• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nemam pojma, došal sam po mraku sinoć,
čuje se da zuji, al metlica nede nikud, malo se trza samo...

bum ga danas skinul i raskopal...
 
B

BAGERISTA

Guest
Pogledaj vijak izvana,,,,gore na vrhu da nije popustija,,,,,,,,,,,,,,ili da nije pojedeni zupci na nosaču di je spojen na osovinu nosač od brisača............
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,735
ak motorić zuji onda ti je vjerojatno otpustil šeraf na osovini motorića brisača koji drži polugu metlice brisača. To si prvo pogledaj pa onda traži dalje kvar ako nije to.
 
B

BAGERISTA

Guest
Vani..................:mrgreen:
A ako su zubi,,,da se malo uštimat...........
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
znam da sam offtopic ali redovito pratim ovaj forum iako nisam nesto aktivan na njemu ali me je pomalo razočarao, vidim tko god da postavi pitanje dobije bilo kakav odgovor ali ja kad sam postavio pitanje prešlo se preko njega kao da ga nema
Šteka hidraulik

--------------------------------------------------------------------------------

Susjed mi ima IMT 533 s prednjom kašikom, zafrkavao ga je hidraulik i on je promijenio karike na klipovima pumpe hidraulika i ventile međutim sada mu se desi da nekad neće dići kašiku kao i poluge a nekad se zaglavi pa kašika ostane u zraku, kad malo trza on ju pusti tj. zaglavi se ventil. ali i jedno vrijeme je dizao normalno kad su ručice bile gore a sada ih treba ciljati u kojem položaju trebaju biti da digne nekad na sredini a nekad su ručice dolje pa onda diže. šta bi to moglo biti jer ne pada mi na pamet šta se dešava

Pa mogu samo reči hvala na odgovoru.
Neda mi se sad tražiti i vračati koju stranicu ili možda u nekoj drugoj temi, ali meni se čini da sam ja tebi negde nekaj o tome počel pisat :scratch

Nema veze, Lisnik je započel pa ti sad vidi i onda javi kakva je situacija pa da znamo dalje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
:evil: išo kod susjeda da mi kaže jel colni ili milimetarski, pita šta ne valja...
pa ne znam ja šta ne valja, električal koji mi radio komplet novu instalaciju, kupio novi grijač jer je reko da ovaj stari ne radi, ali pošto nije mogo ušerafit, rekal mi da si istokarim granu...

pita susjed, da jesam svejedno probal jel radi, pa nisam... ni pet ni šest, zeme kleme, akumulator, zakopča na grijač, a ovaj se žari kaj vuzmenski kres!!!

kaj sam ja njemu dal tolke novcem, neću ni reč kolko jer me sram :madmana:

ako niš, bar mi je žicu ostavil kod grijača da si ju spojim jednog dana kad kupim novi... :evil:

akumulator preživil ove -20 temperature, i mali je sastavil iz drugog pokušaja...

išo se vozit da pripunim akumulator, pada kiša, i sad mi crko brisač... 270kn u dućanu, jel ima ko dobru ideju?!
idem spat!
To kaj se on žari nemora značiti da je ispravan

Za brisač (ako je zgorel motor) ti morem ponuditi jedino motorič, ali prvo probaj opisano.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
išo se vozit da pripunim akumulator, pada kiša, i sad mi crko brisač... 270kn u dućanu, jel ima ko dobru ideju?!
idem spat![/QUOTE]

Ako ti kompresor radi radije odi na otpad i najdi motor za brisace na zrak od starog dajc-a ili fap-a.To te kosta par kuna.

dsc03913p.jpg

By kemolisnik at 2012-02-21

Tu ces naci i ventil na kojem mozes podesavti brzinu brisaca.

dsc03914v.jpg

By kemolisnik at 2012-02-21

Ili obicni ventil za zrak.

dsc03916jn.jpg

By kemolisnik at 2012-02-21

Treba ti jos malo crijeva i rjesio si problem brisaca dozivotno.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Bok, kad se brže vozim čuju se lageri na zadnjim kotačima.
Kolko je posla da se jih zamjeni?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Celi dan, a ako nemaš s čim zvaditi čahuru koja ih drži onda bu i tokar imal skoro tolko posla.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
raskopal sam brisač, za sad sam primjetio tri stvari:
1. mast je u krutom, ljepljivom agregatnom stanju
2. spigana osovina
3. pukal plastični zupčanik

dsc04278o.jpg


muhaničar, ako se grana zagrije di je grijač, jel to znači da je ispravan?
ili ima još neka caka kak se ispita dal je ispravan, je kad dobije struju užari se...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
O isprobavanju grijača smo več pisali 100 put, ak ne i više, čak je Puknuti i video del. On se mora užariti i propustiti gorivo, tj gorivo se mora zapaliti

Onaj motor moreš u smeče hititi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Veliš da ti se čuju ležajevi na kotačima, onda treba vaditi prsten da bi došel do njih, a luft se štela na pločicama ispod ovih vijaka koji se vide na slici.


gif image hosting
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
kaj loahko en šnelkurs štelanja lufta?
Moram to komplet razstavit, kolo dole pa boban od bremz dole pol pa polosovina?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
a kojim alatom skidaš čahuru ako nije tajna
Brenerom sedmicom

kaj loahko en šnelkurs štelanja lufta?
Moram to komplet razstavit, kolo dole pa boban od bremz dole pol pa polosovina?
Kolko sam ja shvatil ti si dobro povezal kaj treba napraviti.

Kotač dole, doboš dole i poluosovina van. Da bi nju skinul odšarafiš ove šarafiče koje vidiš na slici, a luft štelaš vađenjem ili dodavanjem pločica označenih strelicom. poluosovina se sa druge strane gurne prema diferencijalu, a na skinutoj strani štelaš da nebude lufta. Obje strane trebaju biti u zraku.


image hosting gif
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh