• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,233
Nije baš tak, ako dobro složiš može malo kapnuti ali cureti nesme ;)
Mislil sa da si zvadil termostat.
Hladno baš nebi smjelo biti, ali razlika u temperaturi moja postojati Jesi siguran da nisi možda naopačke termostat okrenul?
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Nije baš tak, ako dobro složiš može malo kapnuti ali cureti nesme ;)
Mislil sa da si zvadil termostat.
Hladno baš nebi smjelo biti, ali razlika u temperaturi moja postojati Jesi siguran da nisi možda naopačke termostat okrenul?

E sad to ne znam , ali mislim da sam ga okrenuo tako da je onaj dio konusni na gornjoj strani jer ako ga okreneš kontra onda ne možeš staviti onu cijev što zatvara termostat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,233
Nikad ga nisam probal naopačke okrenuti tak da nemogu sa sigurnošču tvrditi dali se da ali ako si ga okrenul tak kak misliš onda je dobro.
Jesi mjenjal vodenu pumpu?
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Nisam i sad mi je žao što nisam jer mislim da i ona tu ima ulogu pošto kad upališ traktor i gledam u hladnjak vidi se da se nešto miješa, ali nekako jadno i imam osjećaj da će ona ići dolje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,233
Pitam zato jer je možda nekad (ako je bila kad reparirana) peraja gurnuta preduboko pa onda slabo meša.
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Nije nikad reparirana, bila je nova stavljena, ja osobno stavio i dobro služila jedino što je termostat bio stalno otvoren tako da je temperatura uvijek bila oko 50 stupnjeva, osim kada bih ga pričepio tada bi skočila na oko 80, bio sam se sada uplašio da se traktor pregrijao,ali nije jer bi onda voda kuhala, uostalom dobro sam ispirio hladnjak jer je bio jako zaštopan prašinom, ventilator je onaj veliki i puše kao lud, znači da dobro hladi vodu tako da mislim da pošto sada traktor ima pritisak ulja na leru oko 4 bara, teško mu se pošteno zagrijati,a i nisam ga tjerao preko 1600 obrtaja
Imaš li kakvu ideju za onaj azbestni semering, da li će se možda sada kada se malo spalio to kapanje stabilizirati ili će opet febo morati ići na operaciju što mi se baš i ne da jer imam sada problema i s autom koji iziskuje veliki trošak.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo malo podataka da se lakse snajdes.Imas zazor rozetne na pumpi i termostat.


page0028.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03

page0027.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03
 
Posljednje uređivanje:

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Ovdje imas upustvo za postavljanje uljne zaptivace.

page0016.jpg

By kemolisnik at 2012-02-26

page0017d.jpg

By kemolisnik at 2012-02-26
Sve sam to napravio kako piše osim jedne činjenice da oni tu pišu o upresovanju brtve, međutim ona brtva koju sam ja kupio je vrlo lako usjela u žljeb ,a skratio sam je možda 2 mm sa svake strane jer nisam mogao spojiti kućište brtve. Kada sam to sve namontirao gore, radilica se dosta teško okretala, ali se ipak okretala. Uglavnom je takav sistem brtvljenja jako loš i sve si računam da stavim onaj silikonski semering ali to će malo pričekati. Nek curi, možda i prestane.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prestati nece.To ti garantujem.Ja inace postavljam silikonski semering.Problem kod njih je sto ih ima previse vrsta.Najbitnije je paziti kad kupujes da rupe budu 8mm.Znaju biti izbusene i na 12mm i cim stegnes vijke curi kraj njih.
Ja ih postavljam po ovom upustvu i nemam problema.Za mene je bolje da izdrze 4-5 godina i da ih mjenjam tad nego da odmah kapa.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Prestati nece.To ti garantujem.Ja inace postavljam silikonski semering.Problem kod njih je sto ih ima previse vrsta.Najbitnije je paziti kad kupujes da rupe budu 8mm.Znaju biti izbusene i na 12mm i cim stegnes vijke curi kraj njih.
Ja ih postavljam po ovom upustvu i nemam problema.Za mene je bolje da izdrze 4-5 godina i da ih mjenjam tad nego da odmah kapa.



Uploaded with ImageShack.us


http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23035&page=15
ovo je semering ja sam stavljao na svojega sada kada smo ga sredivali tkz kravska p,,,a ,,,,
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23035&page=15
ovo je semering ja sam stavljao na svojega sada kada smo ga sredivali tkz kravska p,,,a ,,,,

A gdje si ga kupovao jer sam već našao nekakve koji mi na izgled djeluju sumnjivo, jbg danas svatko radi rezervne dijelove koji su većinom upitne kvalitete

Pošto traktor lagano dimi na leru da li bi možda trebao malo paljenje pomaknuti ranije, nije neki dim, jedva se vidi ili da pričekam dok se to sve ne uhoda jer sam napravio s njim svega 3 sata rada
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Počeo traktor sliniti na prednjem semeringu radilice, slinio je i prije, ja mislio više neće kad ono k...c. Primijetio sam da rupa na deklu razvoda nije baš u centru u odnosu na remenicu tako da ga donji dio remenice malo više stišće i tu izvlači ulje van. Semering je silikonski. Ima li tko kakvu ideju?:confused:

I da, sat sam riješio, stupido , uspoređivao sam po gornjem rubu starog sata, kada sam stari izvadio sve paše jer onaj stari isto ima gumu malo deblju oko kućišta. Uglavnom učim se polako.

Kakva je remenica.Mislim dio na koji nalijeze semering.Jesi li semering postavio kao treba.Posto nema granicnika moze se desiti da si ga postavio neravno.
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Kakva je remenica.Mislim dio na koji nalijeze semering.Jesi li semering postavio kao treba.Posto nema granicnika moze se desiti da si ga postavio neravno.

remenica ispolirana, pošto je imala zub od starog semeringa pomaknuo sam semering malo više prema van, a semering sam postavio tako da sam istokario jedan komad metala malo većeg promjera od rupe za semering i na njemu izvukao zub te s njim nabio semering tako da sigurno ne leži koso.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
ejla kolege. Imam dva pitanja vezano za IMT 539

1. kočnice. kako se mjenjaju. cijela ili se samo raznituje obloga.

2. nakon gašenja, u boš pumpi mi se ne vrate na mjesto ona tri vraga, ostanu okrenuti na desno... iznad opruga... te ih prije pokretanja moran vratit na ljevo.. inače samo vergla..
dali se može taj problem riješit kod kuće, ili su potrebni dijelovi pa da je nosim kod bošiste.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,233
Mijenjaš samo oblogu, raznitaš i ponovo zanitaš.
Pumpu nosi bošisti.

remenica ispolirana, pošto je imala zub od starog semeringa pomaknuo sam semering malo više prema van, a semering sam postavio tako da sam istokario jedan komad metala malo većeg promjera od rupe za semering i na njemu izvukao zub te s njim nabio semering tako da sigurno ne leži koso.
Valjda ju nisi preispoliral, mislim previše potokaril :scratch
Semering se ugrađuje tak da bude stisnut 2,4 mm od prednje ivice poklopca razvoda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh