• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Bio je radio pola sata pod punim opterećenjem tanjuranja kako treba i opet počeo zezat nakon toga, ima dosta prljavštine na toj ac pumpi.

daniels : pogledaj ulaz u AC pumpu lajtung kaj ide od rezervara,meni se tu zaštopalo i kad sam ga opteretil doslovno se gasil.
a nebi bilo loše da pogledaš i sito u rezervaru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
danas sam izvadio dizne iz imt 539 i zatekao sledece..dvije su sasvim ok malo pocrnile ali mi je na prvoj dizni do hladnjaka ulozak koroziorao oko bakarne podloske.Pa me zanima do cega moze biti,ako je neko imao slicno iskustvo nek pise.
v_images.php
 
Posljednje uređivanje:
G

goran

Guest
Imam problem sa 539, kad idem oseca se kao da leva zadnja strana traktora poskakuje samo na ravnom putu, u polju se ne oseca.Osecaj je na asvaltu kad ides pa tocak ide putem i nagazi na kamen pa malo preskoci pa opet ravno, tako na svakom okretaju tocka.Svaka pomoc dobrodosla:D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Imam problem sa 539, kad idem oseca se kao da leva zadnja strana traktora poskakuje samo na ravnom putu, u polju se ne oseca.Osecaj je na asvaltu kad ides pa tocak ide putem i nagazi na kamen pa malo preskoci pa opet ravno, tako na svakom okretaju tocka.Svaka pomoc dobrodosla:D

jesu gume zadnje iste?
skače kad je prazan ili i kad nosi neki teret na hidraulici?
dal se s vremenom u vožnji smiri skakutanje ili uvijek isto skače?

ako slabo koristiš traktor, probaj zakačiti tanjurače ili neki priključak malo teži, pa se vozikaj do susjednog sela, da se malo gume razvozaju....
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
iste gume
uvek poskakuje
koristi se po negde 50rh godisnje

ma to je do guma meni kad stoji 2 dana traktor odma se osjeti kad dođem na asvalt da skače a kamori kod tebe koji ga tako rijetko koristiš
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Forumaši koji ste mi pomogli da Vam javim,uz vašu pomoć sve sam riješio-počistio četkice alternatora zamijenio grijač i sad sve radi i funkcionira.Grijač me koštao 55 Kn.Hvala vam i pozdrav-forum je prava stvar
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
danas sam izvadio dizne iz imt 539 i zatekao sledece..dvije su sasvim ok malo pocrnile ali mi je na prvoj dizni do hladnjaka ulozak koroziorao oko bakarne podloske.Pa me zanima do cega moze biti,ako je neko imao slicno iskustvo nek pise.
v_images.php

imao sam ja na 560.isto na prvoj do hladnjaka.
imaju i slike ovdje na forumu,mislim da u temi...evo link
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21044&page=3
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
iste gume
uvek poskakuje
koristi se po negde 50rh godisnje

gume obavezno kad traktor stoji duže vrijem napumpati na
tlak jop polovicu zadane vrijednosti jer se s vremena na vrijeme gume sma isprazne i dobe jajasti oblik.
npr. novi auti koji izlaze iz tvornice sve do prodajnoga salona
imaju gume na tlaku 2x veći od propisanoga, kad se auto dekonzervira,
provjere sve tekućine i ostali dijelovi prije stavljanja u salon gume se ispušu na propisan tlak..
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Gume se na auto spuštaju na nultom servisu. A taj se radi uglavnom kad su pare na stolu.
Znači netom prije isporuke kupcu. Još u salonu on ima 3-4bara.
Jer ko zna kak dugo bu tam stal ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Gume se na auto spuštaju na nultom servisu. A taj se radi uglavnom kad su pare na stolu.
Znači netom prije isporuke kupcu. Još u salonu on ima 3-4bara.
Jer ko zna kak dugo bu tam stal ;)
Tebi sam obečal sliku radapcigera, evo jedne u radu.
Ako ti je taj način problem onda ti stavim sliku drugog na trokut ;)


image hosting
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
danas sam izvadio dizne iz imt 539 i zatekao sledece..dvije su sasvim ok malo pocrnile ali mi je na prvoj dizni do hladnjaka ulozak koroziorao oko bakarne podloske.Pa me zanima do cega moze biti,ako je neko imao slicno iskustvo nek pise.
v_images.php
Ako je to na starim ulošcima onda je od vode koja je (najvjerojatnije kod pranja) došla između tijela dize i glave motora.
Oni ulošci o kojima smo pričali bi trebali biti YDL110S6133
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
to je uredno stavio sam te uloske i rasklopio sam traktor i podmazao sve bolcne na korpi i sad je kvacilo OK.Samo me jos zanima ono u vezi bosch pumpe za njen ugao kod mene je pumpa trenutno na fabrickim linijama pa me zanima tvoje misljenje gdje je treba pomjeriti da traktor manje dimi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Trebalo bi biti tak kak je, ali ako mu daš ranije ubrizgavanje ili smanjiš količinu goriva trebal bi manje dimiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
sad dok mi je zadnji kraj još raskopan htio bih malo i šperu poriktat. Uglavnom neće da uhvati svaki put, kad ju stisnem izbacuje mi i onda nakon nekog vremena uhvati ali opet brzo izbaci, šta joj bi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh