• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
izbaci kad je pritiskaš nogom tj. jača je od tebe?
Vjerojatno poderana ..prva pomoč malo pobrusiti rubove -
pravni tijek- zamjena poderanih djelova
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
da, jača je od mene
Kako ju skinut dole, osovina i rukavac su skinuti, pretpostavljam da bi trebao skinuti onaj ležaj dolje i onda ide i ona?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
nema debelu šperu, ako na to misliš
Ovo je slikano sa strane lijevog rukavca, znam da ima neki feder koji ju vraća natrag
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
nema debelu šperu, ako na to misliš
Ovo je slikano sa strane lijevog rukavca, znam da ima neki feder koji ju vraća natrag
To je onda gore stari tip (onaj na štifte), nažalost tih slika više nema.
Tu mora igrati brusilica i švas aparat da bi prilagodil da dublje uključuje.
Poslikaj ako je još širom.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
I mene zanima kako se zavari taj dio nosača ležaja konusnog zupčanika....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
@muhanicar sta radis sa ovakvim kucistima? mislim na ovaj slomljeni dio, mijenjas, varis ili jednostavno ostavis ovako kako je?
Nekad je bilo tih komada polutki za kupiti (mislim da bi negde doma još jedan bil) i one su se varile gore. Ako je lom žešči od ovoga sa slike onda se bi trebalo sa nečim pojačati ali na ovome sa slike ostaje tak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nekad je bilo tih komada polutki za kupiti (mislim da bi negde doma još jedan bil) i one su se varile gore. Ako je lom žešči od ovoga sa slike onda se bi trebalo sa nečim pojačati ali na ovome sa slike ostaje tak.
A čiji je to? Vidim osim pravih slika imaš i onih u presjeku :rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
A čiji je to? Vidim osim pravih slika imaš i onih u presjeku :rolfer:
Otišo za Daruvar, odonud mu i gazda (tu je bil samo na ispomoči), a gde je sad ko zna :scratch
 
T

The Gunner

Guest
Dal je moguce da se pikse na IMT 539 rucno uklone, il to je nemoguce ?
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
To je onda gore stari tip (onaj na štifte), nažalost tih slika više nema.
Tu mora igrati brusilica i švas aparat da bi prilagodil da dublje uključuje.
Poslikaj ako je još širom.

Da ima štifte koji ulaze u nešto, neznam u šta jer još nisam taj dio raskopao. Šta bi trebalo varit i brusit?
Sutra slikam pa stavim slike.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Dal je moguce da se pikse na IMT 539 rucno uklone, il to je nemoguce ?
Koje pikse. Centralnog bolcna, rukavca, volana, pedale kvačila .......... ili možda košuljice cilindara :scratch
 
T

The Gunner

Guest
Mislio sam na kosuljice cilindara :roll: ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ručno mislim da je nemoguče, ali dalo bi se doma uz alat i prešu i mnogo opreza da ne sjebeš blok.
Ali s tim ionak nisi ništ riješil jer treba nove košuljice naprešati i obraditi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
majstore, daj koju sliku ako imaš od slaganja prednjeg trapa, čist da vidim kaj se radi..... možda mi bude dosadno ove zime, pa nakurim pećku i pomalo....;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
majstore, daj koju sliku ako imaš od slaganja prednjeg trapa, čist da vidim kaj se radi..... možda mi bude dosadno ove zime, pa nakurim pećku i pomalo....;)
Od čega, 533 ili 539?
Pa ti si nekad imal malo bolju pilu :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh