• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kod nas su oko 1200 kn, a u BH je vjerojatno jeftinije. Ako treba mijenjati segmente, puž u još neke sitnice, znam da su neki za toliko love prijeko kupili kompletno volan sa kućištem. Daj si malo truda i brzo zamijeniš sa par vijaka sve.
Kod nas ti je problem za kvalitetne dijelove. Često majstor ugradi novi dio koji vidiš da nije dobar, vratiš ga u trgovinu i dobiješ bolji. Meni je zablokirao volan nakon 9 km na taj način da je kuglica upresana u puž. Ako netko zna gdje se u Sl. Brodu ili okolici mogu nabaviti dijelovi sa jamstvom neka napiše - mnogima bih pomogao.
 
Posljednje uređivanje:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Isplati li se mijenjati rotor Iskrinog anlasera, ili je bolje kupiti novi anlaser? Starom je otišao kolektor, več sam nekoliko puta lemil spojeve, a sad se više ne može.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Isplati li se mijenjati rotor Iskrinog anlasera, ili je bolje kupiti novi anlaser? Starom je otišao kolektor, več sam nekoliko puta lemil spojeve, a sad se više ne može.

Bolje kupit novi samo da ni je turska iskra .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Isplati li se mijenjati rotor Iskrinog anlasera, ili je bolje kupiti novi anlaser? Starom je otišao kolektor, več sam nekoliko puta lemil spojeve, a sad se više ne može.

Odnesi majstoru koji radi jedino alternatore i anlasere i nek vidi al mislim da je kvalitetniji od novih i mogel bi se slozit,komplet da ti zmenja kolektor cetkice,pikse od 600-800kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Mislim da je oko 1000 kn novi alnaser (Turke), rotor ti je oko 400 (turke), Iskra oko 1000 kn, a rabljeni komplet se da nači po 500 kn.
Pa ti vidi
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ma to me več dugo zeza, prije 2 god sam ga posljednji put slagal, i tad sam zval u jedan bolji auto-elektro servis, mislim da su mi rekli 500 ili 600 kn za rotor, al treba naručiti.. e sad neznam, nazvat ću ih ponovo, ostalo je ok, samo četkice se još trebaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Četkica 20 kn komad, puta 4 kom.
Nezaboravi pikse uz novi rotor idu obavezno.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Hvala na pomoći, to bu lijepi strošak bez obzira što bum napravil. Nikad nije bilo problema s njim, sve do dana kad je zaštekal automat, i ostal uključeni, ne dugo, al odlemil se kolektor,.. razmislit ću još, i tako mi taj traktor neče trebati ima drugi da rade.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hvala na pomoći, to bu lijepi strošak bez obzira što bum napravil. Nikad nije bilo problema s njim, sve do dana kad je zaštekal automat, i ostal uključeni, ne dugo, al odlemil se kolektor,.. razmislit ću još, i tako mi taj traktor neče trebati ima drugi da rade.

Možda da nađeš od tamiča razlika samo u zadnjem deklu .kod mene je takav na 560 samo ima međuploča .
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas sam sa viličarom ostao bez goriva (ono može još malo, ali loša prosudba), kada sam ga odzračio i malo provozao vidio sam da baca gusti crni dim. Dimi on pomalo 10 godiona, ali dobro pali i radi i ljeti i zimi, ulje se ne dosipa od mijenjanja do mijenjanja. Motor je od IMT 539 sa rotacionom pumpom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Da niste u žaru borbe i brzine prefrknuli crijevo usisa?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sumrak je bio, a sutra je novi dan. Mislim da se crijeva nisu pomicala, ali kad sam ja u pitanju sve je moguće.
 
F

FERGUSONN

Guest
Pozdrav!
Odlucio sam se na mijenjanje istalacije na Imt 533 pa me zanima moram li kupovati cijelu instalaciju ili samo da uzmem kabel, ako je kabel koja deljina
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam prije par godina mijenjao instalaciju, kupio sam novu i mislim da je koštala oko 270 kn. Takvu instalaciju sam možeš promijeniti, samo je pokopčaš pod uvjetom da je sve ostalo OK. Kablovi su raznih dimenzija m2,, te moraš uzeti razne stopice i 100 drugih sitnica od kojih uvijek kupiš par komada više i par komada ti nedostaje. Tako je i sa kablovima, uvijek ti ostanu reslovi. Ako ti radi majstor on te sve sitnice ima.
Ja sam mijenjao svijetla, prekidače, utičnicu prikolice - sve kompletno i to je koštalo oko 1200 kn sve bez majstora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh