• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Da se to sve složit i pripasat uz malo truda
A mislim da ti možda paše i od ovog dinama kaj imaš gore remenica na alternator (možda kolega Muhaničar više zna o tom) pa nemaš brige
:gitarist:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Remenica od dinama je prevelika, a pumpe vode za 533 sa remenom 13 neznam baš da ima, eventualno po naruđbi ili da se metne remenica od pumpe vode 539, ali onda ostaje problem sa remenicom radilice koja je i dalje za remen 17.
Mada mislim da imam negde slika baš tak uparenih remenica i to vozi skoro ko novo
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Remenica od dinama je prevelika, a pumpe vode za 533 sa remenom 13 neznam baš da ima, eventualno po naruđbi ili da se metne remenica od pumpe vode 539, ali onda ostaje problem sa remenicom radilice koja je i dalje za remen 17.
Mada mislim da imam negde slika baš tak uparenih remenica i to vozi skoro ko novo

Kod mene se radi o IMT 540,prvo je bila glavna remenica 17 i isto tak od V pumpe a ova na alternatoru nešto uža,tj 13
E onda sam uzeo V pumpu koja imala isto 13 remenicu i na kraju kupio i glavnu remenicu 13 jer na ovoj mojoj slinilo na semeringu a nije mi se dalo nosit ju da mi ju neko ispolira
A u krajnjem slučaju da mu i neko istokari remenicu 17 nemre to neznam kolko doć
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
e,imam u planu kupit neki imt s kabinom il mozda cak i ursusa pa me zanima kako napravit zvučnu izolaciju jer su kabine prebučne... a pogotovo od 542
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
e,imam u planu kupit neki imt s kabinom il mozda cak i ursusa pa me zanima kako napravit zvučnu izolaciju jer su kabine prebučne... a pogotovo od 542
Strašno pomagalo za izolaciju

627181.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ne nego rupe pod nogama i oko njih, a za onu iza sica ide dvokomponentni (onaj za ledenice)
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Crko mi je regler dinama na mom IMT 533. Kupiti novi regler - nemoguca misija, nema ga vise. Preostaje jedino pripasati neki alternator, sad molim pomoc, kako, na koji nacin i od cega uzeti alternator pa da stavim na traktor?

Paše gore regler od velikog Ursusa
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...8f93409285d1.regler-12v-12a-veliki-ursus.aspx
Drugo rješenje je:
Zmontirati Iskrin,ili još bolje Bosch alternator i na njega staviti remenicu od diname,isti je fi osovine. Za gašenje lampice treba malo dodati gas no dok se jedamput ugasi alternator puni bez obzira kak bili mali okretaji... Isprobano na bar 30 Imt traktori kaj sam im ugradil alternatore.
Ili kupite ovakvu novu remenicu za 49 kn (17,ako se ne varam) i malo je manji fi od (Iskrine remenice IMT dinamo)....
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...9f37759c736.remenica-dinama-ursus-veliki.aspx

Evo kak se spaja struja (slika s VW Buba foruma,zato je čudni alternator)

707551.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nadam se da bu i kakva slikica da izvidimo jel ste pogodili pravac remena i kak ste skemijali nosač i napinjač
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Nabavljen je alternator, pa ce za vikend vjerojatno na montazu.. Al ipak hvala..

Pripazi da nosac uvuces prema motoru.Inace ce ti pri nagibu traktora upravljacka spona zapinjati za alternator.Znaci nemoze na vec postojeci nosac.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa pokusat cemo ga pripasati na mjesto di je do sad bio dinamo... On je ionako postao beskoristan i maknut ce se..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajmo znalci mehanike,situacija je sljedeča,prošle godine majstor je servisirao pumpu visokog pritiska,sad ferac ide kao lud,manja potrošnja goriva ali šta treba promjeniti i poštelati da toliko ne dimi na odušak ,napominjem traktor vuče kao lud,pali na zub,jedan poznanik mi je rekao da samo promjeniti karike i ventile poštelati,primaju se svi savjeti,riječ je o IMT 539
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Karike i leteci lezajevi i dihtovanje obavezno.Za taj posao cak nemoras ni skidati motor. Samop prednji stel i glavu motora., karter.Znaci to je osvjezenje motora.Da li ces morati stubline(puse) mjenjati znaces kad skines glavu motora.Ako budu dosta lose onda radis generalku.Ne isplati se sve rastaviti da bi zamjenio samo stubline.Znaci tad ide obrada radilice,zamjena stublina,klipova,karika,lezaji,dihtunzi itd.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Meni u proljeće ne gine generalka na 540
Već mu i treba par okretaja motora da upali a na iberlauf,ili ti ga odušak bolje ne gledat,još ne dimi tak jako ali kad recimo vozim 2,5-3m drva recimo u prvoj brzoj uzbrdo ima on snage još al pred kraj izbaci na odušak tolko ulja da imaš osjećaj da je negdi neke puklo pa curi:scratch
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Katastrofa... opet mi ne pali traktor nakon par dani stajanja, ko da se naguta zraka, trokira i jedva predela... a onda taj dan pali nadalje normalno. Dizne, ventili, ac pumpa ne znam od čega krenuti. Nafta ne curi nidge, tak da ne znam :?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Dali bi se isplatilo na IMT 539 postaviti hladnjak ulja da bi održavao veći tlak ulja?
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Katastrofa... opet mi ne pali traktor nakon par dani stajanja, ko da se naguta zraka, trokira i jedva predela... a onda taj dan pali nadalje normalno. Dizne, ventili, ac pumpa ne znam od čega krenuti. Nafta ne curi nidge, tak da ne znam :?

Kreni prvo od AC pumpe, mozda ona ne baca gorivo nego radi na slobodni pad, ispitaj ju ako znas kako se to radi, ili jednostavnu uzmi novu nisu skupe, bar ne kod nas. Ako nije to onda pogledaj ventile pa dizne, za sada toliko, pa javi ako si sta uspio rijesit pozdrav
 
Na vrh