• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Tu je počela pišat voda, kupio ono sranje kaj se meče u vodu da začepi rupe, i ništa. Kad sam to sve skinul i odvijačem da izvadim tu lulu samo se odvaljivalo. sve je trulo!

Glavno da si ti nabavio novi dio :icon_fU:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
A unutra bila voda ili antifric?

Kad sam ga kupio bila je voda! kod mene antifriz do početka zime onda je poćelo curit pa sam samo dotakal vodu! Ali sad će opet antifriz!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
U njemu nije bila obična voda.
Riječ je o kamenitoj vodi
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Na IMT 539 prije 2 mj. napravljena generalka i do 17 r/h sve OK. Nakon toga pritisak ulja pada u leru na 1 bar te se povećao nivo ulja (i dizela) u karteru. Majstor koji je radio motor zamjenio AC pumpu i grijač opet sve šljaka. Pritisak 2-4 bara preko 1200 okretaja a na manjem broju i kod oranja i tanjuranja pada na 1 bar. Dali je to normalno odstupanje. Traktor ima 37 r/h nakon generalke. Isti sam kupio kada je bio u radioni. Drugo za sada sve pet.
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Ti traktori imaju niski pritisak ulja na odnosu od 533. Kod mene je i manje od 1 bar poslije oranja na minimum.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Ti traktori imaju niski pritisak ulja na odnosu od 533. Kod mene je i manje od 1 bar poslije oranja na minimum.

Meni na ne baš bajnom 533 je nakon par sati rada, na leru 1,5 bara na ulju koje je već odavna sazrijelo za zamjenu
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
533 su traktori napravljeni da traju....i da sipaš vodu bi pritisak bio veći od 1 atm
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad je vruc dobro je da je tlak bar 1bar radi boljeg hladenja i podmazivanja.
Malo tlak ovisi o gustoci ulja,,frend ima fuks 15w40 i nakon 3h oranja tlak mu je na leru 1.5bara ima 533 al je stavil nosac filtera od 539 znabi nema uloska nego se mjenja cjeli filter ulja ko na autu,ove godine je stavil ina super5 i tlak mu je nakon 3h tanjuranja na leru 1bar.
 
L

las2

Guest
Evo video moga 533 vratio sam se sa tanjuranja i snimio malo prije gašenja pritisak i zvuk... Mislim da mi je pritisak zadovoljavajuć, ali bih molio nekoga stručnijeg da prokomentira fiber, mislim da bih ga trebao mjenjati jer kao da mi on jedino lupa a ima i lufta sve se vidi na videu, pa eto ekipa ko nije problem bacit komentar....

http://www.youtube.com/watch?v=JhOC0AUCgmM&feature=youtu.be
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo video moga 533 vratio sam se sa tanjuranja i snimio malo prije gašenja pritisak i zvuk... Mislim da mi je pritisak zadovoljavajuć, ali bih molio nekoga stručnijeg da prokomentira fiber, mislim da bih ga trebao mjenjati jer kao da mi on jedino lupa a ima i lufta sve se vidi na videu, pa eto ekipa ko nije problem bacit komentar....

http://www.youtube.com/watch?v=JhOC0AUCgmM&feature=youtu.be

Tlak ulja je super i vidim da imas filter ulja od 539.
Fiber je u luftu i vjerojatno on proizvodi taj zvuk,al koda se jos cuje neki zvuk iz motora mozda lanc i natezac od razvoda.
Jesi skoro stelao ventile?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Svi radi lakseg palenja guraju PVP na ranije palenje.Zato i jest velika buka.Malo vrati palenje na kasnije i smanjices buku.Inace na motoru se najvise cuje Zvuk PVP.
 
L

las2

Guest
Preko zime otvorio pregledo ventile svi su bili na 0,25. Probati cu paljenje pomaknuti pa cemo vidjet, inace hocu li dobit manju buku i manji luft na fiberu ako stavim novi? Dal novi mjenja sta?
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
Preko zime otvorio pregledo ventile svi su bili na 0,25. Probati cu paljenje pomaknuti pa cemo vidjet, inace hocu li dobit manju buku i manji luft na fiberu ako stavim novi? Dal novi mjenja sta?
ne znam da li si čitao moje postove, al i u mene se čuje, možda malo manje i pitao sam kako se skida pvp i niko ništa tako da sam odustavo, možda netko tebi i objasni.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa napravite kak je kolega lisnik rekel pomaknite pvp za par stupnjeva u kasnije paljenje i stavite novi fiber pa bute vidli,ak bu i dalje lupalo onda nove lancanike,lance i klizac lanca.
A i negdje je kolega muhanicar ojajasnil da mjenjanje tog fibera nije tak jednostavno da treba skidati jos neki sklop i pvp.
 
Na vrh