraj, so to promjer prednji i zadnji kotaci stanuva razlicen,i isto ko da imas razliciti gume, ako je blato il zemjeni put ok, ali asfalta?
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Aha, svatio sam, ideja ti je:supz:, ko sto kazes bolje celi sandak nego samo osovina pomicati.
Zvuci jednostavno ali zajebano je napraviti...

Pokusaj nać onog lika oko Lendave pa ćeš vidit kako sam to riješil za 20min. imaš pogonsku poluprikolicu od pogonske dvoosovinke. Osovina se premjesti malo iza polovice(di naštimaš) a prikolica može bit puna i sve napraviš sam(bez pomoći i alata).Samo je problem jer ostane osovina i komad kardana na mjestu di skineš. Napravil sam staze po kojim ide dif(da ga pospremiš ispod ali nisam bil riješil centralne matice na kotačima da ručno skineš 2felge.(napravili su mi ih kasnije uRIKARD BENČIĆU ali je prikolica ošla uSLO. prije montaže.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Pokusaj nać onog lika oko Lendave pa ćeš vidit kako sam to riješil za 20min. imaš pogonsku poluprikolicu od pogonske dvoosovinke. Osovina se premjesti malo iza polovice(di naštimaš) a prikolica može bit puna i sve napraviš sam(bez pomoći i alata).Samo je problem jer ostane osovina i komad kardana na mjestu di skineš. Napravil sam staze po kojim ide dif(da ga pospremiš ispod ali nisam bil riješil centralne matice na kotačima da ručno skineš 2felge.(napravili su mi ih kasnije uRIKARD BENČIĆU ali je prikolica ošla uSLO. prije montaže.

Vidiš danot ja i betrolini
na istoj valnoj duljini .
Nije dobro, počeo sam pisat stihove , izgleda da bu pak velećasni dolje a ja gore
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ljudi svasta pisete,steta sta niste inzenjeri,neznam ko da su ovi u tvornici nekada bili glupi i mutavi inzinjeri a sad cete vi doma konstruirat i pametovat,nije to tak bezveze napravljeno al ok,puki aj im ti objasni malo bolje....:D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
ljudi svasta pisete,steta sta niste inzenjeri,neznam ko da su ovi u tvornici nekada bili glupi i mutavi inzinjeri a sad cete vi doma konstruirat i pametovat,nije to tak bezveze napravljeno al ok,puki aj im ti objasni malo bolje....:D
Koji inžinjeri , kaj mlatiš ?
U velikom firmama kad su ljudi s iskustvom u pogonu završili u kancelariji morali su završiti neke škole(čitaj tečajeve) koji su trajala 3-4 popodnevna senmestra i tako došli do diploma.
To nisu inžinjeri , to su smetala i teret tih firmi .
Financijska situacija u tim firmmama nije sjajna tako da je i to problem .
Imam osobnog iskustva gdje je jasno vidljivo kako mladi inžinjeri naprave totalni preokret u prizvodnji i progresu firme .
Teško je maknuti te inžinjere isto kako je teško maknuti ove naše političare .
Čast i isprika izuzecima , dešava se to da su oni došli u godine i nemaju snage ni volje( plače) sjediti za stolom i smišljati novitete .
Ljudi su svašta vidjeli kad su kleknuli u blato ispod zagrznule prikolice , u zdrobljenom prijenosniku , kad su gumene ćizme ostale u blatu itd .
Rijetko tko se upusti u preinaku jer nema vremena , alata , opreme , novaca .
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
ljudi svasta pisete,steta sta niste inzenjeri,neznam ko da su ovi u tvornici nekada bili glupi i mutavi inzinjeri a sad cete vi doma konstruirat i pametovat,nije to tak bezveze napravljeno al ok,puki aj im ti objasni malo bolje....:D

Bio sam ponudio to rješenje ondašnjoj tvornici TOMO VINKOVIĆ .Odgovor imam doma ali još ni za javnost.Da nisam pokušao zaštitit patent možda bi i ostao bez njega.
Uglavnom Neprilagodivo za novije serije(800) i tržišno neisplativo.A sto su u TVu konstruirali ne prekopirali.???Nisu uspjeli prekopirat pogonsko sihronizirano vratilo a pokazah Vam kako je jednostavno.
Možda steVi drugog mišljenja?.
 

Najnoviji postovi

Na vrh