• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Probaš prije možeš isprobati na remen od traktora kad se vrti spojiš kontrolku od 4 wata i potrošač sijalicu od 21wat ievo za pol minute znaš da li radi .
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Koja je razlika izmedju blokade na zadnjoj seriji533(ista ko na 539)i blokadi na malo starijim 533,koja se naizgled razlikuje od ove novije.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Na 539 pušta zrak na ventilu za prikolicu (pokraj papučice desne kočnice). Dali se ventil popravlja ili kupuje novi. Ako se kupuje novi dali ima neka dobra marka ili su svi dobri kako kažu trgovci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Koja je razlika izmedju blokade na zadnjoj seriji533(ista ko na 539)i blokadi na malo starijim 533,koja se naizgled razlikuje od ove novije.

Ako misliš na šperu, ova noviji tip na kanđu je puno bolja.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Da na speru,znam da je ova novija mnogo bolja,po cemu se razlikuju,na kom principu radi ova starija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Novi tip.
dsc05386oo.jpg


Stari tip.
dsc05381d.jpg

dsc05382z.jpg
 
T

TheAraboss

Guest
Spojnicka osovina IMT 539

Pozdrav cijenjeni forimasi!!

Ehh ovako, imam jedan problem, naime nedavno su mi bile otisle spojnicke osovine i lezaj koji pokrece pumpu(kardan)!!
Nasao sam potrebne dijelove, promjenio sve lezajeve i semeringe sve sastavio i belaj odmah nakon nepunih 10 radnih sati! problem je sljedeci: kada je traktor hladan to se manje osjeti ali kada se zagrije, tu negdje u mjenjacu cuje se strasan zvuk ne znam kako bi vam to opisao...

evo nekih slika nadam se da ce vam pomoci!!!
j541.jpg


jh69.jpg


x1da.jpg


u2yq.jpg


to je taj zupcanik koji je hajmo reci otisao!

7drr.jpg

6y0e.jpg


ovdje se vidi da na zupcaniku fali par zuba
ev2e.jpg


4ic6.jpg


64d0.jpg

itqs.jpg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: Spojnicka osovina IMT 539

Na 9 slici nema osiguraca kod zupcanika vucne spojnicke .


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kakva je priča s tim osiguračem, nedugo sam rastavio jedan a njega nije bilo .
Jel ga izbaci i" pojede" ili ga majstor zaboravi postaviti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Desava se da kad nema tog osiguraca da pri kretanju lupne u mjenjacu.Spojnicka dobije hod napred nazad i prilikom kretanja i u voznji pri oduzimanju i dodavanju gasa cuje se zvuk tup.
Ne kazem da je to problem. U ovom slucaju kod ovolikog posla je tesko reci gdje je doslo do greske.
 
Posljednje uređivanje:
T

TheAraboss

Guest
Re: Spojnicka osovina IMT 539

Na 9 slici nema osiguraca kod zupcanika vucne spojnicke .


Uploaded with ImageShack.us

moguce je da na ovim slikama nema osiguraca ali to je sve staro, i nije to postavljeno u traktor nego sve novo, a moguce je da fali i taj osigurac nisam siguran!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Turska kvaliteta.
Ja bi ravnal i popravljal starog
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene turska iz Masive bila 88 kn za sad oko 5 god ok žal mi kaj nisam kupil još koju .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Nedavno sam kupio takav toplink za 533 i kod mene košta 150 kn. Istina da nije masivan ali služi svrsi. Stari probaj poravnat jer je u svakom slučaju kvalitetniji od novog.
 
B

bosniahos

Guest
Nedavno kod crnih na šrotu dva komada al svakom fali isti dio sa šarafom,dali ima neka kombinacija,ili da zaboravim nanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Probaj kod žutih potražiti kontra stranu :(giggle):

Možeš dati napraviti navojnu šipku i zavariti kuglu gore, samo kolko bu kvalitetno i kolko bu računice, neznam
 

Najnoviji postovi

Na vrh