• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
hvala na sliki...budem na to pripazil...
sutra si budem uzel malo vremena pa da to posložim..jer mene isto zeza kardan....
stisnem kvačilo.....a kardan se vrti ko da se nikaj nije desilo....

Nemoj skidati hidraulik, ako ti ne razdvaja kvačilo, to je drugdje problem, a ne tu, kako ti misliš.. probaj od ispod poštelati, kak ti je prikazano na prethodnim stranicama..
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Nemoj skidati hidraulik, ako ti ne razdvaja kvačilo, to je drugdje problem, a ne tu, kako ti misliš.. probaj od ispod poštelati, kak ti je prikazano na prethodnim stranicama..

danas sam skinul desni poklopac..di je mjerač ulja....na oko izgleda sve uredu...
na kaj bi recimo trebal obratiti pažnju kad bi od ispod probal to poštelati?
bi možda mogao zaokružiti na ovim slikama di bi mogel biti problem?
da bar znam kaj tražiti...
8mjesec2011018sm.jpg

kockicaikuglicadogore.jpg
 
Posljednje uređivanje:

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
4000 eur je lepa cena. za te novce mora biti besprekoran. dobro ga pregledaj svud naokolo i isprobaj. te starije serije do 90 god su dosta bolje i kvalitetnije po pitanju odlivaka i delova ugradjenih. zato mu trazi mane .obavezno probaj sve brzine dal se necuje kakav sumnjiv zvuk u prenosu i diferencijalu. klimni zadnje tockove i vidi dal nemaju lufta.

Isao sam danas u kupovinu tog 539 od 4000 eura i izgleda ovako:
Nema cudnih zvukova u mjenjacu,prvi desni tocak pravi osmice i unutar trese onu desnu krajnicu neznam zove li se tako desno od volana-dolje,motor mi djeluje da treba nastelati ventile i na mjerac ulja malo pusi i zbaciva pomalo ulje.Eh sad dali u 539 mora malo uljiti na mjerac??
Nekako mi djeluje nisko mjerac ulja dali je normalno sto izbaciva pomalo?
Na satu ima 4090rh vlasnik kaze da nije radit nikako motor a kupljen je nov 1989 i od tada u njegovom vlasnistvu.
Limarija stanje nije bas dobro,potrebno je farbanje.
Nisam kupio.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Isao sam danas u kupovinu tog 539 od 4000 eura i izgleda ovako:
Nema cudnih zvukova u mjenjacu,prvi desni tocak pravi osmice i unutar trese onu desnu krajnicu neznam zove li se tako desno od volana-dolje,motor mi djeluje da treba nastelati ventile i na mjerac ulja malo pusi i zbaciva pomalo ulje.Eh sad dali u 539 mora malo uljiti na mjerac??
Nekako mi djeluje nisko mjerac ulja dali je normalno sto izbaciva pomalo?
Na satu ima 4090rh vlasnik kaze da nije radit nikako motor a kupljen je nov 1989 i od tada u njegovom vlasnistvu.
Limarija stanje nije bas dobro,potrebno je farbanje.
Nisam kupio.
to sto pravi osmice i trese sponu je zato sto ima lufta mnogo u toj sponi. to nije nista strasno niti skupo. mozda ima i u biksnama i rukavcima pa jos pojacava taj luft. hoce pomalo da maste oko meraca ali nebi trebalo izbacivati ulje. ako je oslabila kompresija onda hoce da izbacuje. kakav mu je dim na auspuhu jel plav ili crn kad mu das gas . dok je hladan normalno je malo plavkastog dima ali cim se zagreje to bi trebalo nestati i prilikom davanja gasa bude na trenutak crn dim dok nepostigne obrtaje.za te godine mu farbanje sigurno treba ali nije ni bitno. bitno je ono sto je bitno za traktor i njegovu namenu.
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
IMT potrošnja

Kolika je normalna potrošnja eurodizela kod IMTa 533, može i 539?
Recimo u najtežim uvjetima ORANJU po RS-u a koliko u lakšim?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas sve zavisi od kvaliteta eurodizela i d2. obicno ga malo vise potrosi ali je ostriji motor na gasu. sad trenutno je d2 jako losa tako da se osetno manje potrosi eurodizela. u oranju moze potrositi od 16L do 28L sto sve zavisi i od uslova oranja i rukovaoca . 533 vecinom manje potrosi od 15L do 22L po ha
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kod nas sve zavisi od kvaliteta eurodizela i d2. obicno ga malo vise potrosi ali je ostriji motor na gasu. sad trenutno je d2 jako losa tako da se osetno manje potrosi eurodizela. u oranju moze potrositi od 16L do 28L sto sve zavisi i od uslova oranja i rukovaoca . 533 vecinom manje potrosi od 15L do 22L po ha

Pa moral bi manje trosit, nisam nikad racunal al dok nije u opterecenju cini mi se da ne trosi vise od 5l loze.a u opterecenju ne vise od 10. Mislim na 533.
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
znaci 1,5 do 2,2 l na dulum. To mi izgleda stvarno malo. Koliko RS okrene na satu nakon sto uzore 1ha?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
znaci 1,5 do 2,2 l na dulum. To mi izgleda stvarno malo. Koliko RS okrene na satu nakon sto uzore 1ha?

Joj to ti neznam,al recimo 2rali sijanja na laganom gasu potrosi oko 12l oko 3h sijanja sa dvorednom u prvoj brzini.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Ako traktor radi konstantno na 1600 okr. jedan sat, to je 1 radni sat na njegovom satu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neznam ti reci za radne sate jer vecini uopste sat i neradi. rekao sam otprilike potrosnju koju trose dok sam radio sa njima. ali to najvise zavisi od uslova za oranje. nekad nemozes ni mrdnuti plug nego napustiti ako je iole vise vlage. klizava i lepljiva smolnica tako da se mora traziti povoljni uslovi ili ih 533 i 539 nemogu pomeriti. mogu al 10cm u dubinu al to je ceprkanje a ne oranje.prosle godine u jesen jeste bilo suvo ali se lepo oralo. na 65 ari potrosio 12 l dizela sa 539 i 755 plugovima na 25cm dubine
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je gasni merac temperature . unutar te zice je cevcica sa gasom ili tecnosti .kako se zagreva tako se siri gas i pomera skalu. ako se bilo gde osteti i ispusti gas vise nemoze meriti. znaci kontejner. probaj sondu stavi u posudu sa vodom i zagrevaj do kljucanja pa ces videti jel ispravan .
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
734
di ima za kupit karike za klip kompresora zraka imt 539... ako moze ime trgovine il tako nešto...
cijena???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Svaka malo bolje opremljena trgovina djelovima.

Oko 100 pa do 200 kn, a ime gde sigurno ima moreš dobiti na pp ako nigde ne najdeš.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Tu je počela pišat voda, kupio ono sranje kaj se meče u vodu da začepi rupe, i ništa. Kad sam to sve skinul i odvijačem da izvadim tu lulu samo se odvaljivalo. sve je trulo!
 
Na vrh