• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Možda membrana loše kvalitete mada mi smrdi na semering Boš pumpe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Može pomoć, IMT 539 mješa gorivo i ulje, mebrana na AC pumpi je promjenjena prije nekih mjesec dana jer je također pomješao gorivo i ulje i bilo je dobro sve do danas kada je opet pomješao..

Obicno dihtung glave.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Možda membrana loše kvalitete mada mi smrdi na semering Boš pumpe.

Boš pupma je prošle godine bila kod bošiste jer je bila skinuta, odšarafio se ovaj dio označen na slici
dsc04393od.jpg
[/IMG]

skinuo sam AC pumpu i kao da se pozna po njoj trag da je curilo kroz nju, evo slike..vjerujem da je ona...samo eto opet trošak, novo ulje...
dsc0025hxm.jpg
[/URL][/IMG]
Samo što moram kupiti cjelu pumpu jer ne mogu naći mebranu što nema okruglu glavu što kvači, ovu sa okruglom glavom ne mogu staviti, one vilice unutra se dugačke, prošli puta sam morao odšarafiti onaj šarafić na mebrani da bi mogao staviti, a vidim da je to sada tu problem, tako da ide cjela pumpa nova...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gorivo i ulje, a ne vodicu

Da znam znam,krivo sam napisal nekaj sam drugo mislil kod bos pumpe,al neznam kak se zove tam di ide deblji dihtung mislim da ga zovu glava pvp-a.
Al mislim da jedino na membrani ili ac pumpici moze nafta u ulje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Hidraulična glava pvp se nalazi na stražnjoj strani pvp i nema doticaja sa motorom.
Gorivo može još na par načina u karter osim preko pvp i ac pumpe.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
šta kažete,prva IMT kamera ikad xD

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0sE-0pnBXRA[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hidraulična glava pvp se nalazi na stražnjoj strani pvp i nema doticaja sa motorom.
Gorivo može još na par načina u karter osim preko pvp i ac pumpe.

Daj napisi di jos moze nafta u ulje~osim kroz karike!?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Oficir kad se u nesto ne razumijes bar cuti.U vecini postova lupas ko Martin po diviziji.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Pozdrav, skoro sam kupio IMT 533 pa imam dosta nepoznanica, a uz to nikad nisam ni imao traktor pa mi ne zamjerite ako pitanja budu banalna :(grin):.
Danas sam imao sledecu situaciju:
Išao sam 3 brzinom uz malo poveću stranu, na 2000 obrtaja, da je bila još malo duža strana mislim da nebi uspio izaći u trećoj ali sam nekako izašao. Kada sam izašao primjetio sam da curi neka tekućina i to u većoj količini, mislim da nije ulje jer je providna, mislim da je nafta. Pošto je lijeva strana bila sva mokra nisam uspio tačno ocijeniti odakle ide, ali čini mi se da je najveća količina izašla iz glavne cijevi za preliv goriva (našao sam u katalogu da se tako zove).
Sada me zanima jel to normalno, i šta će se onda tek desiti kad dodje pravo opterećenje npr. oranje i tanjiranje.
I da nije to možda voda iscurila neodkud, nemam pojma šta je.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako je iz boš pumpe onda su lošiji elementi, a ako je iz povrata sa diza onda nevaljaju ulošci.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Poštovanje kolege forumaši,
imam problem s današnjim nekvalitetnim bravicama.
Uspio sam naći dva tipkala od nekog bagera, radi se o traktoru imt 542.
Znači trebam odlaz za grijač i anlaser.
Shema s bravicom je slijedeća:


Zanima me jel sigurno spojiti ovo na način s dva tipkala kako sam zamislio,
pošto je jedan "majstor" davnih dana ocu rekao da je to nemoguće jer neće bit grijač u funkciji (očito je
zaboravio da je ovo moguće uz dva tipkala). Shema je slijedeća:


Znam dosta o elektrotehnici i mislim da je ovo moguće ali možda postoji nešto za što ja ne znam o mehanici pa je stoga ovo nemoguće.

Hvala :)

Ako nisam u pravu slobodno napišite kako bih trebao to spojiti:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Izvedivo, samo na jednu stranu bude grijač, a na drugu elektropokretač. S tim da kad alnasaš grijač više ne grije.
Najvjerojatnije ako je brava na kakvu ja mislim.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Izvedivo, samo na jednu stranu bude grijač, a na drugu elektropokretač. S tim da kad alnasaš grijač više ne grije.
Najvjerojatnije ako je brava na kakvu ja mislim.

Tako je, ali ako budem držao oba dva grijač+anlasovao opet je isti sistem kao da palim na lijevo,
a ako palim na desno bravicu onda kao da stisnem tipkalo alnaser.
Ionako 542 pali odlično, grijač skoro ni ne koristim.

Znači fercerat će? hvala :) sutra se bacam na posao

Jel imaš ti koju bolju ideju?
Imam tipkala od bagera nekog 2 komada pa bih to iskorisitio,
mislim da će to bit vječno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nije to loše samo gledaj da ta tipkala ugradiš negde gde nisu na potezu da ih koljenom pritisneš.
Ako imaš tipkalo i bravicu onda na tipkalo stavi grijač, a na bravicu alnaser.
 
B

bosniahos

Guest
Dobra ideja,i ja imam na svom ferku stavito od kamiona,kao prvo radi sve puno lakše finije,nema štekanja i bude nebude.I da nepoderivo je za razliku od ovih sranja koja su original.Gdije mi je prilika na šrotovima uvik poskidam sve vezano uz strujne sisteme prekidanja .
 
Na vrh