• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Slažem se da je opasno u leru na nizbrdici....pogotovo ako poslije oranja se zaboravi blokirati pedale kočnica. Da bi bar imal retarder, nebi bilo potrebno ni kočnice.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
da taj antifriz košta 1000kn još bi shvatil kaj ga ljudi ne kupuju,
al za 200kn riskirat da pukne blok?!

ne kužim...
 
O

Odessa88

Guest
Pre neki dan hteo da ukljucim blokadu i ono nece,zapekla rucka,izgleda da nikad nije ni koriscena.Jer valja da se skinu ona dva srafa sto drze celu rucku,pa da se skine rucka dole da se razradi???I jel ispod onog dela neznam kako se zove,na kompresoru gde se stavlja crevo za pumpanje ide neki ventil ili sraf??Posto nece da pumpa,nego vazduh izbacuje ispod sve dok se to ne stisne sa rukom,tad radi normalno???
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pre neki dan hteo da ukljucim blokadu i ono nece,zapekla rucka,izgleda da nikad nije ni koriscena.Jer valja da se skinu ona dva srafa sto drze celu rucku,pa da se skine rucka dole da se razradi???I jel ispod onog dela neznam kako se zove,na kompresoru gde se stavlja crevo za pumpanje ide neki ventil ili sraf??Posto nece da pumpa,nego vazduh izbacuje ispod sve dok se to ne stisne sa rukom,tad radi normalno???

Rucku kao sto ti rece @ Mali od Traktora razradi je.

Taj ventil se zove rislag ventil.Sluzi na traktoru da drzi stalni pritisak zraka u sistemu.Moraces ga skinuti i rastaviti.Dobro ocistiti i trebao bi da rislaguje.
 
O

Osječanin

Guest
Imt 539

Kupio sam moj prvi traktor u životu i to IMT 539 star 31 g. Ne znam kako se zove i za što služi onaj ravni komad željeza na kojemu je puno rupa, a stavlja se između poluga koje se dižu hidraulički (na njih se spaja npr. malčer. itd.). Taj komad željeza nisam dobio, a vidim da ga neki traktori imaju. Mislim da se na to može namontirati kugla kuke i na nju prikačiti auto-prikolica, ovako za početak. Ne znam da li sam u pravu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Odessa88:Mislim da moras kupiti cijeli taj dio da nema samo ventil

Osječanin:pa jesi u pravu ali ona moze biti za puno toga, netko ju ima samo da drzi poluge a netko ima na njoj nesto prikvaceno, to slabo tko dobije s traktorom pogotovo polovnim, to ti nitko nije duzan dati. Ako ju bas zelis ima ju za kupiti u trgovinama traktorskih dijelova
 
O

Osječanin

Guest
Odessa88:Mislim da moras kupiti cijeli taj dio da nema samo ventil

Osječanin:pa jesi u pravu ali ona moze biti za puno toga, netko ju ima samo da drzi poluge a netko ima na njoj nesto prikvaceno, to slabo tko dobije s traktorom pogotovo polovnim, to ti nitko nije duzan dati. Ako ju bas zelis ima ju za kupiti u trgovinama traktorskih dijelova

Hvala na brzom odgovoru. Kako se zove ta "letva" sa rupama?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Hvala na brzom odgovoru. Kako se zove ta "letva" sa rupama?

na tu letvu s rupama nećeš moći staviti kuglu za kopčanje autoprikolice(mislim hoćeš ali...) zato jer se letva okreće oko svoje osi:mrgreen:

bolje si nabavi ovo
images
i onda možeš kopčati pravu prikolicu, a ako na klin namontiraš(navariš) kuglu možeš bez problema i autoprikolicu
 
O

Osječanin

Guest
na tu letvu s rupama nećeš moći staviti kuglu za kopčanje autoprikolice(mislim hoćeš ali...) zato jer se letva okreće oko svoje osi:mrgreen:

bolje si nabavi ovo
images
i onda možeš kopčati pravu prikolicu, a ako na klin namontiraš(navariš) kuglu možeš bez problema i autoprikolicu

Hvala na odgovoru, mislio sam s onom letvom pomoću hidraulike moći malo podići prednji kraj auto prikolice i imati neku vrstu "kipe". Ne znam kako se zove ova kuka koju si pokazao na slici, no čini mi se da to i košta jer je masivna.
 
O

Osječanin

Guest
Ili ako baš želiš poprečnu poteznicu, onda je moraš osigurati od okretanja

Ili ovaj sistem poklapanja osi

Ovo je očigledno najboji forum ili ispravnije najbolji članovi na forumu. Brzi odgovori, slike, opisi i dobronamjernost. Hvala svima. Vidim da ovo neće biti problem. Kupiti ću kuglu - kuku sa šarafom, a ovo ostalo dati napraviiti. Vidim i mjere jedino me zanima koliki je promjer osovinica koje ulaze u poteznicu. Da li ti to radiš i prodaješ.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ovo je očigledno najboji forum ili ispravnije najbolji članovi na forumu. Brzi odgovori, slike, opisi i dobronamjernost. Hvala svima. Vidim da ovo neće biti problem. Kupiti ću kuglu - kuku sa šarafom, a ovo ostalo dati napraviiti. Vidim i mjere jedino me zanima koliki je promjer osovinica koje ulaze u poteznicu. Da li ti to radiš i prodaješ.

tak je , naletio si na dva najbolja na forumu:supz:
nisam baš siguran da ova treča slika štiti od okretanja, a tada bi i kopča mogla stradat
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da,na to sam mislio.Jel ima da se kupi samo taj ventil???

Ima da se kupi,al nije jeftin.U Bosni je oko 100eura.

. Kupiti ću kuglu - kuku sa šarafom, a ovo ostalo dati napraviiti. Vidim i mjere jedino me zanima koliki je promjer osovinica koje ulaze u poteznicu.[/QUOTE]

Ako mislis na osovinice ta kacenje poteznice na poluge.
Ako se dobro sjecam 22mm.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ne to nisu mjere, to su samo slike sa neta uzete kao primjer onoga što ti tražiš.
Ilegalac, nema tu mogućnosti okretanja, jedini je problem što poteznica dođe dosta nisko pa postoji mogućnost udara o nešto, pa tek onda do okretanja i loma...meni se u usporedbi mojih primjera više sviđa prvi. To je standardni sistem u Njemačkoj.
 
O

Osječanin

Guest
Ne to nisu mjere, to su samo slike sa neta uzete kao primjer onoga što ti tražiš.
Ilegalac, nema tu mogućnosti okretanja, jedini je problem što poteznica dođe dosta nisko pa postoji mogućnost udara o nešto, pa tek onda do okretanja i loma...meni se u usporedbi mojih primjera više sviđa prvi. To je standardni sistem u Njemačkoj.

Prvi se način i meni čini bolji i iskreno jednostavniji za napraviti, mjere ću sam uzeti. Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh