• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

O

Odessa88

Guest
Pozdrav.Da li neko moze da mi obijasni kako da nastelujem pedalu kvacila????Ima jedno 3cm lufta,i drugi stepen ko da nije do kraja jer udara u pod.
Znam da treba da se odvrne matica i da se kroz onu rupu provuce nesto i da se okrene u pravcu kazaljka na satu,al mi nije jasno koliko okretati???
I jos mi nije jasno jer u upustvu pise da zazor izmedju nogostupai pedale bude 9.5mm nije mi jasno je li nogostup onaj pod ili sta?????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Mislim da bu u tvojem slučaju trebalo napasti odozdo ili u najgorem slučaju kad bu napola.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj ja znam, bum probal.

Skineš ploču koja se nalazi ispod zvona (između motora i mjenjača), drže ju 4 vijka M16 (ključ 24) ili je tu kod tebe zašarafljena kosa ako ju imaš.
Sad vidiš kvačilo. Tu se nalaze tri ovakva šarafa sa kontra maticama (ključ 13 ili 14 ili kombinacija 13 i 14). Da bi došel do njih trebaš vrteti motor i oni ti dolaze u pravilnim razmacima jedan po jedan. Tu bi trebalo biti naštelano 1,4 mm, ali mislim da buš ti moral iči i ispod toga. Znači ti stavi špijune (mjerne lističe na) 1,2 mm i probaj tak naštelati.
Probaj dali radi i gas nazad sa rezultatima, ako neradi onda štelaš na 1 mm.

Normalno, traktor nesmije biti parkiran na nizbrdici, a ni u brzini kad vrtiš motor.
U brzini nesmije biti da neupali :lol::lol:

Evo slika

up pic
 
O

Odessa88

Guest
Kaj ja znam, bum probal.

Skineš ploču koja se nalazi ispod zvona (između motora i mjenjača), drže ju 4 vijka M16 (ključ 24) ili je tu kod tebe zašarafljena kosa ako ju imaš.
Sad vidiš kvačilo. Tu se nalaze tri ovakva šarafa sa kontra maticama (ključ 13 ili 14 ili kombinacija 13 i 14). Da bi došel do njih trebaš vrteti motor i oni ti dolaze u pravilnim razmacima jedan po jedan. Tu bi trebalo biti naštelano 1,4 mm, ali mislim da buš ti moral iči i ispod toga. Znači ti stavi špijune (mjerne lističe na) 1,2 mm i probaj tak naštelati.
Probaj dali radi i gas nazad sa rezultatima, ako neradi onda štelaš na 1 mm.

Normalno, traktor nesmije biti parkiran na nizbrdici, a ni u brzini kad vrtiš motor.
U brzini nesmije biti da neupali :lol::lol:

Evo slika

up pic


Al meni kvacilo radi samo am mislio pedalu stelati da bude vislje da ne udara u pod.Mislim da se nismo razumeli:scratch
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Al meni kvacilo radi samo am mislio pedalu stelati da bude vislje da ne udara u pod.Mislim da se nismo razumeli:scratch
Stavi šarafciger u onu rupu na osovini,odvrneš maticu i okrećeš osovinu u smjeru kazaljke na satu toliko da ti ostane 1 cm lufta između pedale kvačila i gornjeg graničnika.Bar sam tako ja radio.
 
O

Odessa88

Guest
Stavi šarafciger u onu rupu na osovini,odvrneš maticu i okrećeš osovinu u smjeru kazaljke na satu toliko da ti ostane 1 cm lufta između pedale kvačila i gornjeg graničnika.Bar sam tako ja radio.

Onako kad stisnem ne hvata odma kvacilo nego ima malo lufta 3 cm propadne pa tek onda ide onako teze..I drugi stepen je cini mi se kratak nije do kraja jer udara u pod kvacilo kad ga stisnem do kraja.
I dosta krci kad ubacujem u brzinu.ne uvek al da izvece u manju,bukvalno treba da stanem pa da ubacim,a i iz druge u trecu.
I jel treba kad se menjaju brzine da se stisne do kraja do drugog stepena ili moze samo u prvom stepenu????
Probacu posle pa javljam sta sam uradio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Al meni kvacilo radi samo am mislio pedalu stelati da bude vislje da ne udara u pod.Mislim da se nismo razumeli:scratch
Razumeli smo se mi i to jako dobro.
Ti imaš več sad mali mrtvi hod na pedali kvačila, a pedala uvek kad je stisnuta do kraja udara u pod. Da bi to pravilno poštelal treba malo zaleči, a ne samo izvana.

Ta getriba nije sinhronizirana pa tu treba malo ono, međugas, duplo kvačilo ........... Ko na starom Dajcu
 
O

Odessa88

Guest
Evo da javim sta sam uradio.Uspeo sam da smanjim onaj mrtvi hod sad odma hvata kvacilo a ne kao pre da ima 3 cm lufta.Al i dalje udara u pod.jest da je malo duzi hod sad kvacila,i na drugom stepenu al ipak ne zaustavi se pedala jer je kraj nego udari u pod.Sad neznam koliko jos ima hoda do kraja,verovatno jos koji cm.
I sta moze da se desi ako je pogonsko vratilo ukljuceno preko transmisije i vozi se traktor u rikverc al nije prikljuceno nista na njemu????Jel moze da mu skodi nesto ili ne??????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Sa tim dugačkim hodom si dobil to da ti capice idu dublje prema lameli drugog stepena i ako nisu šarafi pravilno naštelani ti isi šarafi budu pilili nitne lamele.

Ako ništ nema zakopčanona kardanu nebi se smjelo dogoditi ništa, a da budem iskren nikad nisam probal jel mu se onda kardan vrti kontra :scratch
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Na 533-539 se vrti kontra ako je (rikverc i transmisija) i ništa im nebude.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Traktoru znam da nebude ništa, ali stvarno to nikad nisam probal :madmana:
Prvi sljedeči put, kad bude prilika, budem garant
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
pa sta se moze desiti stroj koji je zakopcan i prikljucen na kardan bude vrtio u rikverc isto, sad je jedino razlika koji je stroj u pitanju: jer znam covjeka koji je isao rikvrec sa silo-kombajnom kad mu se nabije puno mase u njega pa ju tako izbaci van (ali samo sa ulaza )
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
pa sta se moze desiti stroj koji je zakopcan i prikljucen na kardan bude vrtio u rikverc isto, sad je jedino razlika koji je stroj u pitanju: jer znam covjeka koji je isao rikvrec sa silo-kombajnom kad mu se nabije puno mase u njega pa ju tako izbaci van (ali samo sa ulaza )

Ajd vozi prešu u rikverc, sve ovisi koji se stroj kopči, to si u pravu, treba pazit koji strijevi ne podnose vrtnju unazad tj. samo vrte u jednom smjeru a ni silokombajni neki ne podnose vrtnju unazan zbog protunoževa.
 
O

Odessa88

Guest
Ajd vozi prešu u rikverc, sve ovisi koji se stroj kopči, to si u pravu, treba pazit koji strijevi ne podnose vrtnju unazad tj. samo vrte u jednom smjeru a ni silokombajni neki ne podnose vrtnju unazan zbog protunoževa.



Dobro moze da bude stroju koji je prikljucen a da li fali traktoru nestoo?????

Muhanicaru:

Jel mislis da je sad losije sa ovako podignutom pedalom u odnosu na pre????Mislim nece stetiti kvacilu????

Hvala na pomoci,imate pivo kad dodjete u mom kraju:drinkers:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Kolege trebao bih vašu pomoč,neznam koji je navoj na ovoj sponi volana dali je lijevi ili desni da neskidam bezveze da znam kupit ispravnu jer ova naša več ima lufta pa da ju promjenim.
slika je sa neta,označeno crvenim krugom me zanima koja je ta spona lijeva ili desna

http://imageshack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Razlika između prednjeg i zadnjeg krajnika je ta kaj je prednji ravni, a ovaj (sa slike) zadnji kosi.
Samo tražiš kosog ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Muhanicaru:

Jel mislis da je sad losije sa ovako podignutom pedalom u odnosu na pre????Mislim nece stetiti kvacilu????
Dal bu štetilo ili ne meni je jako teško reči. To zavisi o poderanosti capica, bolcna, nosača, same ploče, ušarafljenosti vijaka .........
Treba biti poštelano onak kak sam ti napisal, a ti štelaj kak tebi paše.
ok hvala muhaničar :partyman:
Pazi samo da ti ne uvale kosookog :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh