• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
mene muci problem da mi curi mast tamo kraj jedne i druge one osovine sve ostalo je uredu ? koliko to kosta i sta se mijenja ?

mijenjas samo semeringe,odsarafis one velike matice iskines one "ruke" i mozes izvaditi semering tako i na jednoj i na drugoj strani..to ce ti zaustaviti curenje pod uslovom da su piksne dobre tj ako nemaju lufta nikako,ako imaju lufta onda ti je bolje otvoriti kuciste..ja sam bas kod sebe juce mijenjao piksne u kucistu i stavio nove semeringe i natocio ulje u kuciste volana
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
E ovako jedno pitanje za one koji se razumiju dobro u imt 539 traktore...mene zanima sledece koju uzroci mogu biti pa da traktor puno dimi crno,cim pocne osjecati malo brdo on pocne dimiti a obrtaji mu ne padaju nikako ili padnu za 100 obrtaja...traktor je 1987 godiste,prvi vlasnik,ima oko 3000 radnih sati,radio samo za sebe...prije mjesec dana sam skidao pumpu i nosio na regulazu,ubacio nove uloske dizni,motor ne jede ulje,pali ko mina na minisu,kad je najveca zima samo grijac 10 sec i upali kao u pola ljeta...samo da napomenem da je linijska pumpa za ubrizgavanje i motor nikada nije otvaran
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Koliko je to (%) brdo, i što (kg) vučeš iza sebe

ma nebitno je dal vucem nesto tesko..ja znam da mora zadimiti kad se skroz zatusi to je normalno kad obrtaji padnu recimo sa 1500 na 1000 ili na 800 al kazem vam cim takoreci pocne da osjeca da vuce on dimi pomalo..????zastoo
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Pri tim padom okretaja zadimi jer boš pumpa povećava gorivo. Ali kad ti toliko padnu okretaje, moraš i smanjit za jednu brzinu
 
M

Miško 007

Guest
Meni se čini da nešto nije ok ako dimi ima previše nafte .
Moja pumpa rađena ima već.
I kad se u brdo ide malo dima baci i kad se guši jako malo makar ja stisnem gas.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Meni se čini da nešto nije ok ako dimi ima previše nafte .
Moja pumpa rađena ima već.
I kad se u brdo ide malo dima baci i kad se guši jako malo makar ja stisnem gas.[/QUO

normalno je da baci malo dima kad se zagusi,pumpu mi je radio provjreni bosista i ja sam glledao kako je steluje,kada je stavio na stoj samo je na 3 klipu bacalo malo manje goriva u odnosu na prva dva,to je on nastimao da baca isto i to je sve sto je rađeno na pumpi...nikada ali bas nikad do sada nije iz pumpe tekla nafta na odusak sto znaci da su elementi OK..a dizne sam nove stavio i nastimane su na 165 bari..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel moze da se ubaci H7 halogene lampe u Imt 539 napred???
može ako si baš uporan .. .
Ali ne jer je to žarulja s jednom žarnom niti znači samo za duga ili kratka svijetla .
Ako je i uguraš imaš samo duga
 
B

Bobo

Guest
Da nece sjenilo izgoriti?

Pokusavali su ljudi svasta, pa je bilo svega...
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Meni se čini da nešto nije ok ako dimi ima previše nafte .
Moja pumpa rađena ima već.
I kad se u brdo ide malo dima baci i kad se guši jako malo makar ja stisnem gas.[/QUO

normalno je da baci malo dima kad se zagusi,pumpu mi je radio provjreni bosista i ja sam glledao kako je steluje,kada je stavio na stoj samo je na 3 klipu bacalo malo manje goriva u odnosu na prva dva,to je on nastimao da baca isto i to je sve sto je rađeno na pumpi...nikada ali bas nikad do sada nije iz pumpe tekla nafta na odusak sto znaci da su elementi OK..a dizne sam nove stavio i nastimane su na 165 bari..

probaj zamjenit dizne ak imas druge, ove jesu ok, vjerojatno drže pritisak, ne cure al je pitanje kak bacaju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Jel moze da se ubaci H7 ili H4 halogene lampe u Imt 539 napred???
Može H4, ali trebaš prstene-adaptere. Neznam kaj bude brava rekla na to, no neko vrijeme bude trajalo. I reflektori također...
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
probaj zamjenit dizne ak imas druge, ove jesu ok, vjerojatno drže pritisak, ne cure al je pitanje kak bacaju

pa ubacio sam nove...kad sam nosio pumpu ponio sam i dizne i sve su dobro bacale,namontirao sam to i opet mi je dimio pa sam kupio nove uloske IPM-ove i odnio bosisti da nastima pritisak i stavio san nove podloske na one sarafe gdje se steluje pritisak...neznam da li moze biti sta da ventili zezaju sa nisu sta potorseni
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
pa ubacio sam nove...kad sam nosio pumpu ponio sam i dizne i sve su dobro bacale,namontirao sam to i opet mi je dimio pa sam kupio nove uloske IPM-ove i odnio bosisti da nastima pritisak i stavio san nove podloske na one sarafe gdje se steluje pritisak...neznam da li moze biti sta da ventili zezaju sa nisu sta potorseni

prati potrošnju...pa jel ti dovoljno jak? ili malo i prejak?
 

Najnoviji postovi

Na vrh