• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Hvala,kak je sa pločicicama. Dam koju stran al kupim kak komplet sa različitim debelinama.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
kaj loahko en šnelkurs štelanja lufta?
Moram to komplet razstavit, kolo dole pa boban od bremz dole pol pa polosovina?

>To sto ti cujes cisto sumnjam da su lezajevi na tocku.Luft ok al da cujes lezajeve na tocku nevjerujem.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Hvala,kak je sa pločicicama. Dam koju stran al kupim kak komplet sa različitim debelinama.

Kad imas luft nekupujes nista.Vadis ove plocice dok neizgubis luft.Znaci vadis jednu plocicu i stegnes 4 vijka unakrst. Provjeris ima li lufta .Ako nema ok.Ako ima opet vadis jednu i sve ispocetka.Uslov jue da su obe strane traktora u zraku za stelanje.



Uploaded with ImageShack.us

Inace taj luft se najbolje cuje u voznji po neravnom terenu .Po lokvicama na putu cujes tup tup.Uslov za stelanje tog lufta je da se nije pomjerila ta piksna(cahura)Ako se pomjerila sa lezista onda je moras zamjeniti pa tek onda stelati.Skida se lako al nesmijes ostetiti caklina kud naljeze semering.
 
Posljednje uređivanje:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
>To sto ti cujes cisto sumnjam da su lezajevi na tocku.Luft ok al da cujes lezajeve na tocku nevjerujem.

Čuje se kaj propeler avijon kad se u leru spustim.:mrgreen:
Druga opcija diferencijal?:blackeye
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
može ležaj otići ja sam vadio par puta pločice i u kratkom periodu dobije opet lufta i na kraju se počeo ležaj čuti i morao sam staviti novi . pazi ako je desna strana prije vađenja poluosovine moraš ušperati
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
može ležaj otići ja sam vadio par puta pločice i u kratkom periodu dobije opet lufta i na kraju se počeo ležaj čuti i morao sam staviti novi . pazi ako je desna strana prije vađenja poluosovine moraš ušperati

Taj luft se dobije ako se prsten(cahura) koja je termicki nabijena pocne pomjerati.Rjesenje je nova cahura.
 
Z

Zloppy

Guest
Bok svima! zna li netko kako se stela kasnije paljenje kod 533?? u obrnutom smjeru od okretanja radilice?
 
E

Emirr

Guest
Ima li neko iskustva sa novim dijelovima za linijsku pumpu visokog pritiska od imt 539,konkretno me zanimaju elementi,rasteretni ventili i ulosci dizni...koliko mogu izdrzati ovi danasnji dijelovi svojom kvalitetom..preporuke za kupovinu dijelova?da li uzeti ipm beograd ili indijske dijelove?
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Taj luft se dobije ako se prsten(cahura) koja je termicki nabijena pocne pomjerati.Rjesenje je nova cahura.

slažem se sa tobom ali u mojem slučaju čahura je bila na svom mjestu baš je bio otišao ležaj da sam malo duže vozio bio bi se raspao.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
slažem se sa tobom ali u mojem slučaju čahura je bila na svom mjestu baš je bio otišao ležaj da sam malo duže vozio bio bi se raspao.

Normalno j da lezaj moze otici.Htio sam samo da kazem da rijetko kad odlazi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ima li neko iskustva sa novim dijelovima za linijsku pumpu visokog pritiska od imt 539,konkretno me zanimaju elementi,rasteretni ventili i ulosci dizni...koliko mogu izdrzati ovi danasnji dijelovi svojom kvalitetom..preporuke za kupovinu dijelova?da li uzeti ipm beograd ili indijske dijelove?


Moj bosh majstor ugrađuje IPM-ove dijelove.Nisam jos imao nikakvih problema.
 
Z

Zloppy

Guest
haha! da,da malo eksperimentiram,pa kako ide kasnije paljenje?obrnuto od okretanja motora??
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
dalija smijem one brezone sta drze diferencijale na imt 533 zamijeniti obicnim sarafima ?brezoni izgledaju cudno u sredini nemaju navoja...

Zamjenio bih ih zato sto bi na te sarafe stavio plocevinu od 8 mm za vucu a sada mi nisu brezoni dovoljno dugacki za taj podhvat..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Brezoni su jedan od najboljih spojeva u masinstvu.Najkvalitetnije ces to rijesiti ako kod tokara napravis tih par brezona koje mjenjas.Znaci isti takvi brezoni samo sto bi taj dio bez navoja biti duzi za debljinu plocevine 8mm.
Inace sasvim dobro ce drzati i direktni vijci koji imaju nekih 20mm navoja a ostalo bez navoja.
 
Na vrh