• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Jel ima netko kvalitetnije sheme (bolje vidljive) za IMT 533, IMT 542 (novija linija), ursus C360.
Ako netko ima neka mi pošalje na mail napravit ću ih u Visiu, slika će bit vektorska i puno kvalitetnija.
Bit će moguć ispis na A3 u vrhunskoj kvaliteti.
Napravio bi ih za sebe, a objavio i ovdje za sve forumaše.
Jer ovo što nalazim po netu je očajne kvalitete.
Možete mi slike poslat na mail: aag14v@gmail.com
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Situacija se zakomplikovala do j.. Skinuli glavu, odnijeli na ravnanje, stavili novi dihtung, ali opet curi voda! Majstor tvrdi da je razlog u tome što je hrđa pojela blok. kaže da je jedino riješenje skidanje bloka i njegovo ravnanje pa ćemo onda vidjeti. E sad kad se to sve razvali predlaže mi da uradi generalku, odnosno nove stubline, klipove karike, brušenje radilice ili šta već. Ima li ko kakav prijedlog čije dijelove da stavim? Uf, ode mi 1000 KM!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ako curi samo voda i ako je hrđa pojela blok i ako ste sigurni da je sigurno do toga i ako ti nemaš tih 1000 KM-a i ako je motor još donekle, kvalitetna diht masa bu odradila posel bez brige.
 
B

bosniahos

Guest
Baš tako ima tih masa veliki spektar,ponekad možda i majstor vuče na svoju stranu,ako je para nebi štetilo uradit sve spomenito.Ali da ne potrošiš para,što je tvoje lično mišljenje.Dali si vidio pojedeno od hrđe.Ja sam ima na jednom starijem traktoru sličan problem i moralo se izminit komplet sve a to je koštalo.
Malo da se našalim pa zar nisi izminija vijke ka je netko sveznajuči savitova,hahaha.:icon_rofl:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Jel se itko susreo sa udarenim brojem šasije na IMT 533 na prednjem mostu?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Jel se itko susreo sa udarenim brojem šasije na IMT 533 na prednjem mostu?
Broj šasije ti se nalazi na prednjem dijelu kućišta mjenjača odozgor. Ako je iz nekog razloga taj dio mijenjan u stanici za tehnički pregled se dodjeljuju novi brojevi ili ostaju postojeći koji se ukucavaju na drtugo mjesto. Ako su brojevi naknadno ukucavani iza njih iza razmaka je ukucan jedan mali broj (troznamenkasti mislim) koji je broj stanice za tehnički pregled i osobe koja je taj posao odradila. Na osnovu toga broja u svakoj stanici za tehnički pregled možeš dobiti informaciju gdje je taj posao obavljen, a u stanici koja je obavila taj posao možeš dobiti ostale podatke. Taj broj bez one zadnje tri znamenke moraju biti upisani kao broj šasije u prometnoj dozvoli i knjižici vozila, zato treba biti veoma oprezan da ne ostaneš bez keša i stroja. Ako te još nešto zanima pitaj pa ćemo naći pravi odgovor.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Odvezes traktor na tehnicki pregled prije kupovine i provjeris sta je validno.Kod mene na tehnickom je jedino validan broj na plocici kod volana.Sve ostalo ne prolazi.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Postavio jucer novu temu,al nestala pa evo pitanje onovo?
Moze li na 539 umjesto papucice za speru koja se mora prvo zakrenut u radni pooozaj stavit papucixa kao na jednoj verziji 533 gdje se tiska samo prema dole?
 
B

bosniahos

Guest
Kod nas u Hr.su malo drukčiki standardi nego preko,tako da dođeš nataj način na provijeru bez istog ostaješ isti tren.Niti preko kumstva više neide provijera.a ako imaš nekog u mup-u ion mora kod provijere ako se pokaže da se vozilo potražuje obijašnjavat naveliko zbog koga i čega je provirava.Kod takove provijere upisava svoj broj-kod tako da nitko nebi samo tako odletit s posla.Ima puno ratnih trofeja koji tek sada izlaze na svitlo dana i to sad zbog velikih provijera i povezanosti između okolnih država u vezi sveg kriminala.
Luka imaš li kakovu ideju što uradit kad kupuješ vozilo koje je zaplinila trgovačka kuča od dužnika,znači uzima je robu u trgovini a jedino što su mu mogli uzet je bilo to vozilo..Našto treba gledat i dali postoji mogučnost da je kod zapline bilo negdi upisano da se nesmije vozilo prodat trečim osobama ili na štp da još obratim pažnju da nebih osta i bez ovaca i novaca.Hvala.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Knjižica vozila i prometna su na taj broj, bio je regan do prije par godina a na kučištu nigdje nema ni tragova broja niti da je nešto dirano niti lupano a i farba je dosta stara, vidi seda nije dirano ništa dulje nego je odjavljen. Neznam ni sam šta raditi a nema pločice kod volana niti rupica na kojima je nakda bila..... a prednji klin je zavaren za koljevku i sve djeluje tri puta starije nego je tarktor odjavljen....
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Postavio jucer novu temu,al nestala pa evo pitanje onovo?
Moze li na 539 umjesto papucice za speru koja se mora prvo zakrenut u radni pooozaj stavit papucixa kao na jednoj verziji 533 gdje se tiska samo prema dole?
Može, ja sam kod mene tako uradio skinuo takvu polugu i stavio od starog tipa, lako se uključuje, nemoraš se saginjati i vračati polugu nego jednostavno stisneš petom i blokada uključena, pustiš i ona sam se podigne gore.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Može, ja sam kod mene tako uradio skinuo takvu polugu i stavio od starog tipa, lako se uključuje, nemoraš se saginjati i vračati polugu nego jednostavno stisneš petom i blokada uključena, pustiš i ona sam se podigne gore.

Mozes posikat,pomjerit?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Knjižica vozila i prometna su na taj broj, bio je regan do prije par godina a na kučištu nigdje nema ni tragova broja niti da je nešto dirano niti lupano a i farba je dosta stara, vidi seda nije dirano ništa dulje nego je odjavljen. Neznam ni sam šta raditi a nema pločice kod volana niti rupica na kojima je nakda bila..... a prednji klin je zavaren za koljevku i sve djeluje tri puta starije nego je tarktor odjavljen....
Dali posjeduješ ovo vozilo ili misliš stupiti u posjed?
Koliko je godina vozilo bilo uzastopno registrirano i koliko je godina odjavljeno, te koliko je promjenilo vlasnika poslije isteka registracije su elementi na koje treba obratiti pozornost.
Ako ima knjižicu vozila i prometnu dozvolu - znači da je imao bijelu registarsku pločicu HR (zelene nisu imale knjižicu vozila) i da je sa papirima OK. Vidi godinu proizvodnje vozila i provjeri gdje su tih godina proizvodnje imala broj. Nema rupica od pločice kod volana - pločica je morala negdje biti, ali postoji mogućnost da je bila postavljena na drugo mjesto. Ako je kućište mjenjača staro po tvome viđenju, a nema brojeva, a broj koji imaš nema znak stanice za tehnički pregled postoji mogućnost da je broj pravi.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Dali posjeduješ ovo vozilo ili misliš stupiti u posjed?
Koliko je godina vozilo bilo uzastopno registrirano i koliko je godina odjavljeno, te koliko je promjenilo vlasnika poslije isteka registracije su elementi na koje treba obratiti pozornost.
Ako ima knjižicu vozila i prometnu dozvolu - znači da je imao bijelu registarsku pločicu HR (zelene nisu imale knjižicu vozila) i da je sa papirima OK. Vidi godinu proizvodnje vozila i provjeri gdje su tih godina proizvodnje imala broj. Nema rupica od pločice kod volana - pločica je morala negdje biti, ali postoji mogućnost da je bila postavljena na drugo mjesto. Ako je kućište mjenjača staro po tvome viđenju, a nema brojeva, a broj koji imaš nema znak stanice za tehnički pregled postoji mogućnost da je broj pravi.

pa ajmo reči da je zamalo u mojem vlasništvu, kaparen je i iduči tjedan je prepis, godina je 77. a broj nema nikakav znak, 6 znamenaka i zadnje dvije su 77, prometna je cijela izštambiljana za registracije.... al mene muči to šta nikada nisam niti vidio niti čuo da je broj udaren na prednjem mostu, pa to nema smisla, prebacuješ most sa brojem kako zamisliš, a na svima je broj udaran odozada...

nego čuo sam da svako vozilo ima dosje u mupu i da u njemu mora pisati na kojem je djelu udaran broj, pa mislim otiči u mup sa brojem šasije pa pitati prije nego prenesem... možda pušem na hladno, ali... ali....
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam imao IMT 533/77 i imao je brojeve kako sam ti napisao.
U MUP ti dolaze dokumenti iz stanice za tehnički pregled, a dali je opisano mjesto gdje se broj nalazi to nebih znao. Negdje se ne poklapaju brojevi sa ploćice i broj šasije, tada su se traktori radili stihijski i događalo se što sam napisao. Da ne uzimamo ovdje više prostor za nastavak možemo na PP i telefon. Pozdrav.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Registrirao sam ja prije mjesec dana prvi put IMT 539 i gledali samo brojevi na pločici ispod volana sa desne strane i to prošlo samo sa običnom izjavom.
Tako da drugi brojevi su nebitni.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kod nas u Hr.su malo drukčiki standardi nego preko,tako da dođeš nataj način na provijeru bez istog ostaješ isti tren.Niti preko kumstva više neide provijera.a ako imaš nekog u mup-u ion mora kod provijere ako se pokaže da se vozilo potražuje obijašnjavat naveliko zbog koga i čega je provirava.Kod takove provijere upisava svoj broj-kod tako da nitko nebi samo tako odletit s posla.Ima puno ratnih trofeja koji tek sada izlaze na svitlo dana i to sad zbog velikih provijera i povezanosti između okolnih država u vezi sveg kriminala.
Luka imaš li kakovu ideju što uradit kad kupuješ vozilo koje je zaplinila trgovačka kuča od dužnika,znači uzima je robu u trgovini a jedino što su mu mogli uzet je bilo to vozilo..Našto treba gledat i dali postoji mogučnost da je kod zapline bilo negdi upisano da se nesmije vozilo prodat trečim osobama ili na štp da još obratim pažnju da nebih osta i bez ovaca i novaca.Hvala.
Zabrana otuđenja vozila se upisuje u prometnu dozvolu u rubriku napomena (..vozilo se ne može otuđiti do toga datuma, ili sl.) a to je kada je vozilo u lizingu, kreditu ili pod ovrhom. Nije bitno kako je posjednik došao u posjed vozila (mislim na legalan način) samo je bitno da se vozilo može prodati. Tako nije bitno dali se radi o pravnoj (tvrtci) ili fizičkoj osobi. Ako je vozilo registrirano i nema upisano zabrane otuđenja u prometnoj dozvoli vozilo može promijeniti vlasnika po izdanom računu tvrtke ili sačinjenog ugovora sa fizičkom osobom. Prethodno je dobro provjeriti u MUP-u dali su knjižica vozila i prometna dozvola pravovaljane, tj. da nisu proglašene nevažećim pa ishodovane druge, a ako vozilo nije registrirano dobro je da ga posjednik registrira i onda ga kupite na tehničkom pregledu sa novim papirima. Mislim da ste razumjeli.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Registrirao sam ja prije mjesec dana prvi put IMT 539 i gledali samo brojevi na pločici ispod volana sa desne strane i to prošlo samo sa običnom izjavom.
Tako da drugi brojevi su nebitni.
Ako nema drugih brojeva prolazi broj sa pločice, a registrirati na izjavu su mogao ako traktor nije bio nikada registriran, tj. nikada nije imao reg. pločicu ili pločice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh