• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ak imas speru poslikaj mi .

Taj traktor nema speru,ima kabinu orginal,i kompresor bez boce,ima par slika zadnjeg kraja u temi bojanje prikljucaka.
Nikad nije imal onu stangu za speru.

Ja sam mislil da se raspal potisni na drugoj lameli,al kad stisnem do kraja prestane zujat,e sad....
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ovako napamet tesko ce ti netko reci kvar, traktor rastvai pa vidi, moze biti neki lezaj na pogonskoj osovini posve dolje u mjenjacu. znaci osovina koja tjera pumpu hidraulika
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Kaj mu se pumpa gasi kad se do kraja stisne?
Kaj kardanske?
Na cemu se nalaze iglicast?
A kaj bi pumpu vrtelo kad su lamele odvojene?
Igličasti imaš jedan u pumpi, a drugi je u osovini koja tjera pumpu.

Neznam, da pogledaš ležaj na donjem snopu, onaj ispod donjeg poklopca :icon_scratch:
Ja sam mislil da se raspal potisni na drugoj lameli,al kad stisnem do kraja prestane zujat,e sad....
Potisni je samo jedan
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ok znaci najvjerojatnije je neki lezaj,ja sam se bojal da nisu neki zubi spucali na zupcaniku al onda bi se drukcije culo~kaj ne?
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
imam imt 533 i pred godinu dana sam napravio generalku i stavio sam orginalne dijelove za 533(nisu klipovi od 539) i poslje generalke traktor dobro pali i i leru dobro radi, ali na odredenom gasu neradi dobro zaletava se i na visokim okretajima neradi dobro (frflja). Pod opterecenjem dimi ko lokomotiva i nema snage kao prije generalke. Generalku sam radio jer je jedna karika pukla i kada se zagrijao bio mu je kriticno mali pritisak ulja. onaj lajtung sto ide iz pumpe na usis je dobar i nigdje nevuce zrak. jel bi to bile lose dizne?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
To bu majstor videl kad ga rastavi. Ovak na pamet je teško reči kaj te čeka, kolko bu koštalo i kad bu gotovo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
imam imt 533 i pred godinu dana sam napravio generalku i stavio sam orginalne dijelove za 533(nisu klipovi od 539) i poslje generalke traktor dobro pali i i leru dobro radi, ali na odredenom gasu neradi dobro zaletava se i na visokim okretajima neradi dobro (frflja). Pod opterecenjem dimi ko lokomotiva i nema snage kao prije generalke. Generalku sam radio jer je jedna karika pukla i kada se zagrijao bio mu je kriticno mali pritisak ulja. onaj lajtung sto ide iz pumpe na usis je dobar i nigdje nevuce zrak. jel bi to bile lose dizne?
Ako si odradil unutra kak treba, onda nema kaj drugo biti nego dize ili pumpa.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
pa radio je majstor u kojeg imam puno povjerenja, a i ja se nadam da su samo dizne jer je pumpa i dizne bile ko ciganovica u kukujevcu na reparaturi i on garantira da je pumpa ok jer kako kaze da je to jednostavna pumpa i nije komplicirana a dizne su uvijek upitne jer i kad kupis nove nisi suguran da su ispravne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
pa radio je majstor u kojeg imam puno povjerenja, a i ja se nadam da su samo dizne jer je pumpa i dizne bile ko ciganovica u kukujevcu na reparaturi i on garantira da je pumpa ok jer kako kaze da je to jednostavna pumpa i nije komplicirana a dizne su uvijek upitne jer i kad kupis nove nisi suguran da su ispravne
Sad ih za probu odnesi Šporcu :(giggle)::(giggle):
Zezam se, kreni od dizi
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ok znaci najvjerojatnije je neki lezaj,ja sam se bojal da nisu neki zubi spucali na zupcaniku al onda bi se drukcije culo~kaj ne?

Kad ode zub na zupcaniku onda se cuje tup-tup.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
imam imt 533 i pred godinu dana sam napravio generalku i stavio sam orginalne dijelove za 533(nisu klipovi od 539) i poslje generalke traktor dobro pali i i leru dobro radi, ali na odredenom gasu neradi dobro zaletava se i na visokim okretajima neradi dobro (frflja). Pod opterecenjem dimi ko lokomotiva i nema snage kao prije generalke. Generalku sam radio jer je jedna karika pukla i kada se zagrijao bio mu je kriticno mali pritisak ulja. onaj lajtung sto ide iz pumpe na usis je dobar i nigdje nevuce zrak. jel bi to bile lose dizne?

Vjerovatno je Pumpa problem.Kad dobije turazu nema dovoljno goriva na dizne i tad frflja.To se uglavnom zna desiti poslije generalke.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Izgleda da je to to! Namazali blok Viktor Reiz masom, pa stavili dihtung pa onda namazali dihtung i stavili glavu. Trudio sam se da zagrijem traktor koliko sam mogao, tjerao ga uz onu istu stranu gdje je procurilo prvi put, i sada ne pušta. Nadam se da će tako ostati. Muhaničar, hvala puno!
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Jel zna netko gdje bi najjeftinije nabavil segmente volana i pkse za IMT 539? Izgleda da sve to moram mijenjati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel zna netko gdje bi najjeftinije nabavil segmente volana i pkse za IMT 539? Izgleda da sve to moram mijenjati.

E da si stavil od kud si mozda bi ti i mogel pomoci al ovak kak?
Kaj se sramite svoga mjesta?
 
Na vrh