• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Bil je hipenol. Al malo je rijetki pa nestaje brzo.natočil sam masti za centralna podmazivanja do vrha.da nebude suho.bit če vremena za volan... Nego krajnici i ruke nisu ni tako loši ko centralni bolcin i tam ti idu ruke na most. sad prvo kiler treba riješiti.bit če opet kemije mi se čini. Ak se ne vraram da je to več krpano tekučim metalom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Fergi složen! Hvala još jednom na savjetima! Ima sad nove lamele,potisni ležaj,capice sa vijcima federima i bolcnama,ležaj spojničke,špagu radilice,hartlotan rezervar oko pipice,popravljeni navoji na zvonu bloku i međuploči svi! Sve skupa ispalo ispod 600kn.bez sitnog matrijala. Več su uočeni sljedeči projekti.kiler curi. Pr.trap ko u stare babe zub. Volan... Danas sam u volan natočil tekuču mast možda maaalo ublaži vibracije 8) za sad. Čeka se da deš stane pa da ide na njivu...

Kažeš da si riješil komplet kvačilo i ostale sitnice za 600 kn? Ja kad sam pitao da si sredim kvačilo ispod 1000kn nisam mogao ništa nać i to sa djelovima koje mi ni trgovac baš nije htio preporučit nego je naveo tu cijenu jer sam ja tražio što jeftinije.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Fergi složen! Hvala još jednom na savjetima! Ima sad nove lamele,potisni ležaj,capice sa vijcima federima i bolcnama,ležaj spojničke,špagu radilice,hartlotan rezervar oko pipice,popravljeni navoji na zvonu bloku i međuploči svi! Sve skupa ispalo ispod 600kn.bez sitnog matrijala. Več su uočeni sljedeči projekti.kiler curi. Pr.trap ko u stare babe zub. Volan... Danas sam u volan natočil tekuču mast možda maaalo ublaži vibracije 8) za sad. Čeka se da deš stane pa da ide na njivu...

Jos na to sve odrađeno si trebao kod tokara poravnati zamajac i plocu vucne lamele i onda bi sve bilo sto posto ok.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Nema potrebe za ravnanjem.i ploča i zamašnjak su skroz solidni. Bez riseva i oštečenja. Da je bilo loše išlo bi na obradu.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kažeš da si riješil komplet kvačilo i ostale sitnice za 600 kn? Ja kad sam pitao da si sredim kvačilo ispod 1000kn nisam mogao ništa nać i to sa djelovima koje mi ni trgovac baš nije htio preporučit nego je naveo tu cijenu jer sam ja tražio što jeftinije.

E sad kakva je kvaliteta tih dijelova?? Lamele su turske,capice india. I imam dobre uvjete u dučanu di kupujem tak da oko 1000 kn možda i je neka mjera...još pivica,kavica, cigarete i evo ti soma kuna :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Možeš ostaviti ampermetar samo moraš zamjenit žice ako ti je + bila masa .
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Trebat če ti kotrolna lampica za generator. Amp.metar slobodno izbaciš. Samo može biti izvor grešaka. Ovo kaj piše željko kz ne kužim baš? Al bude razjasnil.valjda? I bolje da uzmeš nekog boschovog... Ipak je švabo-švabo a na odpadu je cijena ista...
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Trebat če ti kotrolna lampica za generator. Amp.metar slobodno izbaciš. Samo može biti izvor grešaka. Ovo kaj piše željko kz ne kužim baš? Al bude razjasnil.valjda? I bolje da uzmeš nekog boschovog... Ipak je švabo-švabo a na odpadu je cijena ista...

Kontrola mu treba za pobudu a ampermetar nemože bit izvor greški to je običan namotaj koji se spaja u seriju razjašnjenje kod starih 533 je plus pol akumulatora išel na masu (šasiju) a minus na automat anlasera kad staviš alternator minus mora ići na masu tako ako spojiš ampermetar pokazivao bi da prazni dok puni i obratno ako kaj ne kužiš tu smo :icon_thumright:Kaj se tiće boscha bolji je i naravno provjera ležajeva kolektora i četkica i kod prvog pokretanja možda će trebat pobudu direktno radi dugog odmora .
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
To da ima 533 s pozitivom masom to nisam znal. To bi trebal bit onda onaj skroz stari di ima jednu osiguračkutiju!?A kaj se tiče dinama i generatora tu je MENI sve jasno ;) to da bi bilo dobro ga generalno urediti je ok. To bi trebalo takitak pogledat na ti starijim tipovima redovno. Ja sam na ursu stavil kompaktni... I ovisi kakve je gen. Konstrukcije bilo bi dobro napravit neki krovič da ne kisne. Meni je znal zmrznut po zimi. Pa ga treba "ručno" pokrenut.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Imt 533 de luxe 1978 god imao masu na + polu dvije kutije osiguraća jučer sam slagao struju .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imt 533 de luxe 1978 god imao masu na + polu dvije kutije osiguraća jučer sam slagao struju .

Kaj samo ta godina ili do te godine. Znam za 335 da tak imaju al imt533 nisam znal.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kaj samo ta godina ili do te godine. Znam za 335 da tak imaju al imt533 nisam znal.

Iskra ti je radila dinamo sa plus i minus izlazom ostalo je sve isto regleru svejedno a anlaser se uvijek vrti u desno bez abzira kak okrenuo polove :icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iskra ti je radila dinamo sa plus i minus izlazom ostalo je sve isto regleru svejedno a anlaser se uvijek vrti u desno bez abzira kak okrenuo polove :icon_pidu:

Kaj samo 78god ili do 78god su tak metali kontra polove?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ta stara tipa ima samo po jedan vod za poz,kratko,dugo. I čini mi se samo jednu str.lampu?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ta stara tipa ima samo po jedan vod za poz,kratko,dugo. I čini mi se samo jednu str.lampu?

svjetla su ista samo gasi prednju poziciju kad je dugo ili kratko svjetlo upaljeno no to se može spojit da svijetli stalno :(y):
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
A koliki napon bi trebalo da daje dinama, ja sam danas mjerio i pokazuje oko 9 V, bez obzira koliki bio broj obrtaja motora?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A koliki napon bi trebalo da daje dinama, ja sam danas mjerio i pokazuje oko 9 V, bez obzira koliki bio broj obrtaja motora?

Moral bi stalno davati 14.4 to je idealno al i 13 bi proslo a 9 je malo za akumulator 12V.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
A koliki napon bi trebalo da daje dinama, ja sam danas mjerio i pokazuje oko 9 V, bez obzira koliki bio broj obrtaja motora?

Dinamo do 12.6 v alternator do 14.2 v .
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Znači definitivno bi trebao izbaciti dinamo! Potrazicu na otpadu nekakav alternator pa ako zapne oko spajanja, pisaću vam :(grin):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Može pomoć, IMT 539 mješa gorivo i ulje, mebrana na AC pumpi je promjenjena prije nekih mjesec dana jer je također pomješao gorivo i ulje i bilo je dobro sve do danas kada je opet pomješao..
 
Na vrh