• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

O

Odessa88

Guest
Bosniahos nemam druga posla nego da duvam u hladnjak.Pitam ozbiljno.i usput 88
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
88 DAL BRIJEŠ GLAVU.Gledaj ovako ja imam nekoliko traktora a jućer je umene bilo hladnije pa sam malo ubrza istakanje vode iz kilera i bloka na naćin da sam kad je iscurilo iz kilera odšrafal vijak za ispust na savijenoj cijevi metalnoj iz bloka prema kileru i zatvoril ispust vode iz kilera.Onda sam onako primitivno iz pluća puhal kroz otvor za vodu utakat na kileru sve iz sistema je izletilo van istog trena.Ako ne izađe od jednom drugi pokušaj je sigurno prazan kiler i mašina.Znaći samo pušeš a ne uvlaćit.Da stoji i pola metra ukoso mora izaći sve van pod pritiskom.
tak je brzo dolazila zima da nisi dao jadnoj vodi priliku da iscuri ko voda nego si je na silu moro izganjati van .

A ti 88 ulij u jednu staklenu flašu 3/4 vode , a u drugu 2 cm vode .
Obje stavi u zamtivač ..nakon prospavane noći sve ti bude jasno
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Imam jednu preporuku:
Prije ispusti vodu iz bloka motora, tako da se uvjeriš da je blok prazan, pa onda ispusti iz one cijevi. Može se desiti da ta tanka cijev od bloka ponekad se zaštopa. I na karaju ispusti iz hladnjaka. Prije paljenja traktora, provjeri rukom dali se pumpa vode vrti.
 
O

Odessa88

Guest
Imam jednu preporuku:
Prije ispusti vodu iz bloka motora, tako da se uvjeriš da je blok prazan, pa onda ispusti iz one cijevi. Može se desiti da ta tanka cijev od bloka ponekad se zaštopa. I na karaju ispusti iz hladnjaka. Prije paljenja traktora, provjeri rukom dali se pumpa vode vrti.

Kod mene je vec voda bila ispustena,al nisam znao da i na 539 ima ona slavina na cevi.Pa kad sam danas otpustio iscurila mozda jedna litra vode.Pre sam imao 560 ,kolko se secam moji nikad nisu ispustali na tu cev.Sad iz kog razloga neznam.A jos sto je interesantno jer prvo sam ispustio iz hladnjaka pa iz bloka mislim odma jeda za drugom ih otvaram a pre toga skinem cep.i sacekao sve da iscuri i upalio traktor i radio je nekih 5 sekundi i onda ugasio.Kako je onda moguce da nije izbacio vodu iz ove cevi???
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Kako je mogao izbaciti kad se pumpa nalazi gore i još je bila prazna. Nije ta slavina tamo bezveze....
 
O

Odessa88

Guest
Znaci nemoze da je izbaci iz toga dela i ako je traktor radio???I na primer ako ostane u toj cevi ne ispusti se jer moze da bude traktoru nesto a ispustena je iz bloka i iz hladnjaka???I jel znas mozda jer hladnjak unutra na dnu ravan ili ima kosinu prema slavini da bi se slivala voda???
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Logički razmišljajući, nemože. To je najdonja točka razine vode u sistemu hlađenja. Otpusti sve tri slavine i siguran si...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
a gdje je treća slavina, jedna je na hladnjaku, druga na onoj donjoj cijevi a treća? Pričam o 533
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Treca slavina je na bloku motora, s desne strane, bude valjda muhanicar del sliku...
 
O

Odessa88

Guest
A ako se ispusti iz hladnjaka i iz bloka a ostane u cev jer moze da osteti blok??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ma neće se niš dogodit, to je mala količina vode da bi bilo kaj mogla napravit.

Neznam kak nisam vidio na bloku tu slavinu, budem sutra malo detaljnije pregledal.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
bloku nebi smelo biti nic, ali meni je pukla ona cevcica od bloka do pipice jer je nutra ostalo vode...to sam malo zalotal i tiram dalje...
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Što se zafrkavate sa vodom kad sa 100 kn rješite kompletno antifriz za 533-539 ???? Znam da je kriza ali SAMO 100 kn....i nemorate razmišljati dali je istekla sva voda ili je nešto ostalo_O kamencu neću ni pričati....!!!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Možda neki nemaju ispravne grijače i dobar akumulator pa im uvjet da pali ujutro vruća voda i start spray...:rolleyes: Nekada je i to bio slučaj kod mene...
 
O

Odessa88

Guest
Ma ja sam i ovako planirao da stavim antifriz al tek do godine.Jer moram pre toga i one stucne da promenim.NIje to neki posao al cu ostavim do godine.Kad smo kod antifriza jel bolje da se napravi mesavina u jednoj kanti pa da se vec izmesan nalije ili moze i da se nalije prvo antifriz pa posle voda al se mizlim da nece da se izmesa??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
normalno da će izmješat, samo natoči i upali traktor nek malo radi i sve će izmješat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Što mijenjas kada radis reparaciju puza volana i koliko kostaju dijelovi ?
Evo ti odgovor ovdje.

Mijenjam sve kaj nevalja , a dijelovi mogu biti od od 500, pa do 1500 kn.
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
mene muci problem da mi curi mast tamo kraj jedne i druge one osovine sve ostalo je uredu ? koliko to kosta i sta se mijenja ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh