• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

B

bosniahos

Guest
Moj 86 ima,ali da nemam možda umišljeni vid.,kad oficir kaže.A bože.Da nije Imt sa digitalnim prikazom,maybe you got wrong ofiser.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj 86 ima,ali da nemam možda umišljeni vid.,kad oficir kaže.A bože.Da nije Imt sa digitalnim prikazom,maybe you got wrong ofiser.

Hvala ti sto postojis,hvala ti na svemu,nikome te nebi dal jel rado te imam,hvala ti na komplimentima.
Bogatiji smo za jos jednog finog i stasitog momka i njegove hanume koji budnim okom paze na mene!
Hvala ti jos jednom.:icon_pray::icon_winkle:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moguce da nisu stavljali na sve, valjda covjek zna sta je vidio

Pital sam susjeda jel to bilo u opremi i veli da je on kad je dosel birat traktor da su svi bili isti potpuno i ni jedan nije imal termometar za temp.antifriza.
Rupu ima zbusenu al je rozeta gumena gore ko cep.
Ispricavam se ovaj njegov ima 4 vure a ta 4 je za tlak zraka kompresora i jedna rupa.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
za cega sve ima 4 sata, koliko znam ako ima kompresor a nema sat za temp onda ima tri sata, ne znam za sta je 4?

Ovaj ima kazaljku tlaka ulja,okretaji i casovi rada,punjenje akumulatora i tlak zraka boce kompresoragi jednu skobodnu rupu.
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
Da dizala bi se al to nemres znat jer 533 i 539 nemaju kazaljku za temp.
Bez termostata nije dobro za motor jer je ipak napravljen da radi na radnoj temp.oko 90stupnjeva.
Bez termostata nemre doc na radnu jer se prevec hladi jer je otvoren do kraja.

znam ja za termostata i termostat pocinje da otvara na 78 stepena moj je ostao otvoren i voda non stop cirkulishe pa zato znam da kad ga opteretim temperatura se dize sada sam nashao teleopptikov termostat sa velike muke i na nega pishe da otvara na 78 stepeni bice slika kad ce ga ugradim a traktor mi je 94 godishte ima oko 500 rs i ima sat za pritiska ulje sat za pritiska vazduha i sat za temperaturu i obrtajometar
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Ima li kakva preporuka za kupovinu dihtunga glave za 533, od bilo kojeg proizvođača ili neki specifičan?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
poz imam pitanje sa cime mogu naostrit striznu bocnu kosu na imt 539 jel mogu sa fleksericom i dali ce to biti dobro naostreno

Da mozes samo ju skini dole i lagano da ne skuris zube,i ravnomjerno.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Da li je bolje staviti bakarni dihtung glave na 533 ili onaj klasični, oba su indijski proizvodi? Razlika u cijeni je dupla ali to i nije velik problem jer su oba relativno jeftina (15 i 30 KM).
 
B

bosniahos

Guest
Neki kažu obični neki bakreni,ja bih stavia bakreni.Imaš u Gradiški na Hr strani trgovinu,neznam ime.Daj si malo truda.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Neki kažu obični neki bakreni,ja bih stavia bakreni.Imaš u Gradiški na Hr strani trgovinu,neznam ime.Daj si malo truda.

OK, hvala, ali nemam računa ići u Gradišku samo za dihtung, ovdje kod mene je bakarni 30 KM, 120 kn.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
OK, hvala, ali nemam računa ići u Gradišku samo za dihtung, ovdje kod mene je bakarni 30 KM, 120 kn.

Bakarni je bolji .Samo sto zahtjeva dobro ravnu glavu motora.Inace na Perkins motorima bude bakarni dihtung glave.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Mislio sam nositi glavu na ravnanje, pa se nadam da će je valjda i poravnati 100%, mada danas sve je moguće.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Da li je bolje staviti bakarni dihtung glave na 533 ili onaj klasični, oba su indijski proizvodi? Razlika u cijeni je dupla ali to i nije velik problem jer su oba relativno jeftina (15 i 30 KM).
Bakreni je u svakom slučaju bolji ali i obični Cobestov zadovoljava
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
imam pitanje kupio sam teleoptikov termostat pa sad hocem da zamenim dal treba da se skine rezervar ili moze da se odradi tu u taj prostor a inace termostar u traktoru ostao je otvoren ako je to tako cekace drugi defekt kad treba da se skida rezervar
:icon_e_biggrin: hvana unapred
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Može se i bez skidanja rezervoara...ostaje prišerafljen samo na prednjoj strani i cijevi goriva ostaju netaknute.Zamijenio tako ja na 533 i 539.
Ona 2 prednja vijka sa oprugom moraš skinuti, podigneš rezervoar i podmetneš nešto između donje strane rezervoara i poklopca ventila motora tako da imaš nekih 15 cm prostora za ruke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh