• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Prošle godine sam kosil ujaku donji dio dvorišta gdje je trava bila ne manja od 30cm. Pri tome sam uzimal 1/3 do 1/2 širine otkosa, i išlo je bez nekih problema.
S time da ima mogućnost skidanja prednjeg dijela oklopa za visoku travu, ali to nisam probal. Kod mene je motor od svega 6ks. A kosilica je malo prebrza kad imaš puno prepreka za obilaziti. Al sad kak sam si premjestil gas manje je zamorno, jer ako se izgubiš u redoslijdu operacija gotovo ju je nemoguće fizički zaustaviti, kolko ima dobru trakciju.

E sad, možda je malo preskupa, oko 12000kn(dizeli još i više), pogotovo ako uzmeš u obzir da za te novce možeš kupiti traktorsku kosilicu. Djeluje zaista robusno i nemaš nikakvog beda ak trkneš neki panj ili nešto, remen je pa proklizi.
Mom ujaku se tolko svidio princip košnje da je uzel sebi hondu, nešto je manja, lakša, dorađenija ali i cijena je tu negdje. Doduše njega je izašla nekih 8000 kn. Puno, ali baš iz razloga da ne mora redovito kositi
http://www.hongoldonia.hr/vrt-i-poljodjelstvo/kosilice/um-linija/kosilica-um-536-ee.html
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se ...

Znači samo remenicu i remen i malo poštelati španer i to je to. Makar, ako se mene pita, ja bi ostavil u ponudi obje remenice, recimo za sportske terene je velka brzina prednost, a ne nedostatak .Vidim , da su konačno zamjenili i onu kvrgu od poluge gasa....takve imaju na električnim stolicama:finga:. Ja sam svoju montiral skroz gore kod ruku, tak da ne moram dizat ruku, već samo gas gore-dolje . Na taj način je puuno komfornje:prayer:
Dobro je vidjeti izbolšanja, u svakom slučaju.

., točno!., potpisujem ovu tvoju pisanu štoriju! ...

., već sam pisal i evo još dodajem - pišem., u ponudi ima nekoliko vrsti motora; dizel - benzin, jakosti od; 6 do 8 ks, nekoliko vrsti ovih ili onih prenosnika; remenica, svakakovih želja i pozdrava od kupaca!, cijene se krićedu od oko; =10.000,00 do oko; =15.000,00 kn.- ... :mrgreen: ...
., ova kosilica predvidjena je za profesionalnu upotrebu ili veća gospodarstva., proizvodi se oko 30 godina po istoj recepturi., dan danas ide proizvodnja čak iz tri Hrvatske tvornice; hittner, masiva, prima.- ...
., kosilica se more nać drito kod proizvodjača ili po većim trgovačkim centrima.- ... :supz: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Grofe, čestitam na prinovi, sa zakašnjenjem! A odakle sad Deutz fahr, nije valjda da mijenjaš marku? ;)
 
T

Todi

Guest
Bravo

Bolje receno,

GROF je promotor kvalitete,orginala.... jednom rijeci brendiranih marki,:prayer:

a pojedinci radije koriste replike,losu kopiju.....jednom rijeci puknutu kvalitetu :finga:

Lijep pozdrav obitelji Grof u LIKU - JEZERANU
 
G

GROF

Guest
., fala, lipo fala! ...

Grofe, čestitam na prinovi, sa zakašnjenjem! A odakle sad Deutz fahr, nije valjda da mijenjaš marku? ;)

., fala TI ivane33! na čestitkami, nikada ni kasno za dobre i iskrene stvari -prinove bilo ke i kakove!? ... ., heheheee, dajcfar DAR od moje drage susede! ... :heart: ... ., marka uvik ostaje MARKA!!!, nima se na njoj ča minjat? ... :partyman: ...
-----------------------------------------------------------------------
., od drax-a! ...

puno pozdrava
zar Grof nije glavni promotor prime

., je DA., ja sam uvik promotor dobroga., a moje falim sve odreda ko cigan svoje konje., heheheee., :finga: ...
---------------------------------------------------------------------------
., od Todi! ...

Bravo

Bolje receno,

GROF je promotor kvalitete,orginala.... jednom rijeci brendiranih marki,

a pojedinci radije koriste replike,losu kopiju.....jednom rijeci puknutu kvalitetu

Lijep pozdrav obitelji Grof u LIKU - JEZERAN-e! ...

., fala moj prijatelju!, jako interesantno sročeno na samo tebi svojstven način!, BRAVO i za tebe!, lip pozdrav tebi i tvojoj predivnoj mladoj i nadasve vridnoj obitelji! ...
---------------------------------------------------------------------------------------
., od mtd001! ...

bit će da je čula onu:vozio sam starog dajca,slušo cecu,češko jajca...

., je DA, DA., a kaj si TI mislil??? ...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
., heheheee, dajcfar DAR od moje drage susede! :finga: ...

bit će da je čula onu:vozio sam starog dajca,slušo cecu,češko jajca...:lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
., Narode moj!, evo nekoliko slikic o dugo očekivanim plužićima za traktora tomu - PRIMA-u!, plužići su za rede delat - sadnja krompira i za nagrnjevat krompir kad izajde iz zemlje.-

dsc03025n.jpg




dsc03019n.jpg




., rodjo VranićD!, lipo fala doneba tebi i tvojoj curici na foto-uradku i keljenju vi lipi slikic.-


Aaaaaaaaaaaaaa vidi ja čekan,,,,kad svanule slike od plužiča,,,za nagračat,,,i za raljke delat........nema se ča reč,,,,nego da he treba čim prije zmazat,,i da opravdaju,,,svku uložeenu kunui,,,,a vijerujem da oče......

Sviđa mi se debljina grede,,a da ne pričam o seljenju ljevo-desno,,,,

Odrađeno sve za ocijenu 10+,,,i to još piturani,,,,,,ah nači povukla te moja crvena boja,,,pa si je i ti malo poštoropija,,,,,,,,,
 
B

BAGERISTA

Guest
Bolje receno,

GROF je promotor kvalitete,orginala.... jednom rijeci brendiranih marki,:prayer:

a pojedinci radije koriste replike,losu kopiju.....jednom rijeci puknutu kvalitetu :finga:

Lijep pozdrav obitelji Grof u LIKU - JEZERANU

Bi rekli da ovo triba POTPISAT......................i do bebelo....:lol::partyman::partyman:
 
D

drax

Guest
ova spravica bi mi dobro došla, danas počinjem brazdati za sadnju krompira
s benasi i jednim plugićem ide presporo:drinkers:
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
., Narode moj!, evo nekoliko slikic o dugo očekivanim plužićima za traktora tomu - PRIMA-u!, plužići su za rede delat - sadnja krompira i za nagrnjevat krompir kad izajde iz zemlje.-

E moj prijatelju grofe ,opet si nadmašio i majstorovog nadmajstora ,piko belo napravljeno još samo atest u prolječe u krumpirištu neka zlatice vrištu.......plugić je odlićan samo jedna primjedba ( što nisi dva napravio da nemoram žicati od tebe)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav prijatelju!

:supris: Kad se pogleda u tvoju garažu sve se blista, sija. A dobro ako se sija ono novo ali kod tebe se i ono staro.
Plužiči i nosači su jaki, dobro su napravljeni. Nemože se to savinut a kamoli poderat. Šta drugo da kažem nego sve za 5!
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Grofe, plužići su odlični.
meni odmah padaju i neke druge ideje na pamet: na taj okvir s rupama umjesto 3 plužića staviti radna tijela u obliku malog podrivača, ili u obliku kultivatora "pačje noge" za neke druge predsjetvene radove u zemlji.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav Grofe!

plužići su odlični to je odrađeno stvarno tvorničiki nema se šta reći. sad čekaj ljepše vrijeme i onda proba.

za ono se čujemo pošalji mi broj od rođe.
 
G

GROF

Guest
., lipo VAM svim skupa fala na dobrim komentarima! ...

Grofe, plužići su odlični.
meni odmah padaju i neke druge ideje na pamet: na taj okvir s rupama umjesto 3 plužića staviti radna tijela u obliku malog podrivača, ili u obliku kultivatora "pačje noge" za neke druge predsjetvene radove u zemlji.

., točno!., dobro TI pada na pamet moj baustelac99!, ovaj okvir za takovo nešto je predvidjen, ALI za sve lagane priključke od MIO - Osijek-a., njiovog proizvodnog programa! ... ;) ...

., Narode moj!, lipo VAM fala za iskrene i dobronamjerne komentare, moj naklon do poda; :prayer: ... ; BAGERISTA, drax, darkohittner, firemanpeter, baustelac99, Aco93, /.,moj rodjo je obavješten i javiće TI se Aco93!/ ...

., aj Bog! do drugog slikanoga materijala i obile pisane štorije.- :rolleyess: ...

., NAPOMENA., hodočastim u grad Bjelovar idući tjedan u petak; 09.03.2012.g., tvornica traktora prima i hittner!., ako kome ča treba popeljat ili nabavit?, neka se javi na p.p. ili na mobi.-
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Znači za sve pližiće, ogrtače, sijačicu i slično?
to je super ako već imaš takvih priključaka pa možeš kombinirati
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Znači za sve plužiće, ogrtače, sijačicu i slično?
to je super ako već imaš takvih priključaka pa možeš kombinirati

., točno to!., za to je predvidjeno., ALI za sada još nimam takovi priključaka, predvidjeni su za nabavu - kupnju?, čim kućni dvorjani odobridu budžet - novčiće za iste.- ... :?: ...
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
., Narode moj!, evo nekoliko slikic o dugo očekivanim plužićima za traktora tomu - PRIMA-u!, plužići su za rede delat - sadnja krompira i za nagrnjevat krompir kad izajde iz zemlje.-

dsc03025n.jpg


., rodjo VranićD!, lipo fala doneba tebi i tvojoj curici na foto-uradku i keljenju vi lipi slikic.-

Odrađeno sve za 10 !!
Svaka čast majstorima !!
Samo da sada zagrije da se može posušiti zemlja i u posao s njima!
 
G

GROF

Guest
., lipo fala za javljanje! ...

Odrađeno sve za 10 !!
Svaka čast majstorima !!
Samo da sada zagrije da se može posušiti zemlja i u posao s njima!

., fala TI za javljanje i dobre komentare., TOČNO!, svi jedva čekamo lipo vrime da pomalo počmemo delat na "zemlji".- :p ...

., NAPOMENA!., Narode moj!, ako nekome ča treba iz grada Bjelovara!, točnije iz tvornice traktora prima i hittner neka mi se javi, na mobi ili na p.p., tamo smo; 09. ožujka 2012. godine, petak, oko 11.00 sati! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh