• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Pozz,trebam ici gledat Imt 539 da kupim na sto najvise trebam obratiti paznju??
Godiste je 1988 cjena 4000e.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Na prvi pogled, meni osobno je to malo prevelika cijena...Za te novce se da naci jaci i kvalitetniji traktor..
Na sto obratit paznju? Jedino na vanjske nedostatke koji bi se mogli zamjetit. Rad hidraulike, kako pali, kolko radnih sati ima jer oni mogu gurat izmedju 4000 - 5000 rs pa generalka, da li gdje pusta ulje, gume, dal spera radi, ako ima dvostepeni kuplung da li je to ok, provozaj se z njim, dali se mozda cuje sta u diferencijalu kad se vozis...
 
Posljednje uređivanje:

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Na prvi pogled, meni osobno je to malo prevelika cijena...Za te novce se da naci jaci i kvalitetniji traktor..
Na sto obratit paznju? Jedino na vanjske nedostatke koji bi se mogli zamjetit. Rad hidraulike, kako pali, kolko radnih sati ima jer oni mogu gurat izmedju 4000 - 5000 rs pa generalka, da li gdje pusta ulje, gume, dal spera radi, ako ima dvostepeni kuplung da li je to ok, provozaj se z njim, dali se mozda cuje sta u diferencijalu kad se vozis...

A jbg u Bosni su najskuplji traktori kao i druga roba a naj siromasnija zemlja u okruzenju.
Ako bi uvozio opet ima porez i oni zajebancija na carini 1000e otprilike,tako da smo se pomirili sa skupocom.
Bas gledam na Pik.ba po 5000e hoce za 539 a u poljoprivredi ti megle plati mlijeko 20centi za litar mlijeka,kod nas bi trebalo da su traktori naj jeftiniji a ono obratno.
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
Ranije palenje se prepozna po zvuku motora.Tacnije ako motor ima dosta grub zvuk (cekica kad radi) tad je ranije palenje.Kad bi ga vratio dobio bi meksi rad motora (nebi bio bucan) ,al postoji moogucnost da tad izgubis dobro palenje kad je motor hladan.Na slici ako ja dobro vidim palenje je skroz pomjereno na rano.Trebalo bi ga malo vratiti.

Danas vratio paljenje za 1 CRTICU, i motor je malo tiši, ali dosta slabije pali, slabije vuče, više dimi, i prilikom prvog paljenje zna kada sastavi da se ponovo ugasi ako mu ne dam malo više gasa. ZATIM kad sastavi, dosta se zaliće recimo od 800-1100 rpm, jedno pola minute, te dimi sivo, pa onda malo plavo.
Šta sad, dali da ga sada opet vratim u rano, i je li bio previše u ranom?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozz,trebam ici gledat Imt 539 da kupim na sto najvise trebam obratiti paznju??
Godiste je 1988 cjena 4000e.

Po meni je to puno love.
Gledaj di je mastan ako je.
Isprobaj dici pluge ili tanjurace pa da se vidi kak dize i jel trese dok drzi.
Isprobaj ga u oranju mora imat snage i nesmije dimiti plavo ili bjelo.
Taj motor mora paliti hladan na zub.
Ja bi mjeril kompresiju.
Gume su bitne jer ak su zadnje dosta potrosene,nove su skupe!
Ak ima lufta negdje ili ne koci dobro to nema veze to se sve slozi bez frke itmalo novaca.
Los remen ili crijeva vode isto ak su losa isto si sam promjenis i nije skupo.
Pogle jel u njemu antifriz ili voda,ak je voda onda znas kak gazda drzi do njega.
Kad ukljucujes kardan nesmije jako krcat ili tesko ici.
Obavezno mora biti hladan kad dodes gledat i nesme biti motor opran s minivosem,ak je opran dobro ga treba zgrijat i pogledat jel di kaj pusta nafta ili ulje na motoru.
I to je to otprilike.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega Crni, pogledaj kako radi hidraulik, uključi kardan, i kad stisneš kvačilo do kraja, kardan treba stati. Kod rada izvuci šipku od ulja, pa vidi dal puše na nju, trebal bi što manje. Obrati pažnju na mrtvi hod volana, nesmije biti više od 1/3 kruga.. provjeri gume, provozaj se malo, da čuješ kakve zvukove iz mjenjača i to je to.. Nitko ti neče dati da mjeriš kompresiju, da ideš orati s njim ili da nešto čeprkaš po njemu.. sretno u kupnji!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega Crni, pogledaj kako radi hidraulik, uključi kardan, i kad stisneš kvačilo do kraja, kardan treba stati. Kod rada izvuci šipku od ulja, pa vidi dal puše na nju, trebal bi što manje. Obrati pažnju na mrtvi hod volana, nesmije biti više od 1/3 kruga.. provjeri gume, provozaj se malo, da čuješ kakve zvukove iz mjenjača i to je to.. Nitko ti neče dati da mjeriš kompresiju, da ideš orati s njim ili da nešto čeprkaš po njemu.. sretno u kupnji!

Zakaj ne ak netko trazi 4000eura znaci da je dobar,pa ne kupuje ga za voznju po cesti nego za rad i za to je napravljen,pa zakaj ga nebi isprobal u radu,kaj tu ima lose.
Pa kupuje stari traktor a ne novi i kad vec daje te novce netko ima pravo vidjet kakav je motor.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Zakaj ne ak netko trazi 4000eura znaci da je dobar,pa ne kupuje ga za voznju po cesti nego za rad i za to je napravljen,pa zakaj ga nebi isprobal u radu,kaj tu ima lose.
Pa kupuje stari traktor a ne novi i kad vec daje te novce netko ima pravo vidjet kakav je motor.

Sve je to ok kaj veliš, ali.. zamisli da ti prodaješ traktor, i dođe kupac, i veli ti da bude vadil dize, i mjeril kompresiju! vjerojatno bi ga istog trena potjeral s dvorišta! neki prodavači jedva daju da se provoziš malo. Cijena je takva jer je mala ponuda, pa kome treba traktor, toliko će i platiti..
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
¸a najviše pripazi da nije ukraden pošto je to sad popularno u zadnje vrijeme :icon_wink:
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Po meni previše novca, ali u redu. Treba ga dati za te novce isprobati ali mjeriti kompresiju nikako. Tko će dati da rastavlja po mašini ljudi malo se uozbiljite. To što pričate su nebuloze.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po meni previše novca, ali u redu. Treba ga dati za te novce isprobati ali mjeriti kompresiju nikako. Tko će dati da rastavlja po mašini ljudi malo se uozbiljite. To što pričate su nebuloze.

Ja bi osobno dal da si covek izmjeri jer to nije raskapanje motora,pola sata posla.
Ak te bu steral onda bum otisel i nek ga slobodno neko drugi kupi ak covek neda isprobati.
pa ne kupujem auto nego radni stroj.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
4000 eur je lepa cena. za te novce mora biti besprekoran. dobro ga pregledaj svud naokolo i isprobaj. te starije serije do 90 god su dosta bolje i kvalitetnije po pitanju odlivaka i delova ugradjenih. zato mu trazi mane .obavezno probaj sve brzine dal se necuje kakav sumnjiv zvuk u prenosu i diferencijalu. klimni zadnje tockove i vidi dal nemaju lufta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Povedi sa sobom nekog ko zna i netreba ti nikakvih aparata.
Plati čoveku dnevnicu, piti i jesti , ako se pogodiš, i velika bu vjerojatnost da ti bu on prišparal koju stotinu, a možda i koju prodavaču izbil.
Nakraju možeš samo prišparati.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Oficir to sto pricas nema veze s mozgom, jel bi ti dao da prodajes traktor da netko mjeri kompresiju? Nemoj pricati gluposti jer nikad nisam cuo da je netko tako sta dao i radio. Da kupujes radni stroj ali ne tako da ti netko daje da ga rastavljas. Najbolje sto bi vi tude mjerili kompresiju ali kad bi vi prodavali ne bi dali. Znaci ako ja prodajem frezu kad dode kupac moram dati da rastavi prenos da vidi koliko su zupcanici pojedeni?!
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
imam problem sa 533...
kad ga upalim nakon nekog kratkog vremena sam od sebe pojača gas recimo s 8 do 10.....i to mu se događa svako malo...
a u vožnji mi ide preko granice....
dali možda nije uredu kaj s pumpom ili?
:mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oficir to sto pricas nema veze s mozgom, jel bi ti dao da prodajes traktor da netko mjeri kompresiju? Nemoj pricati gluposti jer nikad nisam cuo da je netko tako sta dao i radio. Da kupujes radni stroj ali ne tako da ti netko daje da ga rastavljas. Najbolje sto bi vi tude mjerili kompresiju ali kad bi vi prodavali ne bi dali. Znaci ako ja prodajem frezu kad dode kupac moram dati da rastavi prenos da vidi koliko su zupcanici pojedeni?!

Vec sam napisal da bi! Ak je tebi glupost koliko ima kompresije onda kupi kaj ti dode pod ruku pa ulozi jos 1500eura da bi bil kak treba.
Vadenje dizni nije raskapanje getribe ili motora. Ak gazda prica a vecina njih veli da je njegov traktor malo radil i da je motor beba,onda se nema kaj bojat da se vidi koliko ima kompresije,i to naravno o mom trosku.
Kaj se tice getriba na tak starim traktorima nikad neznas i naravno da ju nepes raskapat,nemora nis zujat a za 2tjedna rikne.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Opet ti kazem oficir da pricas gluposti!! Pokazi mi toga tko ce ti to dopustiti, pa nitko na ovom svijetu. Malo bi trebao razmisliti prije nego kazes. Toliko od mene i tocka!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Opet ti kazem oficir da pricas gluposti!! Pokazi mi toga tko ce ti to dopustiti, pa nitko na ovom svijetu. Malo bi trebao razmisliti prije nego kazes. Toliko od mene i tocka!

Ok ak ti tak velis.
Zakaj su izmislili uredaje za mjerenje kompresije,valda iz zajebancije.:(smirk):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Al smo zapeli s kompresijom.. nekad se češče mjerila kompresija, pa je i prilikom prodaje stroja, vlasnik znal pokazati karticu, s izmjerenim vrijednostima. Sad se to više ne radi, osim ako nisi siguran u kvar pojedinog cilindra, pa prije rastavljanja izmjeriš. Kod benzinaca ide to puno lakše, al kod dizel motora treba to malo duže raditi, i za svaku vrstu motora imati priključak.
 

jozha25

Novi član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
22
imam problem sa 533...
kad ga upalim nakon nekog kratkog vremena sam od sebe pojača gas recimo s 8 do 10.....i to mu se događa svako malo...
a u vožnji mi ide preko granice....
dali možda nije uredu kaj s pumpom ili?
:mur:

to bi mogla bit šuplja membrana u igri...
 

Najnoviji postovi

Na vrh