• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ufff,počeli su ih znači praviti sa svjetlećim navrtkama,,,,moram prestati piti...
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
A mene zanima kakav je ono traktor na slici? Kakve su to brenze, spera, sve nekaj cudno..?!?!?. Kaj je to englezer?:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ufff,počeli su ih znači praviti sa svjetlećim navrtkama,,,,moram prestati piti...
I to več odavno
A mene zanima kakav je ono traktor na slici? Kakve su to brenze, spera, sve nekaj cudno..?!?!?. Kaj je to englezer?:scratch
Filter zraka, kučište diferencijala, poklopac hidraulika ..............englez
A vidi blatobrana
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
@muhaničar
molim te napiši što je od dijelova potrebno za ugradnju dvostepenog kvačila za imt 533
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Ono skroz odostraga bi trebala biti spera, ona okrugla papuca desna brenza, a ona skroz napred ljeva????? Pa ti sad stisni obadve od jenput:shock::shock::shock: A mozda mu je to kuplung na desnom kraju?:mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
@muhaničar
molim te napiši što je od dijelova potrebno za ugradnju dvostepenog kvačila za imt 533
Mislim da smo to več raspravili par puta i utvrdili da nema računice. Samo nova spojnička je oko 2000 kn.
Jednostavnije je kupiti mjenjač od 533 sa dvostepenim kvačilom, samo kvačilo i u hrpu.
 
O

Odessa88

Guest
Zbog cega na primer kad vucem prikolicu sa 539 ako je prazna kad krecem prvom brzohodnom sve je ok al kad krecem drugom onako trza pa mora da prebacim u prvu.Ko da poskakuje. A kad vozim nesto u nju teze,2-3 metra drva onda moram sa jos nizom da krecem sa drugom sporohodnom jer sa trecom isto poskakuje ko da cima,ne krene ono lepo bez cimanja nego se cima.
Sad nemam ja neko iskustvo sa traktorima imao sam pre njega 560,pa mozda tako treba jer je slabiji i laksi..Pojam nemam al bas me nervira
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kvačilo je veza između motora i mjenjača. Lamela je okrugla isto kao i vučna ploča, e sad, ako to sve skupa ne lovi ravnomjerno kad se lamela i vučna ploča počnu spajati na jednom dijelu hvata, a na drugom klizi. Od tuda trzaji koji se javljaju na pogonskim kotačima.
Jebiga, neznam kak drugačije da ti to pojasnim :scratch

Prikolica predstavlja teret i onda mu je teže pa su ti trzaji bolje uočljivi.
 
O

Odessa88

Guest
Ok.Hvala na pomoci.Moracu da vidim sa nekim majstorom za to.Nadam se da nece da me odere:supz:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
U najgorem slucaju ces morati traktor popola.Skinuti korpu i zamajac .Kod tokara odnijeti da oboje poravna.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jedno pitanjce... Imam osjecaj da bum moral mjenjati lamelu jer kuplung jako visoko lovi i postao je tvrd dosta... radi se o dvostepenom kuplungu.. Da li se prilikom promjene lamele mora mjenjati i korpa i o cemu to ovisi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
U večini slučajeva nema potrebe, ali ako je previše poderano kud prolaze bolcni ili je pukao poklopac kvačila onda je potrebno i dovoljno zamjeniti samo taj dio.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Bolcni su jeftina stavka i mjenjaj ih obavezno.Imas ih 9 kom. i oni drze dijelove korpe u cjelini.
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Imam jedan problem na svom 539, radjena mu je generalka prije 8 mjeseci, i sad mi se pojavio prvi problem, dakle upalim ga i radi na leru lijepo i mirno ali se nesto cuje kao kad olovkom udarate od stol "tak, tak tak", a i kad radi na visim obrtajima sam primjetio da se čuje taj zvuk, traktor pali dosta dobro bar za sada. Pumpa je linijska reparirana novi elemnti, mjenjao sam mu filtere goriva al nisam nista postigao, sumnjam u dizne mozda su ulosci otisli, ili mozda cak da je problem u glavi motora(koja nije masinski obradjena pri generalnoj:x), mozda jedan ventil ne zatvara dobro pa tu stvara prekid.. imal tko kakvu ideju???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Klipnjače ste nosili?
Pritisak ulja ima, ili nema ni manometra?
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Klipnjače ste nosili?
Pritisak ulja ima, ili nema ni manometra?

Ima pritisak u zelenom je, a kad se zagrije motor onda malo padne, cini mi se da majstor nije nosio klipnjace, nosio je blok motora da ga poravnaju, i radilicu na prvu specijalku i klipove je skracivo
 

Najnoviji postovi

Na vrh