• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Kreni prvo od AC pumpe, mozda ona ne baca gorivo nego radi na slobodni pad, ispitaj ju ako znas kako se to radi, ili jednostavnu uzmi novu nisu skupe, bar ne kod nas. Ako nije to onda pogledaj ventile pa dizne, za sada toliko, pa javi ako si sta uspio rijesit pozdrav
Radi na ručicu, a sad kak ispitati da li zadovoljavajuće pumpa u radu? To nisam siguran...
Relativno je nova pumpa, možda deset godina, stara nije pumpala u radu samo na ručicu se moglo pumpati, ali onda traktor nije išel uzbrijeg u trećoj, a sad ide samo kaj mu treba vremena da proradi i prestane troklrati.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
To tebi relativno novo? 10 godina? svasta cu jos cuti pa AC pumpa moze otici poslije 1 godine rada a ne 10, i 99 posto ti je AC pumpa, tj mozda oni mali ventili na njoj vise ne rade dobro pa ne povuce gorivo odmah
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
To tebi relativno novo? 10 godina? svasta cu jos cuti pa AC pumpa moze otici poslije 1 godine rada a ne 10, i 99 posto ti je AC pumpa, tj mozda oni mali ventili na njoj vise ne rade dobro pa ne povuce gorivo odmah

bit će da je tak. Danas sam ga palil ali sam prvo išel pumpat na nju da vidim kaj se bude dogodilo i kad sam počel pumpati u šalici se pojavili mjehurići, par put se dalo napumpati kao da fali nafte u sistemu. Upalil je otprve malo je trokiral ali jako kratko.
Mislim da je nešto s tim ventilom. Da li se može ventil promijeniti, imam staru pumpu pa da s nje skinem?
S traktorom se u zadnjih 10 g. vrlo malo radi tak da... istina pumpa je nekakva zamjenska neka hrvatska firma je to napravila ali ne sjećam se točno.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
evo danas s mojim vozio crijep susedi i traktor ide ko formula :mrgreen:
mokar sam ko da sam u potoku bio :madmana:
negoo...imam pitanje,kak mi kvragu uspije voda doc u onaj uljni filter?? nutra u ulju ima vode i ponekad zbog toga gubi snagu :x
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
bit će da je tak. Danas sam ga palil ali sam prvo išel pumpat na nju da vidim kaj se bude dogodilo i kad sam počel pumpati u šalici se pojavili mjehurići, par put se dalo napumpati kao da fali nafte u sistemu. Upalil je otprve malo je trokiral ali jako kratko.
Mislim da je nešto s tim ventilom. Da li se može ventil promijeniti, imam staru pumpu pa da s nje skinem?
S traktorom se u zadnjih 10 g. vrlo malo radi tak da... istina pumpa je nekakva zamjenska neka hrvatska firma je to napravila ali ne sjećam se točno.

Kad AC pumpu rastavis na onim vijcima popola vidjet ces dva mala ventila, samo pazi kad ih vadis kako su stavljeni jer jedan ide kontra od drugog, a tino ako imas vode u ulju onda ja najverojatnije popucala glava pa ode voda u ulje
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
To tebi relativno novo? 10 godina? svasta cu jos cuti pa AC pumpa moze otici poslije 1 godine rada a ne 10, i 99 posto ti je AC pumpa, tj mozda oni mali ventili na njoj vise ne rade dobro pa ne povuce gorivo odmah

Slazem se sa tobom, djelovi sad dolaze od svakakvih proizodjaca a i nema vise standarda, svi rade nesto po svojem. a i ove danasnje AC pumpe nemogu bit ni 3 godine. kod nas ovdje su te pumpe 30KM tj. 120 kuna.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
evo danas s mojim vozio crijep susedi i traktor ide ko formula :mrgreen:
mokar sam ko da sam u potoku bio :madmana:
negoo...imam pitanje,kak mi kvragu uspije voda doc u onaj uljni filter?? nutra u ulju ima vode i ponekad zbog toga gubi snagu :x

Mali to ti nije uljni filter
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
a filter zraka pa kao prvo mozda ako stoji vani pa ti nacuri odozgo ako je pokidan

pa nezz kako,odozgo nema kako jer je cijev i sve je zatvoreno
i ne stoji vani,bio je pol sata samo na kisi kad sam crijep utovarivao
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
pa nezz kako,odozgo nema kako jer je cijev i sve je zatvoreno
i ne stoji vani,bio je pol sata samo na kisi kad sam crijep utovarivao

Najvjerovatnije da ti je malo vode uslo kroz onaj prorez na centrifugalnom usisniku. Nista, to ulje iz casice baci naspi drugo, i teraj dalje...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Najvjerovatnije da ti je malo vode uslo kroz onaj prorez na centrifugalnom usisniku. Nista, to ulje iz casice baci naspi drugo, i teraj dalje...

a znam ja sta treba neg mi sami ni bilo jasno kak je došlo nutra i samo u pol sata :rolleyess::madmana:
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Tino ta se voda nije nakupila za pola sata( u zračnom filteru) , a ovo kaj gubi snagu , pogledaj filter(e) goriva, ili samo sito ispred pumpe niskog pritiska( AC pumpe).
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
u staru AC pumpu (IPM-ova) su ventilići zakirnani, a ni nemorem ih izvaditi da ih ne oštetim jer su jako osjetljivi. Kad bi i mogel kak ih ugraditi na ovu pumpu koja je sad na traktoru... niš do daljnjenga bum pumpal prije paljenja. Možda dogodine budu išle nove investicije u traktor, druga pumpa, friško ulje u motoru itd. :rolleyes:
 
Na vrh