• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ok ak ti tak velis.
Zakaj su izmislili uredaje za mjerenje kompresije,valda iz zajebancije.:(smirk):

kolega izmislili su oni njih ali ti neke traktore moras kolko raskopat da bi izmijerio kompresiju raskopam ti pol traktora izmijerim i aj bok slazi si ga nazat sam nesvida mi se slaba kompresija ti to je primjer nemoj zaboravit da ima svakakvih ljudi danas koji su svasta u stanju napravit!!!
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
imam veliki problem sa hidraulikom na imt 539
dizao sam ručno poluge od hidraulike do kraja da vidim dokle idu u zrak,i to par puta dok je traktor bil ugašen,sad kad sam traktor upalio i pokušao dići hidraulik ništa se ne događa. pumpa radi ,čuje se nabija pritisak a poluge ni makac.pokušam opet ručno idu nekih 10 cm i onda lupi u tvrdo.
dali netko zna kaj se dogodilo i kak se to popravi
molim pomoć,unaprijed hvala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Skini poklopac sa desne strane traktora.Onaj na kojem je mjerac za ulje.Tad ces moci vidjeti u cemu je problem.Vjerovatno je pukao osigurac klipnjace pa se zaglavila.Ako vizuelno nije nesto zapelo s vana onda ces moratri skidati poklopac hidraulika.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
734
Kolega Crni, pogledaj kako radi hidraulik, uključi kardan, i kad stisneš kvačilo do kraja, kardan treba stati. Kod rada izvuci šipku od ulja, pa vidi dal puše na nju, trebal bi što manje. Obrati pažnju na mrtvi hod volana, nesmije biti više od 1/3 kruga.. provjeri gume, provozaj se malo, da čuješ kakve zvukove iz mjenjača i to je to.. Nitko ti neče dati da mjeriš kompresiju, da ideš orati s njim ili da nešto čeprkaš po njemu.. sretno u kupnji!

šta to je normalno da kad stisnem kvačilo da kardan treba stati???
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
šta to je normalno da kad stisnem kvačilo da kardan treba stati???

Da, kad stisneš do kraja, treba stati, ili u krajnjem slučaju usporiti. Ako ne radi tako, probaj ugašeni motor, stisni kvačilo, uklj vratilo, i netko neka proba ručno okrenut kardansko vratilo, trebalo bi rukom ići.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da, kad stisneš do kraja, treba stati, ili u krajnjem slučaju usporiti. Ako ne radi tako, probaj ugašeni motor, stisni kvačilo, uklj vratilo, i netko neka proba ručno okrenut kardansko vratilo, trebalo bi rukom ići.

Ak ima jednostepeno kvacilo onda je normalno da stane kad ga stisnes.
Koja je godina ?
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
Skini poklopac sa desne strane traktora.Onaj na kojem je mjerac za ulje.Tad ces moci vidjeti u cemu je problem.Vjerovatno je pukao osigurac klipnjace pa se zaglavila.Ako vizuelno nije nesto zapelo s vana onda ces moratri skidati poklopac hidraulika.

hvala lisnik,točno to je bilo,skinuo sam poklopac,stavio šraf umjesto osigurača isad radi.samo nisam stavio dihtung ispod poklopca jer se strgao.majstor koji mi je pomagao se kune da ga netreba i da tu ulje nemože puštat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako ste metnuli barem diht masu onda nebu puštalo, ali ako niste .............. neznam baš
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
hvala lisnik,točno to je bilo,skinuo sam poklopac,stavio šraf umjesto osigurača isad radi.samo nisam stavio dihtung ispod poklopca jer se strgao.majstor koji mi je pomagao se kune da ga netreba i da tu ulje nemože puštat

Kad bus duze oral bu malo mastil al ak ti ne smeta nema frke.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
ak smo se dobro razumjeli to je onaj veliki poklopac na kojem je sjedalo a ne onaj mali okrugli sa desne strane di je mjerač.nisam siguran al mislim da ulje ne dolazi tak visoko
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ak smo se dobro razumjeli to je onaj veliki poklopac na kojem je sjedalo a ne onaj mali okrugli sa desne strane di je mjerač.nisam siguran al mislim da ulje ne dolazi tak visoko

A gornji si skidal.
Ne znam al kad se zgrije zupcanici hitaju ulje svuda e sad nebu curelo van al bi moglo mastiti.
Ma trebal si riskirat jedan dan i kupit ga i stavit. Ilitga od tankog kartona napravit i namazat sa ivasimom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ma nemoj, a kaj misliš da onda maže one polugice?
Između ostalog gore je i cilindar koji propušta ..............

Trebal si namazati
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
U svakom slucaju je trebao namazati.Ako nebude curilo onda ce mastiti.Mnogo je lakse namazati diht masom nego namjestati dihtung.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
kad se skida gornji poklopac...treba paziti na nekaj prilikom namještanja gore ili??
image01rk.jpg

taj osigurač bi bil negdje tu ili?
 
Posljednje uređivanje:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ako misliš na poklopac hidraulika, da, treba paziti da ti poluge koje dotiču ventil budu s prednje strane valjčića, a ove slike kaj si stavil, to je od uklj. kardana. To se na 539 ne vadi često, več na 540 pa na dalje, i baš zbog tih ticala se taj mali poklopac skida.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
734
Da, kad stisneš do kraja, treba stati, ili u krajnjem slučaju usporiti. Ako ne radi tako, probaj ugašeni motor, stisni kvačilo, uklj vratilo, i netko neka proba ručno okrenut kardansko vratilo, trebalo bi rukom ići.

zaustavi se zaustavi...samo treba muški pritisnut, do sada nisam primjećivao.
svaki dan jedna nova :)
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
hvala na sliki...budem na to pripazil...
sutra si budem uzel malo vremena pa da to posložim..jer mene isto zeza kardan....
stisnem kvačilo.....a kardan se vrti ko da se nikaj nije desilo....
 

Najnoviji postovi

Na vrh