• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Jel imaš ti to s čim izmjeriti,
Ako ti dam podatak volel bi da mi opišeš postupak kojim bi ti to izvel
 
D

darko

Guest
imam, to je stari još nabavio iz IMT servisa kutomjer se fiksira na radilicu, a ima trn koji se fiksira na prednje kućište, tj. na vijak od vodene pumpe
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
na tokarskom stroju

Ako si remenicu na stroju polirao samo smirglom ok.Ako si je dirao nozem na stroju onda slobodno mozes nabavljati novu.

ejla kolege. Imam dva pitanja vezano za IMT 539

1. kočnice. kako se mjenjaju. cijela ili se samo raznituje obloga.

2. nakon gašenja, u boš pumpi mi se ne vrate na mjesto ona tri vraga, ostanu okrenuti na desno... iznad opruga... te ih prije pokretanja moran vratit na ljevo.. inače samo vergla..
dali se može taj problem riješit kod kuće, ili su potrebni dijelovi pa da je nosim kod bošiste.

Najcesce su obloge zanitane i to mozes sam odraditi.Postoje i lijepljene njih nosis u radionicu za ljepljenje.Isto ako imas zelju mozes kupovati komplet.

Kod PVP me interesuje jel problem samo kad ugasis.Tacnije kako traktor radi kad vratis zupcastu letvu i upalis.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Ako si remenicu na stroju polirao samo smirglom ok.Ako si je dirao nozem na stroju onda slobodno mozes nabavljati novu.

Normalno da sam je polirao, šmirglom (finim), zato sam i pomicao semering naprijed jer poliranjem nisam mogao maknuti onaj usjek koji je napravio stari semering. Znači promjer remenice je isti, jel znaš koji promjer (unutarnji) ima taj semering pa da probam kupiti nekakav koji ima malo manji pa da eksperimentiramo malo.

Koliko misliš da je poklopac ili remenica van centra?

možda milimetar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Normalno da sam je polirao, šmirglom (finim), zato sam i pomicao semering naprijed jer poliranjem nisam mogao maknuti onaj usjek koji je napravio stari semering. Znači promjer remenice je isti, jel znaš koji promjer (unutarnji) ima taj semering pa da probam kupiti nekakav koji ima malo manji pa da eksperimentiramo malo.
Nebu išlo. To je onaj ,nešto x, nešto. Neznam napamet imam negde zapisano.
Remenicu možeš popraviti (ako je jako ukopana) tak da skineš do zdravog, navučeš na nju čahuru i obradiš na mjeru. Kad je skineš obrati pažnju da nije pukla na utoru za kajlu.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Najcesce su obloge zanitane i to mozes sam odraditi.Postoje i lijepljene njih nosis u radionicu za ljepljenje.Isto ako imas zelju mozes kupovati komplet.

Kod PVP me interesuje jel problem samo kad ugasis.Tacnije kako traktor radi kad vratis zupcastu letvu i upalis.

problem je samo kada ga ugasim. oni elementi se ne vrate na mjesto, s malim šarafcigerom ih makneš... inače radi ko metak.
 
M

Milan

Guest
Jel imaš ti to s čim izmjeriti,
Ako ti dam podatak volel bi da mi opišeš postupak kojim bi ti to izvel

To se mjeri komparaterom na prvom klipu
kut početka ubrizgavanja za motor M33 sa linijskom pumpom je 29 stupnjeva ili 10,08 mm pre gmt,a za M33 sa rotacionom pumpom je 20 stupnjeva ili 4.86 mm pre gmt

problem je samo kada ga ugasim. oni elementi se ne vrate na mjesto, s malim šarafcigerom ih makneš... inače radi ko metak.



Uploaded with ImageShack.us

pogledaj da nije pukla opruga 10 na slici ili treba razraditi i podmazati osovinicu 8 na slici
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To se mjeri komparaterom na prvom klipu
kut početka ubrizgavanja za motor M33 sa linijskom pumpom je 29 stupnjeva ili 10,08 mm pre gmt,a za M33 sa rotacionom pumpom je 20 stupnjeva ili 4.86 mm pre gmt

Samo bi volio znati ko tako radi.Te podatke svi mi znamo iz kataloga ,al to niko nepraktikuje.



Uploaded with ImageShack.us

pogledaj da nije pukla opruga 10 na slici ili treba razraditi i podmazati osovinicu 8 na slici

To na slici je PVP od 533,ako sam ja dobro citao ovde se radi o 539.Nije ista pumpa.



Prvotno napisano od Patrik
ejla kolege. Imam dva pitanja vezano za IMT 539
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Novi problemi

Pisao sam prije o mirisu paljevine, otkrio sam uzrok, nije azbestna brtva nego alternator, u njemu se topi ona plastika unutra zbog iskrenja , a iskrenje se javlja zbog toga što je to tvornički ugrađen alternator i jako je poderan rotor tamo gdje četkice reglera diraju. Ima utor negdje oko 3 mm tako da će ići drugi.Pa onda vidim da i vodena pumpa nekad pusti kap vode na semeringu. Što se tiče zadnje brtve radilice ne kapa ništa, ono mi je bilo od nafte pošto se nafta slijevala od pipe preko spoja i malo ispirala, uglavnom ne kapa iako imam dojam da malo pušta jer kad dodirnem prstima onu rupu ispod ostane mi na prstu nekakva mješavina nafte i ulja. Ovaj prednji ću ostaviti jedno vrijeme pa ćemo vidjeti što bude.
Niste mi odgovorili na pitanje o dimu, uvijek je prisutan nekakav blagi dim,bjeličasti, jedva se vidi, ali iritira. Dal to može biti zbog toga što još sve nije nasjelo na svoje mjesto ili da probam malo zakretati paljenje, sada je na oznakama. Ujutro oko 0 malo vrti i upali ,a poslije pali samo na dodir ključa. Po mome bi to značilo da malo ima prerano paljenje, ali poštujem svaki dobronamjeran savjet.
I konačno za kraj kada sve stavim na papir dobro će me koštati ovaj pokus, sve zajedno oko 10 tisuća , a možda i više bez ruku.
Bem ti stare krame
 
E

Emirr

Guest
Pisao sam prije o mirisu paljevine, otkrio sam uzrok, nije azbestna brtva nego alternator, u njemu se topi ona plastika unutra zbog iskrenja , a iskrenje se javlja zbog toga što je to tvornički ugrađen alternator i jako je poderan rotor tamo gdje četkice reglera diraju. Ima utor negdje oko 3 mm tako da će ići drugi.Pa onda vidim da i vodena pumpa nekad pusti kap vode na semeringu. Što se tiče zadnje brtve radilice ne kapa ništa, ono mi je bilo od nafte pošto se nafta slijevala od pipe preko spoja i malo ispirala, uglavnom ne kapa iako imam dojam da malo pušta jer kad dodirnem prstima onu rupu ispod ostane mi na prstu nekakva mješavina nafte i ulja. Ovaj prednji ću ostaviti jedno vrijeme pa ćemo vidjeti što bude.
Niste mi odgovorili na pitanje o dimu, uvijek je prisutan nekakav blagi dim,bjeličasti, jedva se vidi, ali iritira. Dal to može biti zbog toga što još sve nije nasjelo na svoje mjesto ili da probam malo zakretati paljenje, sada je na oznakama. Ujutro oko 0 malo vrti i upali ,a poslije pali samo na dodir ključa. Po mome bi to značilo da malo ima prerano paljenje, ali poštujem svaki dobronamjeran savjet.
I konačno za kraj kada sve stavim na papir dobro će me koštati ovaj pokus, sve zajedno oko 10 tisuća , a možda i više bez ruku.
Bem ti stare krame

ne moras kupovati novi alternator taj dio na rotoru gdje cetkice reglera diraju se zove kolektor i on se moze zamijeniti,odletuju se 2 zice sto su na njemu i jednostavno se svuce sa osovine i ti kupis novi i samo ga nabijes na osovinu rotora i opet zaletujes zice...to moze odraditi svaki autoelektricar a za paljenje nisam bas siguran mozda bi bilo bolje da mu das malo ranije paljenje al valjda se javi neko pametniji pa ti tacno kaze
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pisao sam prije o mirisu paljevine, otkrio sam uzrok, nije azbestna brtva nego alternator, u njemu se topi ona plastika unutra zbog iskrenja , a iskrenje se javlja zbog toga što je to tvornički ugrađen alternator i jako je poderan rotor tamo gdje četkice reglera diraju. Ima utor negdje oko 3 mm tako da će ići drugi.Pa onda vidim da i vodena pumpa nekad pusti kap vode na semeringu. Što se tiče zadnje brtve radilice ne kapa ništa, ono mi je bilo od nafte pošto se nafta slijevala od pipe preko spoja i malo ispirala, uglavnom ne kapa iako imam dojam da malo pušta jer kad dodirnem prstima onu rupu ispod ostane mi na prstu nekakva mješavina nafte i ulja. Ovaj prednji ću ostaviti jedno vrijeme pa ćemo vidjeti što bude.
Niste mi odgovorili na pitanje o dimu, uvijek je prisutan nekakav blagi dim,bjeličasti, jedva se vidi, ali iritira. Dal to može biti zbog toga što još sve nije nasjelo na svoje mjesto ili da probam malo zakretati paljenje, sada je na oznakama. Ujutro oko 0 malo vrti i upali ,a poslije pali samo na dodir ključa. Po mome bi to značilo da malo ima prerano paljenje, ali poštujem svaki dobronamjeran savjet.
I konačno za kraj kada sve stavim na papir dobro će me koštati ovaj pokus, sve zajedno oko 10 tisuća , a možda i više bez ruku.
Bem ti stare krame

Alternator nemoras mijenjati.Auto elektricar ti moze zamjeniti samo taj dio koji je zajeden tacnije kolektor Sto ti je kolega @Emir vec objasnio.
Za dim prvo ga malo razradi (provozaj) pa cemo vidjeti kako ce se ponasati.Pusti ga da radi al ne na leru.Daj mu malo jaci gas od lera ili ga vozaj laganim gasom.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
možda milimetar
A da se proba skinuti poklopac razvoda i proširiti rupe za 0,5 mm? Taman bi se riješio tog mm. Ili napraviti prsten da uđe semering i ostalo srediti pod glodalicu.....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Normalno da sam je polirao, šmirglom (finim), zato sam i pomicao semering naprijed jer poliranjem nisam mogao maknuti onaj usjek koji je napravio stari semering. Znači promjer remenice je isti, jel znaš koji promjer (unutarnji) ima taj semering pa da probam kupiti nekakav koji ima malo manji pa da eksperimentiramo malo.

GORNJA MJERA ZA 533 DONJA MJERA ZA 539



Uploaded with ImageShack.us
možda milimetar

Samo ti kupi novi semering.Taj semering sto si kupio je falš roba.Ako je toliko godina bilo ok nemogu se stiftovi pomjeriti ako su cvrsti.

problem je samo kada ga ugasim. oni elementi se ne vrate na mjesto, s malim šarafcigerom ih makneš... inače radi ko metak.

U tom slucaju rjesenje je vjerovatno bosh majstor.

Nedavno sam imao takav slucaj na terenu.
Ovde na slici vidis dio koji zakrece element PVP.Jasno se vide dva polomljena zubica i jedan iskrivljen.Ti zubici se uzubljuju na zupcastu letvu(oznacena crveno na drugoj slici) koja povezuje sva tri elementa.Najvjerovatnije u tvom slucaju kad potegnes polugu za gasenje taj zadnji zubic koji je ostecen zaglavi na zupcastu letvu.To je moguce rijesiti da se neskida pumpa.Pod uislovom da imas dio i da radi neko ko se razumije.

dsc04100l.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03

dsc04102y.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh