• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma zato i kazem, tomo vinkovic ima 23 KS, ali on ima jedan klip pa koristi inerciju zamajca, tri klipa su druga prica, ali eto ako ljudi kazu da su palili, ja im cestitam.
 
B

BAGERISTA

Guest
Sve u svemu,,,,svako ima svoje mišljenje,:D,,,,,,,..kome izgleda da je moguče,,,kome,,ne,,..opet dobro..
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Moj Orginal MF 58 godište ima sve za paliti na kurblu.I rupu na haubi i dosjed kurble na radilici.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Pa dali sui vidija ili nisi,,ja neznam,,,,ali mojeg je dido palija tu,,,i to se lipo siječam,,,.......ko oče nek vijeruje,,ko ne nemora........

A di je onda stavija polugu,,m,na punpu vode..
Nije da ja tebi nevjerujem, sječam se da si več o tome pričal, samo komentiram da je valjda bila rupa kroz centralni bolcn. Ustvari morala je biti jer druge nema :scratch
Da je stavljal kurblu na pumpu vode, bila bi rupa na maski i kroz kiler.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
moj je bil 1964g i imal je šuplju bolcnu,kad sam slagal prvi kraj nova bolcna nije bila šuplja.
tak da moguče da ti stari su imali i kurblu.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pozdrav svima, danas sam vozio moj ferguson ( IMT-539 ) i kad naide na malu rupu na asfaltu prednji desni točak pocne krivudati, tj kao ljuljati se lijevo desno a na vlanu to ne mogu drzati, jel mi netko moze reci kako to narediti da se ne desava tako sta jer lijevi tocak je miran
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pregtledaj spone na toj strani, moze bit luft u kucistu, jeli tocak stegnut, pikse na rukavcu, prov pogledaj, bar na njemu se sve vidi iz aviona
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Najvjerojatnije luft na pužu volana.
Najjeftiniji popravak, noga na desnu sponu (kočnica ti netreba, ionak na forumu vrijedi mišljenje da ih IMT ni nema :mrgreen:) ili kotače malo u hrpu ili širom
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
moj je bil 1964g i imal je šuplju bolcnu,kad sam slagal prvi kraj nova bolcna nije bila šuplja.
tak da moguče da ti stari su imali i kurblu.

Koliko ja znam motor da bi palio na kurblu morao bi imati dekompresor.Bar oni koje sam ja gledao imali su.Ta rupa moze da sluzi samo za okretanje motora kurblom kad stelas ventile,Ufazujes PVP i slicno.Za palenje cisto sumnjam da ce neko motor tri cilindra zavrtiti da upali.Pogotovo bez dekompresora .
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Najvjerojatnije luft na pužu volana.
Najjeftiniji popravak, noga na desnu sponu (kočnica ti netreba, ionak na forumu vrijedi mišljenje da ih IMT ni nema :mrgreen:) ili kotače malo u hrpu ili širom

ima fergo kocnice tko kaze da ih oni nemaju, ako je luft na puzu sta treba napraviti promijeniti semeringe i caure a puz kod tokara znaci?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ima fergo kocnice tko kaze da ih oni nemaju, ako je luft na puzu sta treba napraviti promijeniti semeringe i caure a puz kod tokara znaci?

Puz neide kod tokara jer on nema sta na njemu raditi.

Piksne u kucistu se mjenjaju kod tokara.Najveci problem mlatenja desnog tocka je luft u zubovima segmenata.Piksne je najbolje da tokar pravi od bronze.Ove sto se kupuju u prodavnici nisu ni za k.....Znaci zamjenis piksne,provjeris segmente jesu li zajedeni zubovi(ako jesu mjenjas ih).Provjeris puz jel zajeden na navoju(ako jeste mjenjas ga.
Kod ugradnje pazi da dobro uzubis segmente,da nastelas navrtku puza koja se veze sa segmentom koji ima krakove.Pazi da nastelas lezaj na cijevi da nije labav (ako bude labav opet imas luft) ni prekrut jer ce tad biti tezak volan.

Ako sve odradis kako treba i opet ima lufta desni segment onda ti preostaje samo da ugradiis ekscentricne piksne.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ok samo ja ne znam sta ti znaci piksna? kakva je to eksentricna?

Piksna(cahura).Ovako izgleda original na glavi volana 533 i 539.Ima ih 4 kom..



Uploaded with ImageShack.us

Ekscentricna piksna(cahura) ima rupu koja nije u centru.Tako je mozes prilikom ugradnje zakretati i priblizavati dio prema dijelu.
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
IMT 539 nakon generalke

Evo me s novim informacijama. Prednji semering prestao sliniti, promijenio auspuh i odmah traktor manje dimi, kada se zagrije više uopće ne dimi. Prvo paljenje je na zub, bilo me malo zezalo, ali sam otkrio da je curila nafta na brtvi poklopca dizne na prvom cilindru tako da je preko noći pao pritisak u lajtunzima i to sam riješio, alternator nisam jer sam malo tanak s novcima. Problem mi je s kompresorom jer čujem da lupka unutra i mislim da bi ga trebalo obnoviti, otpojio sam crijevo s boce da ga ne mučim i vidi se da baca ulje na cijev što znači da su i karike dobile.
Muči me još nešto ,a ne znam jel to normalno ili nije. Naime, kada traktor radi osjećaju se sinusne vibracije cijelog traktora. Da li se zamašnjak trebao ugraditi na radilicu onako kako je bio ili on ima rupe asimetrične pa se ne može krivo ugraditi ili ja samo fantaziram i tražim dlaku u jajetu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Paše kak god ga olreneš ali obično ostane otisak od one rupe gde nejde šaraf. I korpa je tvornički balansirana ..........
Ostavi to nek se malo razradi
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Danas sam rastavio volan i koliko sam primjetio sve je u redu sa dijelovima samo cahure promijeniti, jel tko zna koliko tocno ima kuglica u volanu da znam jel sam koju izgubio ja sam 16 kuglica nasao iz puza
 
D

dario01

Guest
Pozdrav, imam jedno pitanje za vas mehaničare... naime imam IMT 533 koji je stajao preko zime, nije paljen i danas sam ga probao upaliti i kao da nema goriva. Rezervar pun, kroz filtere ide ali u mašini nema. Odem kod meštra on mi kaže da su dizne. Pa molim vaš savjet...
 

Najnoviji postovi

Na vrh