• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako nije nosil klipnjače (a vidim ni glava nije uređivana) onda je*eš takvu generalku.
Sad ti znaj gde je problem :scratch
Ono kao da udaraš po stolu olovkom mene asocira na čahure klipnjača
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
ma i nisam odpocetka bio prezadovoljan generalkom...samo se pitam koji k... nije odnio glavu na obradu, i sad jos kako se ovo pocelo desavat imam osjecaj ko da je malo izgubio na snazi, al jedno je sigurno uskoro ce ponovno biti sarafanja, samo se nadam da nisu cahure i da ne rasklapa motor ponovno...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
kod mene se isto tak nesto cuje,veli stari da je fiber ošo...dok je traktor upaljen malo poslušaj s lijeve strane bloka motora dal je to to...ono nesto malo što se vrti
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
ma i nisam odpocetka bio prezadovoljan generalkom...samo se pitam koji k... nije odnio glavu na obradu, i sad jos kako se ovo pocelo desavat imam osjecaj ko da je malo izgubio na snazi, al jedno je sigurno uskoro ce ponovno biti sarafanja, samo se nadam da nisu cahure i da ne rasklapa motor ponovno...
Krivo sam gore napisal.je*eš takvog majstora, nedaj mu više ni blizu. Sad bu tek fušaril kad je u njegovom trošku. Znam iz iskustva :D
kod mene se isto tak nesto cuje,veli stari da je fiber ošo...dok je traktor upaljen malo poslušaj s lijeve strane bloka motora dal je to to...ono nesto malo sšo se vrti
Dečec, ne trkeljaj gluposti. 539 nema fibera, a starom reci da tam treba ponekad i malo ulja kapnuti pa nebu odlazil baš svaki čas.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Ima pritisak u zelenom je, a kad se zagrije motor onda malo padne, cini mi se da majstor nije nosio klipnjace, nosio je blok motora da ga poravnaju, i radilicu na prvu specijalku i klipove je skracivo

Imam i problem s time, dok je motor hladan ima oko 3 bara, kad je motor topao, pritisak pada od 0 na minimum do 1 bar na 1500 okretaja....sve ostalo bez problema.....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Dečec, ne trkeljaj gluposti. 539 nema fibera, a starom reci da tam treba ponekad i malo ulja kapnuti pa nebu odlazil baš svaki čas.

533*
neznam ja,mi imamo neke na motoru od MF 35 i tata tam sa šarafcigerom pritisne i onda više ne trekelja al nakon par dana opet pocne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Onda reci tati nek stegne šaraf na spojci (mala gedorica11)
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Imam i problem s time, dok je motor hladan ima oko 3 bara, kad je motor topao, pritisak pada od 0 na minimum do 1 bar na 1500 okretaja....sve ostalo bez problema.....

Pri radu motora normalan pritisak ulja za podmazivanje ce biti sve dok je kazaljka u zelenom polju, al kad se motor bas zagrije kazaljka ide malo ispod oznake 2 bara, tako je bar kod mene...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Tako je i kod traktora mog bratića, pritisak ulja nikakav, i to već godinama tako ide....a 533 se stalno drži visokog tlaka ulja, nebitno dali je hladan ili topao....
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Klipnjače ste nosili?
Pritisak ulja ima, ili nema ni manometra?

Danas sam pricao sa majstorom o problemu, i kaze mi da je nosio klipnjace isti dan kad i klipove. i danas sam citavo jutro pa sve do maloprije radio sa traktorom, kad sam ga prvi put jutros upalio nista se nije culo radi lijepo i mirno, do mjesta za utovar sam se vozio 10-ak kilometara bez problema, pritisak ulja je cjelo vrijeme bio na oko 2 bara, tek kasnije nakon nekoliko tura se pocelo to desavat opet lupa tak-tak, al ovaj put mi je zvucalo kao da pomalo trokira, al samo pri nizim obrtajima, planiro sam mu izvadit dizne, al necu jos nista dirati dok nekontaktiram jednog dobrog majstora da on to pogleda kad bude imo vremena.. toliko za sada. pozdrav..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako ima promjene u radu motora kad se čuje taj zvuk, moguče da šteka koja od dizi ili da je pukla opruga u kojoj.
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Ako ima promjene u radu motora kad se čuje taj zvuk, moguče da šteka koja od dizi ili da je pukla opruga u kojoj.

Moguce, volio bi da je to otislo da nije sta drugo. Taj popravak nece dugo trajat, jer ce mi traktor bas trebat iducih mjesec dana. Muhanicar hvala na odgovorima ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nemoj tak ni raditi jer neispravna diza jako oštečuje motor, a kod tebe generalka. Šteta je.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Cudan neki majstor.Nosi blok na ravnanje a glavu ne.Obicno bi trebalo biti obratno.

Tu vjerovatno neki element dizne riba.Kad pocne lupkati tad odvrci cijevi visokog pritiska .Tacnije otpustis jednu pa provjeris da li lupka pa je opet stegnes. Tako redom sve dizne.Na kojoj nebudes cuo lupkanje tu ti je problem.
 
Posljednje uređivanje:

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Cudan neki majstor.Nosi blok na ravnanje a glavu ne.Obicno bi trebalo biti obratno.

Tu vjerovatno neki element dizne riba.Kad pocne lupkati tad odvrci cijevi visokog pritiska .Tacnije otpustis jednu pa provjeris da li lupka pa je opet stegnes. Tako redom sve dizne.Na kojoj nebudes cuo lupkanje tu ti je problem.

To cu sutra probati, i svakako ce mi doci sutra majstor, uspio sam ga dobiti na mobitel pa cemo to rjesiti. lijep pozdrav
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pozdrav svima!
Imam problem. Danas prilikom oranja sa IMT 539 dogodilo mi se sljedeče. Po izlasku iz brazde normalno sam dignul plug, al sad se više neda spustiti dole. Kad ugasim traktor plug se lagano spušta dole a kad ga opet upalim diže ga gore bez obzira kaj su ručice hidraulika dole. Molim pomoč ako se nekom to več događalo. Unaprijed hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Zaštekal razvodnik ili balansna opruga (prije da je razvodnik)

Skini poklopac sa desne strane, prije toga ispusti 20-tak litara ulja i probaj pomakivati ručice da vidiš kaj se događa na hladno, a kaj u radu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
imam jedno pitanjce...ispod sjedala je neki šaraf kao za ventil neki...jel se tu mozda kopca neki dodatak i onda gore crijevo od kiperice?
 

Najnoviji postovi

Na vrh