• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ozračiš. Na pumpi gore lijevo, s prednje strane je jedan mesingani lajtug i jedan vijak na šarafciger. Tu otpustiš i pumpaš na AC pumpu dok ne krene čista nafta (ako ti se ne pumpa anlasaj). i mali mora da upali.
Predpostavljam da misliš na šuplji vijak? Pukel je jer ga je neki sivonja prije tebe stezal a nije stavil nove pločice pa se na onim rupama usukal.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Kaj mi sve treba da slozim prikljucak hidraulike na imt 539 da mogu podizat kosu i kipat prikolicu ? Nisam se jos nikad koristil s tim, znam samo da na utb 340 imam izvod, al nebu on radil s tim prikljucima..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Šuplji vijak, dvije bakrene pločice, cijev kipera i brzu spojku.
To sve skupa međusobno pospojiš i zašarafiš na poklopac hidraulike.
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
Mozes mi uslikat gdje si to štelo kvacilo nije mi jasno i ja imam problem sa kardanom nece da se zaustavi kada stisnem kvacilo a ne bi odmah ga polovio.
 

Ico22

Član
Tu od
11 Tra 2019
Poruka
32
Pozdrav svima novi sam ovdje pa se jos borim sa web stranicom.
Kupio sam sat rada za imt 533 orginal teleoptik i sajlu za sat zanima me da li mi moze neko pomoc jer nemogu nikako ustekat sajlu? I da li se ona ustekava kod ac pumpe di je matica velicine 27?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Tak je, tam iza AC pumpe.
Najvjerojatnije je pukla i ostal komadič u bregastoj pa on sprečava ulazak nove sajle.
 

Ico22

Član
Tu od
11 Tra 2019
Poruka
32
Provjerit cu.Mozda ide tesko jer sajla ima plasticni navoj i kad god zakrenem ode u krivo?Muha hvala na odgovoru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Probaj prvo uštekati tu stranu na motoru. Gore nek neko vrti sajlu da si siguran da je uskočila a kasnije spojiš na sat.
 

Ico22

Član
Tu od
11 Tra 2019
Poruka
32
Kupio sam termometar i platio 120kuna kazu da je orginal konus da se samo na sarafi na glavu pa me zanima cime da odvrnem taj kockasti saraf?
 

Ico22

Član
Tu od
11 Tra 2019
Poruka
32
Zanima me kako da nastelam hidrauliku za plug na imt 533 jer kad spustim plug ode pre duboku i ne mogu nikako nac idealnu granicu pa moram stalnu dizat i spustat hidrauliku i tako je trgam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Probaj se poigrati s kockicama ako nejde s kuglicom.
Ako ni tak nejde onda treba poraditi na balansnoj oprugi ili na štelanju unutar poluga.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Imt proklizava 2 stupanj kvačila prilikom nekog srednjeg opterećenja. Dali mora traktor na pola?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako ima mrtvog hoda između prvog i drugog stepena onda mora na pola.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Proviri ispod kroz otvor ima li razmaka između tri vijka M8 i kućišta korp. Razmak treba biti oko 1mm. Ako ga ima bar malo tada mora traktor na pola.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ok, hvala, znači ako ima mrtvog hoda ili razmka lamela je potrošena?
 

Nedim

Novi član
Tu od
20 Srp 2019
Poruka
4
Imam IMT 533 nisam ga palio duze vrijeme skoro pokusam upaliti nece,provjerim sve i skontam da je do filtera goriva i zamjenim i traktor upali odmah,ali nece da vuce ide on ali bukvalno uz malo manje brdo jedva izadem u 2 sporohodnoj brzini,malo baca vise dima i gas mu nekako neradi ravnomjerno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Jel si očistil sito u rezervaru, ako ga još uvjek ima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh