• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Traktor jutros bio kod majstora skinuo je moje dizne, i stavio svoje neke, sad se vise nista necuje, i traktor puno bolje radi, muhanicar hvala na pomoci..
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ludi traktorek nekaj zafrkava. Par dana sam ignoriral problem u očekivanju da će nestati sam od sebe ali šipak! :x

Nakon dan ili dva stajanja, ne pali ko mina nek ko truba, znači zatrokira, nakašlja se i crkne i onda tak 2-3 puta dok ne proradi, ali i kad proradi neko vrijeme ko da ima zraka u sistemu, dok se ne stabilizira cca 30 s.
Prije mi je kapala živo na filtrima nafta, pa sam sudil da je to krivo ali filtre sam saniral, nove bakrene podloške stavil, gumice, suhi su ko barut. Isto tak ac pumpu sam provjeril, one pločice kaj drže osovinicu pumpe se hoće s vremenom izvući, ali to sam isto popravil tak da sam sa stare pumpe skinul te pločice jer su zericu deblje i onda sam ih zakucal u pumpu koja je na traktoru.

Inače u radu mu niš ne fali snage, samo zajebava kod prvog paljenja nakon stajanja.
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Ludi traktorek nekaj zafrkava. Par dana sam ignoriral problem u očekivanju da će nestati sam od sebe ali šipak! :x

Nakon dan ili dva stajanja, ne pali ko mina nek ko truba, znači zatrokira, nakašlja se i crkne i onda tak 2-3 puta dok ne proradi, ali i kad proradi neko vrijeme ko da ima zraka u sistemu, dok se ne stabilizira cca 30 s.
Prije mi je kapala živo na filtrima nafta, pa sam sudil da je to krivo ali filtre sam saniral, nove bakrene podloške stavil, gumice, suhi su ko barut. Isto tak ac pumpu sam provjeril, one pločice kaj drže osovinicu pumpe se hoće s vremenom izvući, ali to sam isto popravil tak da sam sa stare pumpe skinul te pločice jer su zericu deblje i onda sam ih zakucal u pumpu koja je na traktoru.

Inače u radu mu niš ne fali snage, samo zajebava kod prvog paljenja nakon stajanja.

To se meni prosle godine desavalo na 539 ako nije palit dan- dva il ako je ujutro malo hladnije malo kasljuca, onda sam mu prestelovao ventile, i skinuo kompletan filter zraka i ocistio ga, jer je bila "duša pocepita"one čelične žice sto se nalaze unutar filtera sam pocupao i stavio nove, i puno je bolje usisavao zrak, bolji protok ima.. ja sam svoj problem paljenja tako rjesio.. i kad vec spominjes AC pumpu probaj prije paljenja malo nju malo napumpati da ubrizga gorivo pa vidi ocel bolje upalit. pozdrav
 
O

Odessa88

Guest
Jel zna neko kako se zove ono sto ima na nekim traktorima na auspuhu na vrhu sto kad se daje gas se dize a kad se smanji se spusta?????
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Jel zna neko kako se zove ono sto ima na nekim traktorima na auspuhu na vrhu sto kad se daje gas se dize a kad se smanji se spusta?????

Poklopac auspuha, tako isto pise kod mene ovdje u trgovini traktosrkih djelova
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Pozdrav svima!
Imam problem. Danas prilikom oranja sa IMT 539 dogodilo mi se sljedeče. Po izlasku iz brazde normalno sam dignul plug, al sad se više neda spustiti dole. Kad ugasim traktor plug se lagano spušta dole a kad ga opet upalim diže ga gore bez obzira kaj su ručice hidraulika dole. Molim pomoč ako se nekom to več događalo. Unaprijed hvala.

Prvo probaj par puta tezim cekicem udariti tamo gdje kacis toplink.Ako je zastekala poluga na balansnoj opruzi mozda otkuje.Inace to zna zezati kod IMT-a u jesen kad su vlazni dani.Pogotovo kod onih kod kojih je sjebana manđzetna na balansnoj oprugi.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Prvo probaj par puta tezim cekicem udariti tamo gdje kacis toplink.Ako je zastekala poluga na balansnoj opruzi mozda otkuje.Inace to zna zezati kod IMT-a u jesen kad su vlazni dani.Pogotovo kod onih kod kojih je sjebana manđzetna na balansnoj oprugi.

Krenem raskapari danas. Skinem sic, odšarafim poteznice,nemogu izvanit šaraf onaj na koji se kopča podizanje bočne kose, lupim par put po njemu i poteznice se same spuste. Ne mogu vjerovat upalim traktor hiraulika normalno radi. Mislim si kad sam to več sve napravil da riješim hidrauliku, Kupio sve nove brtve,dihtung poklopca, ulje. Ionak me zezala kad se traktor zagrijal teško je dizala teže priljučke koje je dok je bio hladan normalno dizala.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
To se meni prosle godine desavalo na 539 ako nije palit dan- dva il ako je ujutro malo hladnije malo kasljuca, onda sam mu prestelovao ventile, i skinuo kompletan filter zraka i ocistio ga, jer je bila "duša pocepita"one čelične žice sto se nalaze unutar filtera sam pocupao i stavio nove, i puno je bolje usisavao zrak, bolji protok ima.. ja sam svoj problem paljenja tako rjesio.. i kad vec spominjes AC pumpu probaj prije paljenja malo nju malo napumpati da ubrizga gorivo pa vidi ocel bolje upalit. pozdrav

Zanimljivo ali filter zraka je u redu, ulje redovito mijenjam u njemu, a lani je i sam filter promjenjen. A sad dal je to do ventila hm:rolleyes:, vjerojatno ih ne bi bilo zgorega preštelati, sad je nedavno traktorek prešel 2000 sati rada...
Ipak mene nekak vuče na ac pumpu, da nije na njoj koji od ventila popustil?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Tu ide crijevo za kiper.

znaci treba kupit šta? crijevo,dalje?
i kolko bi to koštalo...samo nezz dal se bi to dalo odšrafit opce jer je traktor 68. godiste i šarafi su se možda zapekli
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
kupiš tu cijev koja je negdje oko 75kn i nastavak za kipanje, neznam cijenu i to je to
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Zanimljivo ali filter zraka je u redu, ulje redovito mijenjam u njemu, a lani je i sam filter promjenjen. A sad dal je to do ventila hm:rolleyes:, vjerojatno ih ne bi bilo zgorega preštelati, sad je nedavno traktorek prešel 2000 sati rada...
Ipak mene nekak vuče na ac pumpu, da nije na njoj koji od ventila popustil?

Pa ako je napravio 2000 radnih sati, nebi bilo lose malo ventile sredit, a vidi moguce je i da AC pumpa malo steka, al ja uvjek najprije posumnjam u ventile, AC pumpa i nije tako skupa barem ne kod nas, e sad ste se tice malo prije spomenutog filtera za zrak, moj nije pravio dobar protok zraka, zato sam ga detaljno cistio, koliko kosta novi filter?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Pa ako je napravio 2000 radnih sati, nebi bilo lose malo ventile sredit, a vidi moguce je i da AC pumpa malo steka, al ja uvjek najprije posumnjam u ventile, AC pumpa i nije tako skupa barem ne kod nas, e sad ste se tice malo prije spomenutog filtera za zrak, moj nije pravio dobar protok zraka, zato sam ga detaljno cistio, koliko kosta novi filter?

Meho, nisam ti odgovoril za filter :oops:
Koštal je nekih 48 kuna. To je, jasno, samo onaj donji uložak i njegov dihtung u kompletu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Jel vi uopče znate kak se pravilno filter zraka čisti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh