• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Strikane, ti njega rasturi u sitne dijelove (koliko god je moguče prstima) , dobro ga naivasoliraj i minivaš u ruke.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Strikane, ti njega rasturi u sitne dijelove (koliko god je moguče prstima) , dobro ga naivasoliraj i minivaš u ruke.

ma nem, niš mu nije, novi je, ulje uvjek čisto stavljam... Sumnjam na pumpu jer kad stoji par dana da se ne pali onda kad zaanlasam je ko da mu fali goriva tj. ko da ima zraka u lajtungima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
ma nem, niš mu nije, novi je, ulje uvjek čisto stavljam... Sumnjam na pumpu jer kad stoji par dana da se ne pali onda kad zaanlasam je ko da mu fali goriva tj. ko da ima zraka u lajtungima.
Jel kod tebe klipna ili roto pumpa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Onda te možda prca ono sa druge strane. Iber druk ventil.
Probaj ga malo počistiti i isprobati.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Onda te možda prca ono sa druge strane. Iber druk ventil.
Probaj ga malo počistiti i isprobati.

To je ono na iberlaufgu gde je kuglica i feder? Kak da ga isprobam? Kad sam prije par tjedni saniral kapanje na filtrima onda sam na njega odzračival na kraju, malo sam otvoril i pumpal i opet stegnul. Traktor je tom prilikom poslije odzračivanja upalil otprve! Za razliku od sad...
A kaj mu more biti pukel feder?

Eto update: kad sam maloprije otvoril taj iber druk ventil kak veli muhanicar imal sam kaj videti :eek:
Opruga i kuglica su bile stavljene krivim redosljedom - opruga unutra, a kuglica gore između opruge i šarafa tj. čepa. Kak se to dogodilo ne znam, prvo sam optužil staroga ali se branil da nije on niš šarafil. Jako misteriozno ;)
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Puno bab kilava deca.
Traktor ubuduče parkiraj i ogradi pastirom. Več se bu našel ili javil ko je bil blizu :lol:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Help!!

Crko mi je regler dinama na mom IMT 533. Kupiti novi regler - nemoguca misija, nema ga vise. Preostaje jedino pripasati neki alternator, sad molim pomoc, kako, na koji nacin i od cega uzeti alternator pa da stavim na traktor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Najjednostavnije od nekog Zastavinog vozila.
Ja ti dam preko sindikata za 100 kn.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja stavio na svoj IMT od zastave,tj od stojadina,nije trebalo nist previse pripasivat,sa podložnim pločicama sam ga centriral.jedino treba stavit remenicu dr pošto stojadin ima 13 remen a traktor širi
A možeš i od nećeg dr,tipa golfa il nekog fiata tamiča i sl
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja stavio na svoj IMT od zastave,tj od stojadina,nije trebalo nist previse pripasivat,sa podložnim pločicama sam ga centriral.jedino treba stavit remenicu dr pošto stojadin ima 13 remen a traktor širi
A možeš i od nećeg dr,tipa golfa il nekog fiata tamiča i sl
Stojka ima remen 9,5, a dotični traktor 17 ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Tamiča ima sa 13 ali i sa 17, ovisno o jačini motora na njemu.
539, 540, 542, 549 .......... ima 13
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
moj traktor ima široki remen, jako široki... 17 čini mi se. Sječam se kad sam kupoval novi remen, samo sam rekel u dućanu za 539 da trebam, a kad sam ga stavil bil je premali, onda sam ga išel zamjeniti '81 je godište, čini mi se da 539-aki prve generacije imaju dosta starih djelova koji su poslije zamjenjeni. Takav je moj osobni dojam na temelju nekih iskustava
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Stojka ima remen 9,5, a dotični traktor 17 ;)

Pardon,moja greška,tak je 9,5 ima,a ja imao na IMT-ju 17 pa sam onda na kraju kupio pumpu vode koja imala 13 pa stavio i na alternator i na radilicu 13
Davno to bilo pa zab već:toimonster:
 
Na vrh