• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Danas sam rastavio volan i koliko sam primjetio sve je u redu sa dijelovima samo cahure promijeniti, jel tko zna koliko tocno ima kuglica u volanu da znam jel sam koju izgubio ja sam 16 kuglica nasao iz puza
Nisi ih puno izgubil, samo 12 komada :rolleyess:
Pozdrav, imam jedno pitanje za vas mehaničare... naime imam IMT 533 koji je stajao preko zime, nije paljen i danas sam ga probao upaliti i kao da nema goriva. Rezervar pun, kroz filtere ide ali u mašini nema. Odem kod meštra on mi kaže da su dizne. Pa molim vaš savjet...
Jel ide gore na dize kad otpustiš lajtunge?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ne, nego na lajtunge (ono metalno kaj se šarafi na dizu ključ 19)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Vjerojatno su mu zaglavljeni elementi u desnu stranu tako da prekida gorivo....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Sinek, to se popravlja, a za kupiti novu baš i neznam da bi toga više bilo.
Prvo moraš utvrditi dali uopče je do pumpe. Pusti majstora da to malo prešnjofa jer nevjerujem da je samo tak riknula do kraja da više nebi ni kapi goriva dala
 
D

dario01

Guest
Sinek, to se popravlja, a za kupiti novu baš i neznam da bi toga više bilo.
Prvo moraš utvrditi dali uopče je do pumpe. Pusti majstora da to malo prešnjofa jer nevjerujem da je samo tak riknula do kraja da više nebi ni kapi goriva dala

ok... hvala ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ja sam kokakoličar i kafenđija, a da mi je do toga nebi se sad ovde s tobom dopisival nego negde lakte na šanku deral ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
a jbt... ok hvala svejedno... sam još jedno pitanje... koliko bi koštala druga pumpa ?

U tvom slucaju vjerovatno ribaju elementi PVP.Skini poklopac sa PVP(dva vijka kljuc 10.Oznaceni dijelovi na slici trebali bi se pomjerati kad povlacis polugu za gasenje.
Znaci povuci polugu za gasenje i elementi moraju da se pomjeraju prema desno.
Kad pustis polugu moraju sami da se vrate prema lijevo.

U slucaju da se ne pomjeraju javi da ti pomognemo da spasis PVP.
Nije sto posto sigurno da ces uspjeti al vrijedi pokusati.Nije tako jeftin remont PVP.



Uploaded with ImageShack.us
 
D

dario01

Guest
U tvom slucaju vjerovatno ribaju elementi PVP.Skini poklopac sa PVP(dva vijka kljuc 10.Oznaceni dijelovi na slici trebali bi se pomjerati kad povlacis polugu za gasenje.
Znaci povuci polugu za gasenje i elementi moraju da se pomjeraju prema desno.
Kad pustis polugu moraju sami da se vrate prema lijevo.

U slucaju da se ne pomjeraju javi da ti pomognemo da spasis PVP.
Nije sto posto sigurno da ces uspjeti al vrijedi pokusati.Nije tako jeftin remont PVP.


Uploaded with ImageShack.us

ok... vidjet ću sutra pa javim... tnx
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, e kaj se pizdarija dogodi baš kad se ne nadaš....

krenulo idilično
dsc04313r.jpg

išo na ranč sredit vočke... i nedugo nakon ove slike, čudan miris, ko spaljena kočnica, a kad sam usporio, dim ide ispod auspuha?!?!

koji k..., ja stanem, krug oko traktora, puši se sa lijeve strane, ali ne vidim od kuda...

i dođem sa desne strane traktora, kotač skroz zalijan, a ja na suhoj cesti, asvaltu več jedno 500m vozim...

dsc04316a.jpg


osto bez pipe!! ?!?! daj mi recite da se to još nekome dogodilo da je pipa sa hladnjaka otpala :madmana:

niš... stani sa strane, alat za vočke je u prikolici, pa se napravio čep....
dsc04317r.jpg


starci su bili kilometar od mene, donijeli 5l vode, i zakrpa izdurala 1km do bratića koji živi na selu...

dsc04324ii.jpg


hladnjak skinuo, otišal kod limara, pita jesam našal pipicu :rolfer:
bilo mu je sve jasno kad sam se naceril, i rekoh mu, samo krpaj...

dsc04326zo.jpg


dsc04325w.jpg


sutra idem nazat kod bratića, složimo nazat, u autu je 4l koncentrata antifriza i 6l destilirane... navodno da taj omjer drži do -35...

poanta ove priče?! još nemrem vjerovat da je pipica otpala...
i samo se nadam da se nije niš dogodilo sa motorom....
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Kasnim par stranica,u vezi kurble . Danas sam pital suseda,poderal je jedno šest malih IMT-a, prvi od njih kupljen negde početkom šezdesetih imal je kurblu.
Veli on da to ni vrag nemre zavrteti a kam da bi vužgalo .

A rupu na haubi imaju još generacije poslije, pa i moj 533 samo nikam ne vodi ,a čini mi se i da se ne poklapa rupa - bolcna - radilica.
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
hehe, e kaj se pizdarija dogodi baš kad se ne nadaš....

poanta ove priče?! još nemrem vjerovat da je pipica otpala...
i samo se nadam da se nije niš dogodilo sa motorom....

Tu pipicu uglavnom otkine dio prednjeg stela koji se klati.Drugo nema sta zapeti za nju u voznji.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh