• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e, a znaš kak sam uvjeren da tak nešto imaju ovi naši dućani u karlovcu :mad:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
e, a znaš kak sam uvjeren da tak nešto imaju ovi naši dućani u karlovcu :mad:

Mislim da je taj navoj malo tanji nego u standardnog grijaca.Skines usisnu granu kupis standardni grijac i sve to odneses kod tokara .On ti napravi navoj u usisnoj grani i rijesen problem.



Uploaded with ImageShack.us
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovo na slici je grijač od 539
ali od čega je onda ono grijač?
533
MF-a?

i još kao da na slovenskom piše?!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
e ja imam taj problem ,traktor mi trokira kad je hladan,pumpa je bila kod majstora prije 2 godine i od tada mi traktor trokira kad je hladan,bosista je vadio elemente i kaze da su dobri al sad....ubacio sam nove uloske dizni ali opet isto tako radi..pa me zanima da li je to sigurno do elemenata bosch pumpa pa traktor trokira kad je hladan,inace motor je odlican pali na - 20 od prve,samo ga ugirjem i on okrene jedno 2 puta i odmah upali i onda trokira..

Kad mjenjas elemente dizni nove onda moras da mjenjas i elemente PVP ako hoces da sve bude idealno.
Koliko dugo trokira.Pri hladnom vremenu to je normalna pojava ako trokira dvadesetak sekundi.Na to utice kvalitet nafte,kondenzacija u stublini itd. Nije ok ako trokira po minut i vise.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
ovo na slici je grijač od 539
ali od čega je onda ono grijač?
533
MF-a?

i još kao da na slovenskom piše?!

To su starije izvedbe grijaca.Koristili su se nekad na 533 po licenci MF-a.Uglavnom uloga im je ista.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nisam ja rekel da oni nevaljaju (dok rade), samo toga je više danas i više nego rijetko za vidjeti
 
E

Emirr

Guest
Kad mjenjas elemente dizni nove onda moras da mjenjas i elemente PVP ako hoces da sve bude idealno.
Koliko dugo trokira.Pri hladnom vremenu to je normalna pojava ako trokira dvadesetak sekundi.Na to utice kvalitet nafte,kondenzacija u stublini itd. Nije ok ako trokira po minut i vise.

ja sam mijenjao samo uloske dizni,a nije problem ni zamijeniti elemente,kupim nove i pravo majstoru,a moj trokira najmanje oko 1 minute i nekad kad mu smanjim gas na ler dok se jos nije dobro zagrijao radi malo nemirno,kad se zagrije na jedno 60 stepeni onda lijepo radii,a u posljednje vrijeme mi se cuju kao ventili da lupaju kad opteretim dobro traktor ali ja mislim da se to cuje zato sto u cilindar ne dolazi dovoljno goriva,ventile sam stelovao prije 2 godine a ne radim puno godisnje oko 300 do 320 sati..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
a, jesi vidio :rolfer:

znači sad mi je jedino rješenje tokar?
kupim normalni grijač od 539 a tamo na grani tokar napravi "adapter"...

Tacno tako.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
a, jesi vidio :rolfer:

znači sad mi je jedino rješenje tokar?
kupim normalni grijač od 539 a tamo na grani tokar napravi "adapter"...
Mislim da bi novi trebal pasati orginal gore bez tokarije, smo treba utvrditi jel col ili milimetar
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
danas poslije posla bum utvrdil jel col ili milimetar, a sutra sa uzorkom šaljem ćaleta u dučan, gazda dučana je obaviješten o situaciji, veli da možda ima na lageru u dubokoj prašini nešto slično...

a ako nema, onda ću vidit za dalje, pretpostavljam da granu ni sam tak skinut, da kaj ne s*ebem još... ne znam budem sutra pametniji, ako niš zovem mehaničara da skine granu i ide grana i 539 grijač kod tokara...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
U slučaju da nema rabljena grana nemre neznam kaj koštati. Nema ni pol kile aluminija u njoj.
Javi ako ne riješiš možda je doma ostalo još kaj nakon nedavnog vaganja, a ako nemam ja, znam ko ima ;)
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
znam da sam offtopic ali redovito pratim ovaj forum iako nisam nesto aktivan na njemu ali me je pomalo razočarao, vidim tko god da postavi pitanje dobije bilo kakav odgovor ali ja kad sam postavio pitanje prešlo se preko njega kao da ga nema
Šteka hidraulik

--------------------------------------------------------------------------------

Susjed mi ima IMT 533 s prednjom kašikom, zafrkavao ga je hidraulik i on je promijenio karike na klipovima pumpe hidraulika i ventile međutim sada mu se desi da nekad neće dići kašiku kao i poluge a nekad se zaglavi pa kašika ostane u zraku, kad malo trza on ju pusti tj. zaglavi se ventil. ali i jedno vrijeme je dizao normalno kad su ručice bile gore a sada ih treba ciljati u kojem položaju trebaju biti da digne nekad na sredini a nekad su ručice dolje pa onda diže. šta bi to moglo biti jer ne pada mi na pamet šta se dešava

Pa mogu samo reči hvala na odgovoru.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
znam da sam offtopic ali redovito pratim ovaj forum iako nisam nesto aktivan na njemu ali me je pomalo razočarao, vidim tko god da postavi pitanje dobije bilo kakav odgovor ali ja kad sam postavio pitanje prešlo se preko njega kao da ga nema
Šteka hidraulik

--------------------------------------------------------------------------------

Susjed mi ima IMT 533 s prednjom kašikom, zafrkavao ga je hidraulik i on je promijenio karike na klipovima pumpe hidraulika i ventile međutim sada mu se desi da nekad neće dići kašiku kao i poluge a nekad se zaglavi pa kašika ostane u zraku, kad malo trza on ju pusti tj. zaglavi se ventil. ali i jedno vrijeme je dizao normalno kad su ručice bile gore a sada ih treba ciljati u kojem položaju trebaju biti da digne nekad na sredini a nekad su ručice dolje pa onda diže. šta bi to moglo biti jer ne pada mi na pamet šta se dešava

Pa mogu samo reči hvala na odgovoru.

jbg glavni i možda najstručniji "odgovarać" je na prisilnom odmoru:weedman:
morat ćeš saćekati dva mjeseca:mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
U slučaju da nema rabljena grana nemre neznam kaj koštati. Nema ni pol kile aluminija u njoj.
Javi ako ne riješiš možda je doma ostalo još kaj nakon nedavnog vaganja, a ako nemam ja, znam ko ima ;)

:evil: išo kod susjeda da mi kaže jel colni ili milimetarski, pita šta ne valja...
pa ne znam ja šta ne valja, električal koji mi radio komplet novu instalaciju, kupio novi grijač jer je reko da ovaj stari ne radi, ali pošto nije mogo ušerafit, rekal mi da si istokarim granu...

pita susjed, da jesam svejedno probal jel radi, pa nisam... ni pet ni šest, zeme kleme, akumulator, zakopča na grijač, a ovaj se žari kaj vuzmenski kres!!!

kaj sam ja njemu dal tolke novcem, neću ni reč kolko jer me sram :madmana:

ako niš, bar mi je žicu ostavil kod grijača da si ju spojim jednog dana kad kupim novi... :evil:

akumulator preživil ove -20 temperature, i mali je sastavil iz drugog pokušaja...

išo se vozit da pripunim akumulator, pada kiša, i sad mi crko brisač... 270kn u dućanu, jel ima ko dobru ideju?!
idem spat!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
znam da sam offtopic ali redovito pratim ovaj forum iako nisam nesto aktivan na njemu ali me je pomalo razočarao, vidim tko god da postavi pitanje dobije bilo kakav odgovor ali ja kad sam postavio pitanje prešlo se preko njega kao da ga nema
Šteka hidraulik

--------------------------------------------------------------------------------

Susjed mi ima IMT 533 s prednjom kašikom, zafrkavao ga je hidraulik i on je promijenio karike na klipovima pumpe hidraulika i ventile međutim sada mu se desi da nekad neće dići kašiku kao i poluge a nekad se zaglavi pa kašika ostane u zraku, kad malo trza on ju pusti tj. zaglavi se ventil. ali i jedno vrijeme je dizao normalno kad su ručice bile gore a sada ih treba ciljati u kojem položaju trebaju biti da digne nekad na sredini a nekad su ručice dolje pa onda diže. šta bi to moglo biti jer ne pada mi na pamet šta se dešava

Pa mogu samo reči hvala na odgovoru.

Prvo skines poklopac sa desne strane (onaj poklopac gdje se mjeri ulje u hidrauliku).

dsc03874j.jpg

By kemolisnik at 2012-02-20
Zatim pokusaj pomjerati rucice hidraulika i vidi sta se desava.Ako moze uslikaj nam bar dvije slike .Polozaj kad je kugla rucica u spustenom polozaju i kad je u polozaju za dizanje.Ove dvije plehaste poluge moraju da budu ispred valjka na dvokrakoj poluzi pumpe.To ti je najlakse pregledati kako se ponasa.

Drugi uzrok mogu biti rastureni valjci na poluzju za hidraulik ili iskocena sa lezista neka od poluga.
imgp0085k.jpg

By kemolisnik at 2012-02-20

Treci uzrok zaglavljuje ti poluga oznacena zelenom strelicom.



Uploaded with ImageShack.us

Ovo su osnovni uzroci problema nepravilnog rada poluzja.Za dalje treba jos informacija.
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
išo se vozit da pripunim akumulator, pada kiša, i sad mi crko brisač... 270kn u dućanu, jel ima ko dobru ideju?!
idem spat!

Šta je sad krepalo,,,,motor,,od brisača,,,ili..:shock::shock:njegovo famozni pogon..
 
Na vrh