• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ja sam odšrafil maticu. i Probal ga scimati.NIŠ!
Niti na lagano nagovaranjem čekičem od kile.NIŠ!
Metal sam negde sliku specijalnog alata rađenog po naruđbi (ustvari to mi je poklon samo nemoj nikom reči), a čini mi se da je bilo u temi o Puknutom. Tu sliku sad nemrem na kompu najti. Probam potražiti u temi ili sutra poslikam ako treba.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm.. kaj ja znam , ja bi počel od poklopca hidraulike ..ak je to ionak ga moraš skinuti a ako nije to imaš bolju pregeldnost na druge djelove .
A ako je to moraš skinuti još i ljevu trubu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
hm.. kaj ja znam , ja bi počel od poklopca hidraulike ..ak je to ionak ga moraš skinuti a ako nije to imaš bolju pregeldnost na druge djelove .
A ako je to moraš skinuti još i ljevu trubu

al me ide u zadnje vrijeme, prekjučer auto rikne, danas traktor, baš me zanima kaj bude sutra:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
nakon svega dva dana kolko je 533 kod mene već se dogodilo s**nje. Naime prilikom oranja u desnom kotaču je nešto lupilo(puklo) i traktor je stao. Primjetio sam da kad ga ubacim u brzinu i pustim kvačilo desni kotač malo pleše, kao da se klima. Probao sam i stisnut šperu međutim traktor se ne miče. Kotač nije zablokirao jer se traktor da normalno vući i gurati na ruke. Ništa ne rošta i ništa ne lupa. Koji mu je vrag?
Ako imaš sreče pukla je spojna čahura, a ako nemaš onda najvjerojatnije konusno tanjurasti.
Jel ima kavih zvukova iz diferencijala kad je u brzini i pustiš kvačilo?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
nema nikakvih zvukova, jedino se vidi na kotaču da se malo klima, kao da poluosovina vrti ali ne pokreće kotač, ali kad uhvatim kotač i pokušam ga zaljuljat onda ne mrda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Probaj sutra uključiti kardan preko pogona kotača, stavi u brzinu i pokušaj krenuti. Ako se kardanska vrti onda je do šarafa na konusno tanjurastom, a ako ne onda je spojna čahura.
možeš i rukom probati okrenuti kardansku osovinu (primi osovinu sa krpom) kad je u leru da čuješ jel unutra kaj zapinje.

Ako je spojna čahura treba skidati poklopac hidraulika, a ako je konusno tanjurasti onda za početak lijevu trubu, a kad skineš onda buš videl jel bu trebalo i poklopac hidraulika
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sad mi nesto pade na pamet.....jeli se ikad desilo da pukne poluosovina na fergi, znam da to nije Tomo Vinkovic, ali eto, palo mi na pamet....:x
da je kotač bi se klimal ..a sad pitanje jel ga dizal i koliko jako može klimati :scratch
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Probaj sutra uključiti kardan preko pogona kotača, stavi u brzinu i pokušaj krenuti. Ako se kardanska vrti onda je do šarafa na konusno tanjurastom, a ako ne onda je spojna čahura.
možeš i rukom probati okrenuti kardansku osovinu (primi osovinu sa krpom) kad je u leru da čuješ jel unutra kaj zapinje.

Ako je spojna čahura treba skidati poklopac hidraulika, a ako je konusno tanjurasti onda za početak lijevu trubu, a kad skineš onda buš videl jel bu trebalo i poklopac hidraulika

kardan radi kad ga uključim preko kotača, znači ručica od kardana je u donjem položaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
sad mi nesto pade na pamet.....jeli se ikad desilo da pukne poluosovina na fergi, znam da to nije Tomo Vinkovic, ali eto, palo mi na pamet....:x
Da pukne nisam imal slučaj ali jednom prilikom sam doživel da su ga majstori šperali na tvrdom i uspeli su usukati toliko poluosovinu da se skratila i ispala iz diferencijala. Znam da ovo zvuči nevjerovatno ali ja doživio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
kardan radi kad ga uključim preko kotača, znači ručica od kardana je u donjem položaju
Onda je ipak najvjerojatnije do konusno tanjurastog
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
znači sjedalo dolje, skinut poklopac hidraulike i onda vidjet šta je sa njime. Znači nema potrebe skidat kotač dolje i trubu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ja bi krenul od trube
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
a budemo vidjeli sutra, možda ću bit kaj pametniji kad prespavam noć.
Samo još nešto, znači konusno tanjirasti se nalazi u lijevoj strani getribe?
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
al me ide u zadnje vrijeme, prekjučer auto rikne, danas traktor, baš me zanima kaj bude sutra:scratch

sutra to sve popravios i ides kao da nista nije bilo, pa nije se fendt pokvario da kukas, to napravis za novce koliko neka sitnica na fendtu kosta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Samo još nešto, znači konusno tanjirasti se nalazi u lijevoj strani getribe?
Ne, konusno tanjurasti se nalazi u sredini kučišta diferencijala, a da bi se dal izvaditi van potrebno je skinuti lijevu poluosovinu.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
probaj podic desnu stranu traktora i izvuci tocak kompletan sa poluosovinom,kod mene je tako traktor stao kod kuce,svuklo cahuru koja je nabijena na poluosovinu i ona drzi lezaj i cim nju malo svuce tocak dobije luft i izvuce se malo iz kucista diferencijala i nema prenosa,a ti kad ubacis u brzinu diferencijal pogoni tu stranu gdje je ispala poluosovina jer mu je to lakse..eto probaj to jer ti je to najlakse za provjerit,vidi jel se dobos sta pomjerio ka vani i najlakse ces primijetiti...ako ne onda skidaj lijevu trubu i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh