• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
sa vanjske strane lezaj drzi kuciste koje drze sarafi poredani u krug na kraju trube a sa unutarnje strane ima kao neka cahura koja se zagrije i nabije na poluosovinu..ja sam kod sebe tu cahuru na 4 mjesta malo zavario aparatom tako da vise nemoze nikad spast
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
probaj podic desnu stranu traktora i izvuci tocak kompletan sa poluosovinom,kod mene je tako traktor stao kod kuce,svuklo cahuru koja je nabijena na poluosovinu i ona drzi lezaj i cim nju malo svuce tocak dobije luft i izvuce se malo iz kucista diferencijala i nema prenosa,a ti kad ubacis u brzinu diferencijal pogoni tu stranu gdje je ispala poluosovina jer mu je to lakse..eto probaj to jer ti je to najlakse za provjerit,vidi jel se dobos sta pomjerio ka vani i najlakse ces primijetiti...ako ne onda skidaj lijevu trubu i to je to.

znači ako je spala čahura onda je moguće poluosovinu izvuć van, a ako nije spala onda ju je nemoguće izvuć van. Jesam dobro shvatio?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
znači za mijenjat ležaj na kotaču, treba zagrijati ili otpiliti tu čahuru?
 
O

Odessa88

Guest
Evo da vam javim.Bilo je do reglera.Danas ga menjao majstor,stavio novi,izmerili i na akumulatoru i na anlaseru i sad puni 14.25-14.27.Kad je izvadio stari bila je puknuta jedna cetkica,e sad dal je pukla pre ili pri vadjenu ne bi znao,al sve u svemu bilo je do reglera.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Poštovani
forumaši,imam problem na 539,kontrolna lampica za punjenje akumulatora mi stalno svijetli,znači da mi vjerovatno ne puni akumulator,molio bih Vas za savjet kao to otkloniti,pošto se ja u struju ne razumijem (ispitivačem sam ispitao i ustanovio da mi na izlazu iz alternatora svijetli svijetlo ispitivača,na jednoj žici jako svijetli, a na drugoj slabo)
Molim Vas za pomoć i unaprijed se zahvaljujem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mission failed: return to base .

ovo nije normalna pukotina torzionog opterečenja .. možeš to slikati pod dnevnim svijetlom bolje kvalitete?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
sutra mogu poslikat kad dođem sa posla, sad sam malo prije to skinul pa sam slikal pod slabim svjetlom. Meni se čini da je to već jednom vareno, jer u tom djelu gdje je puknuta je konus, znači nije ravna osovina.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Lijepo mi podvali traktor:madmana:, mada čovjek je drugi vlasnik pa možda nema pojma da je već bilo kaj rađeno. Možda je i njemu bilo podvaljeno
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ovaj zadnji što ti prodao, vjerojatno ti poluosovinu podvalio...taj var ne vjerujem da može da izdrži tolike godine, pogotovo torzijske sile.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
A zvao sam ga već i rekao mu šta je, normalno pravi se da nema pojma o čem se radi. Mogu za potegnut za onu stvar.

Jel ima netko poluosovinu i kako se uopće kreću cijene?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Poštovani
forumaši,imam problem na 539,kontrolna lampica za punjenje akumulatora mi stalno svijetli,znači da mi vjerovatno ne puni akumulator,molio bih Vas za savjet kao to otkloniti,pošto se ja u struju ne razumijem (ispitivačem sam ispitao i ustanovio da mi na izlazu iz alternatora svijetli svijetlo ispitivača,na jednoj žici jako svijetli, a na drugoj slabo)
Molim Vas za pomoć i unaprijed se zahvaljujem.

Na altenatoru imas dvije zice, jedna deblja crvena, ta ide na akumulator i normalno da imas napon na njoj, druga tanja na stopicu je za pobudu, probaj tu tanju skinuti, lampica se mora ugasiti, kad je spojis sa masom opet svijetli, kad je spojis na altenator opet svijetli, to je sve ok, ako je tako onda probaj sa malo jacim gasom, ako ne ugasi lampicu najvjerovatnije je regulator, zamijeni, usput provjeri stanje kolektora, moyda cetkice nemogu da dohvate.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ja ga to ne tražim, samo ga lijepo pitam jel šta radio na traktoru čisto da znam šta mogu očekivat. Traktor je plaćen i ne očekujem da mi vrati novce niti ja imam namjeru njemu vratit traktor. Popravit ću ga i vozit ga i dalje. Ako mi je lagao prije nego smo se dogovorili nema potrebe lagat sada, nek jednostavno reče, da imao sam problema sa njime i zato sam ga prodao. Ako ništa meni bi bilo lakše.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
IMT 539 mi od prije par dana gubi gas u vožnji koji se nakon 10-ak sekundi vrati, osobito je to izraženo kod dodavanja punog gasa, izmjenili smo dva filtera goriva koji su bili puni smeća i donekle se poboljšalo stanje al još tu i tamo padne gas, što bi to moglo biti, da nema još negdje smeća u gorivu?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
:partyman:Igrom slucaja @powershift@ mi reklamira robu.Hvala;;:partyman::partyman:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
IMT 539 mi od prije par dana gubi gas u vožnji koji se nakon 10-ak sekundi vrati, osobito je to izraženo kod dodavanja punog gasa, izmjenili smo dva filtera goriva koji su bili puni smeća i donekle se poboljšalo stanje al još tu i tamo padne gas, što bi to moglo biti, da nema još negdje smeća u gorivu?

Pregledaj ventilice na AC-pumpi.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pregledaj ventilice na AC-pumpi.

A to je ova pumpa s druge strane od Bosch pumpe, ventilići su ispod crijeva ili gdje, jel smijem skinut ta crijeva?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh