• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Ako curi samo voda i ako je hrđa pojela blok i ako ste sigurni da je sigurno do toga i ako ti nemaš tih 1000 KM-a i ako je motor još donekle, kvalitetna diht masa bu odradila posel bez brige.

Aha, znači ipak se može nešto napraviti. Ali koju masu da stavim, ima li neki naziv, proizvođač, bilo šta? Mislim, ne razumijem se baš, pa neznam šta da tražim.
 
B

bosniahos

Guest
Hvala Luka,ima li još neka igra,recimo tom lancu i nije baš u nekom interesu iči registrirat.Ima cila garaža vozila koja su i novija i vridnija a zaplinita.Recimo to tako da mi je receno da je sa prepisom sve ok.neka odem na mup,financije i gdije sve treba a ako nemam interesa da če ga prodat nakile,po cini aluminija ili bakra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Aha, znači ipak se može nešto napraviti. Ali koju masu da stavim, ima li neki naziv, proizvođač, bilo šta? Mislim, ne razumijem se baš, pa neznam šta da tražim.

Mislim da bu tebi neka mala tuba koju možeš nači u auto dijelovima zadoljavala potrebe jer se bu ostatak ionak zasušil, a i taj tvoj majstor bi trebal nekaj o tome znati i imati

Ja sam zadnje korisil ovakvu (po želji vlasnika) i morem reči da je dobra, ali košta oko 100 kn.


photo hosting sites
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Brtvena masa Loctite sa slike, je u samom vrhu. Uz nju u sam vrh ide i KENT koji ima istu ambalažu (boca pod tlakom, poluga za doziranje) i to je pohvalno, vrlo je praktično, te po kvaliteti uz te dvije dolazi i Victor Reinz Reinzosil.

Osobni poredak;

1.
Victor Reinz Reinzosil;
http://www.hai.bg/uploads/com_article/gallery/38c7bf89dac009e31decde55492a182b42946abe.jpg
2.
KENT Sili Gasket 2;
http://www.kenteurope.com/photos/34339.jpg
3.
Loctite Quick Gasket 5910;
http://www.motor-service.be/upload/...-loctite-quick-gasket-5910-25033_1dd89a1f.jpg


Victor Reinz sam prvo počeo koristiti, i to u tubama, kao krema za cipele, dakle, nije bila boca pod tlakom. Naravno, u katalogu je postojala no nije je bilo moguće nabaviti. Onda imaš problem, da ti se svaki puta ukoliko istu ne potrošiš cijelu po otvaranju, zasuši masa u tuljcu.. pa to nije praktično. Ok, potrošio sam 15tak tuba, no onda mi je ponuđen Loctite u boci pod tlakom, uzeo sam za probu. Stvarno praktično, uvijek dostupno, ne zasuši se vrh (tuljac). No isto tako, desilo mi se da je nova boca pala sa 1m visine na čisti beton i pukla, naravno pod tlakom je istekla cijela boca mase (125kn, mislim da se ne varam). Ok, moja greška, ali valjalo bi poraditi na materijalu boce. E sad, kako ekstremna brtvljenja vršim rijetko, polako sam istisnuo Victor Reinz iako mi je bio bolji, no Loctite mi je bio praktičniji. Kasnije sam se u servisu susretao sa Kent-om, i on mi je u sredini, nije bolji od V.R. ali je praktičan kao Loctite, a meni osobno je bolje legao. Kada bi mogao koristiti V.R. u boci pod tlakom da riješim problem nepraktičnosti, on bio bio broj 1. a kasniji poredak kako sam i napisao.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Brtvena masa Loctite sa slike, je u samom vrhu. Uz nju u sam vrh ide i KENT koji ima istu ambalažu (boca pod tlakom, poluga za doziranje) i to je pohvalno, vrlo je praktično, te po kvaliteti uz te dvije dolazi i Victor Reinz Reinzosil.
Da, samo za brtvenu masu sa slike treba imati posla jer za mjesec dana nekorištenja ista ode pa pa, tj stvrdne se.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Da, samo za brtvenu masu sa slike treba imati posla jer za mjesec dana nekorištenja ista ode pa pa, tj stvrdne se.

Pfff, moje iskustvno nije takvo. Ukoliko se tuljac (vrh) nakon korištenja zakrene u početni položaj, kako bi potpuno zatvorio i onemogućio ulazak zraka u sadržaj boce, stoji i po godinu dana, da se ne stvrdne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Pfff, moje iskustvno nije takvo. Ukoliko se tuljac (vrh) nakon korištenja zakrene u početni položaj, kako bi potpuno zatvorio i onemogućio ulazak zraka u sadržaj boce, stoji i po godinu dana, da se ne stvrdne.
Ne stvrdne se u boci nego u tuljcu, a za mene je to isto ko da se stvrdnul u boci.
Gde da zemem drugi takav tuljac kojeg bi nakalemil gore?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ne stvrdne se u boci nego u tuljcu, a za mene je to isto ko da se stvrdnul u boci.
Gde da zemem drugi takav tuljac kojeg bi nakalemil gore?

Nakon korištenja, tuljac vratiti u početni položaj (podići polugu i zakrenuti tuljac) - to smo dogovorili, a prije vraćanja crvene kapice na vrh tuljca, pritisnuti da iz istog viri 0.5cm mase, te onda na to stavimo crvenu kapicu. Tih 0.5cm mase koje smo namjerno ostavili na vrhu, zabrtvi crvenu kapicu tako da se preostala masa u tuljcu ne stvrdne.

Kažem, moje iskustvo je takvo, pridržavao sam se uputa i nije bilo problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
I ja sam se pridržaval istih uputa napisanih na Hrvatskom, ali moje iskustvo je kontra tvoga.
Bumo vidli kaj bu sljedeči put, ova je prazna
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
I ja sam se pridržaval istih uputa napisanih na Hrvatskom, ali moje iskustvo je kontra tvoga.
Bumo vidli kaj bu sljedeči put, ova je prazna

A kako si odčepio tuljac? Spominješ nabavu novog (nemoguće kao što veliš) a pretpostavljam da nisi bacio bocu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Skračivanjem na pola i vađenjem još polovice šerafcigerom.
Znači 3/4 ga se zasušilo
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Hvala Luka,ima li još neka igra,recimo tom lancu i nije baš u nekom interesu iči registrirat.Ima cila garaža vozila koja su i novija i vridnija a zaplinita.Recimo to tako da mi je receno da je sa prepisom sve ok.neka odem na mup,financije i gdije sve treba a ako nemam interesa da če ga prodat nakile,po cini aluminija ili bakra.
Vozilo mogu zaplijeniti neke institucuje u svrhu namirenja svojih potraživanja, dok ih pravne i fizičke osobe mogu dobiti ovrhom ili prijebojem - kompenzacijom. Prve od navedenih najčešće raspisuju natječaj - dražbu za prodaju dok pravne (tvrtke) i fizičke osobe mogu predmete prodati direktno po knjigovodstvenoj ili procijenjenoj vrijednosti. Svi narečeni izdaju račun (R-1 ili R-2) te je u cijenu uračunat PDV. Sa takvim računom se ide direktno na registraciju i osim plaćanja po računu i registracije drugih plaćanja nema. Fizičke osobe imaš dvije kategorije 1. obrtnici koji izdaju R-račun i 2. ostali građani sa kojima se sačinjava ugovor o kupoprodaji na koji se prilikom prijepisa plaća porez određen za vozilo koje se prepisuje. Poljoprivredni strojevi (uglavnom traktori) starijeg datuma proizvodnje su oslobođeni plaćanja poreza. Vidi sa kojom kategorijom prodavatelja trguješ, predmet koji kupuješ pa ćeš znati što ćeš dalje poduzeti.
Sretno.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Bio sam kod majstora, predložio sam da stavimo novi dihtung i diht masu.
On ima Victor Reinz masu u tubici, kao pasta za zube, na njoj pise +300 stepeni, mislim da je to ista smjesa kao ova na slici samo u drugoj ambalaži.

Dihtung smo bili stavili Cobest, i opet sam mislio staviti istog proizvođača, ali djeluje mi nekako jeftino i slabo, sav se nekako mjehuri na dodir, i sad kad smo skinuli ovaj imam osjećaj kao da bi za skoro vrijeme progoralo između klipova, tako i majstor kaže. Druga opcija je indijski, a on je duplo jeftiniji, pa samim tim mislim da je i lošiji.

I da, još da napomenem da je majtor stavio tu masu na jednu stranu bloka, onu gdje su one dvije rupe u kojima je ulje, i tu je dihtung odlično uhvatio i za blok i za glavu. Na ostale tri strane nije stavio uz obrazloženje da se dosta više grije i da bi brzo progoralo a sa masom bi progorao i dihtung.

Sutra ponavljamo zahvat pa ćemo vidjeti šta će biti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje u vezi imt 533 73god.
Prije 1god je lagano pocelo nekaj zujat u getibe sad je to dosta jako,kad se vozim i kad stoji zuji al kad se stisne kuplung da odvoji prva lamela zuji a kad stisnem do kraja prestane zujat,inace sve radi dobro a kad se vozi brze dosta zuji i nekak koda cjeli traktor vibrira.
Dogovoril se stric s majstorom i dolazi za dva tjedna,al kaj nas ceka i koja bi cjena mogla biti?

Ici ce novo ulje u getribu i lezajevi ak je koji prdnul.
Da inace lamele super odvajaju i primaju bez proklizavanja.
Mislim da u getribe nikad nije nista puklo ili otislo,jedino 91god je bila generalka i stavljene su nove lamele i potisni lezajevi,al od tad nije puno radil,doveze 30m drva,sije, kosi ,sprica i to je to.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Teško je to ovak, ali očito je nekaj oko pumpe ili kardanske.
Provjerite igličaste kad bu širom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Teško je to ovak, ali očito je nekaj oko pumpe ili kardanske.
Provjerite igličaste kad bu širom.

Kaj mu se pumpa gasi kad se do kraja stisne?
Kaj kardanske?
Na cemu se nalaze iglicast?
 
Na vrh