• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
probaj prislonit prst ili ako te strah neku tresku uz fiber dok traktor radi onda fiber neće lupati pa ćeš čuti dali se kaj drugo čuje
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Imam jedno pitanje. Jos sam mlad pa me zanimaju neke stvari. Konkretno sta se tice paljenja na imt 533.

1.) Kak odrediti da li je paljenje rano ili kasno?
2.) Kak bi paljenje trebalo biti postelano?
3.) Na koji nacin se to stela?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Imam jedno pitanje. Jos sam mlad pa me zanimaju neke stvari. Konkretno sta se tice paljenja na imt 533.

1.) Kak odrediti da li je paljenje rano ili kasno?
2.) Kak bi paljenje trebalo biti postelano?
3.) Na koji nacin se to stela?
To ti je najpametnije odraditi na uho u kombinaciji sa "dobrim" zimskim paljenjem.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Hvala muhaničaru! Zamašnjak je stegnut. Stavljene nove lamele,štelšrafi, ležaj spojničke i potisni. Ali... ima toga još... Kad smo stavili kuplung gore primjetili smo da capice stoje dosta nisko. Imaju dosto lufta na svim zglobovima tak da mi se čini da i njih još treba.? Kad ih povučem prema gore stoje dobro.al jako se klima pa propadne. Tak da sutra moram u nabavu i opet dolje kuplung. Dobro da ga još nismo spojili.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kupiš garnituru capica, štifte i vješalice. I onda bu još imal malo lufta. To obavezno promjeni, inače ti nebu razdvajalo. Sad kad je nova lamela, odmah i capice niže stoje nego su bile prije, zbog njene debljine.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Valjda je to i bio jedan od glavnih problema.jer su capice več glodale zakovice od kardanske. Dal ima ko podatak koliko trebaju biti dugi federi? Možda da i njih stavim pa kud sve tam i federi? Da nebi bilo kak na medi brzo proklizavanje.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Federi nisu problem, ne sječam se da su se nekom istegnuli, sad kad je nova lamela, budu je još jače pritiskali. Imaš one limove između korpe i zamašnjaka? oni isto pomažu da capice dođu malo bolje van, inače im je to mana. Ne zaboravi vijke na capicama skratiti s unutarnje strane, ako su previše van da ti ne stružu po kardanskoj lameli. I na oprugu kardanske obrati pažnju, da je dobro na mjestiš (japanski šešir) Još provjeri koliko ti gornji dugi štift ima lufta u korpi, nekad je dobro tu gornju ploču promjeniti..puno znači!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Jeftinije bi bilo da ste kupili kompletno kvačilo i samo još nadokupili kardansku lamelu.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Vjerujem i ja sad da bi bilo ovo do sad je bilo nekih 400 i ovo bu još oko 200 računam!koja ploča?ona kaj je ko ljevak recimo? To ima! Koliki bi trebal biti razmak od štelvijka do srca kardanske? Danas još skidamo rezervar.puknut je tam di se šrafi pipica...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Vjerujem i ja sad da bi bilo ovo do sad je bilo nekih 400 i ovo bu još oko 200 računam!koja ploča?ona kaj je ko ljevak recimo? To ima! Koliki bi trebal biti razmak od štelvijka do srca kardanske? Danas još skidamo rezervar.puknut je tam di se šrafi pipica...

Mislil sam na vanjski dio na kojem su capice, al to bu puno koštalo..
http://img51.imageshack.us/img51/4933/imtkorpa.jpg
Štel šerafe podesi da bude ISTA udaljenost između njih i kardanske lamele, al zna biti odstupanja, pa složi onaj na kojem je capica najniža, po njemu štelaj ostala 2. (tak da ti dosta navoja drži)
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Pozdrav, imam dinamu na IMT 533, ali bojim se da ona slabo puni akumulator pa sam mislio staviti alternator. Čitao sam o toj temi ovdje i vidim da bi najbolje bilo staviti od jugića ili stojadina. Međutim mene zanima šta sa ovim reglerom što sad imam na traktoru, da li se on skida ili ostaje, ima li taj alternator od jugića regler već u sebi ili se mora iskoristiti ovaj koji već imam?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Pozdrav, imam dinamu na IMT 533, ali bojim se da ona slabo puni akumulator pa sam mislio staviti alternator. Čitao sam o toj temi ovdje i vidim da bi najbolje bilo staviti od jugića ili stojadina. Međutim mene zanima šta sa ovim reglerom što sad imam na traktoru, da li se on skida ili ostaje, ima li taj alternator od jugića regler već u sebi ili se mora iskoristiti ovaj koji već imam?


Neide regler od dimana, alternator se spaja direktno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozdrav, imam dinamu na IMT 533, ali bojim se da ona slabo puni akumulator pa sam mislio staviti alternator. Čitao sam o toj temi ovdje i vidim da bi najbolje bilo staviti od jugića ili stojadina. Međutim mene zanima šta sa ovim reglerom što sad imam na traktoru, da li se on skida ili ostaje, ima li taj alternator od jugića regler već u sebi ili se mora iskoristiti ovaj koji već imam?

Taj koji imas od dinama skines i spremis s dinamom,a alternator ima na sebiregler,al bi ti preporucil da das ispitat taj stari alternator dal dobro puni i bilo bi dobro prije ugradnje promjenit lezajeve i cetkice. Ak te bude na leru zezal s punjenjem to je normalno,radi nizih okretaja diesel motora.
E kad ga budes montiral gledaj da ti bude blizu motora da ne viri van jako jer bi ti mogla prednja osovina na nekoj grbi lupit u remenicu.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Fergi složen! Hvala još jednom na savjetima! Ima sad nove lamele,potisni ležaj,capice sa vijcima federima i bolcnama,ležaj spojničke,špagu radilice,hartlotan rezervar oko pipice,popravljeni navoji na zvonu bloku i međuploči svi! Sve skupa ispalo ispod 600kn.bez sitnog matrijala. Več su uočeni sljedeči projekti.kiler curi. Pr.trap ko u stare babe zub. Volan... Danas sam u volan natočil tekuču mast možda maaalo ublaži vibracije 8) za sad. Čeka se da deš stane pa da ide na njivu...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I zaboravil sam. Kuplung ko zmaj.odvaja fino 1. 2. Stepen sve radi :)

Kaj se tice volana prvo promjeni sve kaj treba a puz volana ostavi za kraj.
Ja sam pital nedavno:znaci svi 4 krajnici i one dvije kugle na rukama kaj drze prvi trap da nejde napred nazad,orginal srpski 900kn.
U puz volana si trebal stavit hipenol 90.
 
Na vrh