• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pozdrav!
Na IMT 539 imam problem sa hidraulikom. Dok je trktor hladan radi donekle a kad se zagrije počinju problemi. Teže priključke teško i sporo diže. Mora bit na minimum 1600 rpm. da digne tanjurače ili četverorednu sijačicu (praznu) ispod toga ih spušta. U čemu može biti problem?
Pumpa i pripadajuči ventiliči, razvodnik, O-rinzi raznorazni ............... Uostalom, znam ti jednoga u blizini koji bi mogel riješiti tvoje probleme. A možda bi ti mogel i sam to odraditi :scratch
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pumpa i pripadajuči ventiliči, razvodnik, O-rinzi raznorazni ............... Uostalom, znam ti jednoga u blizini koji bi mogel riješiti tvoje probleme. A možda bi ti mogel i sam to odraditi :scratch

Hvala! planiram to sam riješavati pošto sve više-manje sam riješavam. Kolko bi to otprilike koštalo sam materijal? Našo sam neke sheme, skice u forumu.:supz::supz:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Materijal ovisi od trgovine do dučana i o tome kaj bu sve trebalo.

Ti pripremi 2000 KN, pa ako kaj ostane onda fešta.
U te 2000 nisam računal novo ulje, a ako se pumpa obnavlja sa novim dijelovima bilo bi poželjno i njega ubaciti novog. ustvari možda bu i dost, ali naknap.

Ako gde zapneš pitaj da ti pomognem ;)
 
O

opus

Guest
Pozdrav poštovanim forumašima.
Tražim jednu informaciju pa ću vas zamoliti za istu.
Malo sam pročešljao forum i našao sam neke podatke, no možda sam nešto i prekočio, pa nemojte zamjeriti.

Imam motor IMR M33 sa traktora IMT539 i zamijenio bih standardni Iskrin alternator od tridesetak ampera za neki jači, eventualno iste snage ali noviji, pa me zanima s kojih automobila se mogu koristiti bez puno modifikacija.
Također je poželjno da ima izvod za brojač okretaja, odnosno W priključak.
Hvala na bilo kojoj informaciji.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Šta če ti jači alternator i priključak za elektronski brojač okretaja? Nađi bar da ima na sebi remenicu od 13, pripasati ga gore je koji sat posla.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
alternator sa w priključkom ti mora biti od dizela jer benzinci imaju drugačiji sistem očitavanja broja okretaja znaci nešto tipa vw golf gtd ili tipo tds,a i sumljam da će to ispravno pokazivat
 
O

opus

Guest
alternator sa w priključkom ti mora biti od dizela jer benzinci imaju drugačiji sistem očitavanja broja okretaja znaci nešto tipa vw golf gtd ili tipo tds,a i sumljam da će to ispravno pokazivat

Zašto će loše pokazivati?
Mislio sam uzeti od dizela jer obično imaju jače alternatore.

Moram malo pojasniti moju situaciju. Naime, motor je od traktora, ali je ugrađen na plovilu, tako da sam pomalo padobranac na ovom forumu, ali nadam se da ne smeta. :cool:
Kako imam velike zahtjeve za strujom, stavio bi veći alternator. Imam brojač okretaja VDO koji ima regulaciju, tako da ga mogu namjestiti. Ionako je na postoječem alternatoru izvučena neka neugledna žica iz utrobe za okretaje.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
zato kaj auti imaju manje remenice radilice od traktora jer se vrte na vecim okretajima a traktor to postize vecom remenicom tak da ti bude najvjerojatnije pokazival od 4500 do 5000 na punom gasu,a znamo da se bi imr motor na tim okretajima rasipal u milijun komada
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Primjetil sam da mi jako kaplje nafta sa lajtunga koji povezuje dva filtera, cjedi se dolje i svako malo kap na auspuh... Primjećujem da gore oko ovog djela na slici kao da slini, uvjek je mokro na spoju, recimo ovaj desni je sasvim suh! Šuplje šarafe sam sve dotezal prije nekog vremena, prvo sam mislil da mi možda šrafu pušta ali ništa. Izgleda da je baš lajtung propustil... ali kak baš na tom mestu:scratch

traktor-2.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Imao sam i ja isti problem prošli tjedan na 539...Nafta je kapala ravno na auspuhu i zadimilo je. Vjerojatnost da bi se zapalilo je velika. Trošak oko 10€ sa novim bakrenim podloškama....
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Dobro taj šlauf bum riješil drugi tjedan, ali kvragu danas sam skužil da imam pravi problem na traktoru…
Već dugo kaplje ulje na spoju lijeve trube i kućišta diferencijala, mislil sam da je prešel onaj veliki dihtung ali sam za svaki slučaj sve obrisal s krpom da vidim točno i zapravo se slijeva od onog klina na kojeg se upire podizna poluga… Dapače sam klin je tak labav da se rukom može klimati! Pretpostavljam da se iznutra otpustila matica, nadam se da ne bude otpala u diferencijal, ak već nije:scratch
Zanimalo bi me na koji način sigurno odvojiti trubu s poluosovinom od kućišta? Da li mora biti špera stisnuta, to mi je od nekud na pameti:confused:
Da li se može taj klin nekak zadihtati jer kolko mi je poznato da nema svoj dihtung nego je stegnuti konus ili se varam? Recimo s onim crvenim silikonom za brtvljenje motora ili može s običnim ili s možda s ljepilom neostikom? Da mi ne kaplje opet transhidrol, da ne bu stalno neka mlaka u garaži.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ne treba stisnuti šperu ni silikona osim možda za brtvu trube snemi kotač otpji polugu brenze i skidaj trubu unutra je samoosiguravajuča matica i nju dobro stegni i vračaj nazaj nemaš kaj fulati
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a meni je največa muka kotač skinut i stavit! :lol:
sad sam si kupil par rezervnih šerafa za kotač :lol:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
odlično i meni se čini ko cca vura posla jedino ovo za šperu nisam bil siguran, od nekud mi zvoni da kad se vadi poluosovina da se drži stisnuta... samo zakaj i na kojem traktoru:confused:
To mi je kad previše čitam po ovom forumu i sve ozbiljno shvaćam:)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
zmučili smo danas toga vraga, ja i stari. Skinuli, zategnuli maticu, novi dihtung trube. Nemamo flašencug pa smo se naje... dok smo namjestili poluosovinu natrag, nije nikak htela natrag nutra u diferncijal:axe:. Uzeli smo onda malersku lojtru i o nju gurtnama zavjesili trubu to je onda bilo ko improvizirani flašencug:rolleyes: i onda smo ju uložili na mjesto... Staro ulje preko gaze natrag u sustav ali brat bratu nije ga bilo više od 20 litri, ergo 10 litri ga nekud shlapilo:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh