• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Mene je zanimal onaj broj 5 a on kaže 2-2 što bi u prevodu značilo : nosač srednja rupa i poluga gasa srednja rupa.

Inače:
64 = količina ubrizganog goriva
800 = broj okretaja na leru kod podešavanja pumpe
1960 = maksimalni broj obrtaja rasterečenog motora
 
B

Bobo

Guest
Cuj, na polugi gasa imam samo jednu rupicu na polugici, a na onom "leptiru" imam tri rupe i mislim da je bio feder u jednoj krajnjoj, samo ne znam u kojoj, a kako mi se cini da sam ja stavio bas u sredinu. Ovih dana to rastavljam opet i sastavljam po "PS-u" punim akumulator i paljenje! Ako budem bio te srece da se nesto nije dogodilo pumpi.

Jos jednom hvala na pomoci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
U tom slučaju na poluzi gasa bi morale biti 3 rupice ali ako slučajno nije tak pogledaj u rupicama bi moral ostati otisak od federa.
 
B

Bobo

Guest
Imam na poluzi gasa neki ekscentar i polugicu pricvrscenu na njega. Na kraju te polugice je, bar koliko se sjecam, samo jedna rupica. Poklopac pumpe je original i kombajn je radio super odlicno.

Na onom leptiru imam okomito postevljene tri rupice kroz koje prolazi "klincic" s federom i kroz nejga ide taj feder. Valjda se razumijemo, jer cesto ne otvaram pumpe, tak da sam tu totalni laik...

Otvorit cu pumpu opet, pa ako imam po tri rupice na jednom i drugom mijestu, postavit cu u sredinu, a ako nemam, psotavit cu na leptir u sredinu, ako vec nije...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Sad cu da pitam glupost... :scratch
Naime, danas u prolazu video imt 533 ili 539,,,neznam koji je, i nit se razumem u njih...
Al sam video, da traktor sije nešto, i kad je stigao na kraj njive...blokirao jedan točak, okrenuo se kao buldožer,,,i nastavio sa sijanjem!!! :roll: Dal je to moguće? Il sam ja lud???
Pozdrav joe! :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Pa to je glavna prednost tako malog traktora. Da ga tako ne okrecem u sjetvi, i dok sam tanjurao s njim, nikad ne bih zavrsio posao na vrijeme...

da vidis kako malo radi s OLT 20 diskova. 2. brza i iber gas, na kraju njive samo dignes tanjurace i malo smanjis gas, zablokiras jednu kocnicu, okrenes se tocno pokraj prethodnog traga, gas na iber, spustanje tanjurace i deri dalje.

Nisi lud, to se jednostavno tako radi. Cak se i veci traktori okrecu uz pomoc kocnice, sto vise "na vagi", to bezbolnije po traktor...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ako bude frke poslikaj ali morale bi biti 3 rupice.
Pazi dok stežeš šarafe na poklopcu jer znamo da imaš tešku ruku ;)
 
B

Bobo

Guest
Je, da, teska je ruka ;)

Naravno, ak odo problema dodje, poslikat cu unutra sve na sto naidjem.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Bobo kaže:
Pa to je glavna prednost tako malog traktora. Da ga tako ne okrecem u sjetvi, i dok sam tanjurao s njim, nikad ne bih zavrsio posao na vrijeme...

da vidis kako malo radi s OLT 20 diskova. 2. brza i iber gas, na kraju njive samo dignes tanjurace i malo smanjis gas, zablokiras jednu kocnicu, okrenes se tocno pokraj prethodnog traga, gas na iber, spustanje tanjurace i deri dalje.

Nisi lud, to se jednostavno tako radi. Cak se i veci traktori okrecu uz pomoc kocnice, sto vise "na vagi", to bezbolnije po traktor...
Svakim danom, u svakom pogledu,,,sve više napredujem...! :lol: :lol: :lol:
Pozdrav joe! :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Samo da napisem odgovor muhanicaru...

Danas sam otvorio pumpu, i gle cuda, imaju tri rupice i na polugi gasa, i dolje na onom "leptiru"... Na polugi gasa feder ja bio postavljen u zadnju rupu, a na "leptiru" u najdonju... sad je u sredini i gore i dolje, samo cekam da se napuni akumulator i krecemo s paljenjem...

Majstore, veliki sam ti duznik za ovo, jer nisam uopce pazio prilikom rastavljanja pumpe... Jos ako stroj upali... JUPIII
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
e ovako posto imam imt 539,volio bih zati da li se nekako moze povecati brzina hoda traktora posto idem vecinom asfaltom 3 brzina mi je veoma prespora a traktor mora da radi na velikom gasu hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
A kaj bi se ti htel voziti na leru pun gas?
Koliko imaš lufta na volanu?
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ima malo lufta ali zasto to me pitas,pa posto motor moze da podnese vecu brzinu bez opterecenja zasto se ne bih moglo sta napraviti
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ma kakvo stradanje ne idem ni 20 km/h a da znas kakvo olaksanje kad naidem negdje nizbrdo pa ga pustim na ler nema nishta bolje,imam jednu ideju kako bih se to moglo da uradi pa bih volio vidjeti vase misljenje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Taj ler ti baš i nije pametan ali radi tebe bi mogli i nevini stradati :oops:
Da čujemo tvoju ideju.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
posto sam kontao ugraditi pogon na prikolicu imam sve samo mi smeta kipa ali bih i to nekako rijesio pomocu zglobova,da li bih ubacivanjem u frezu iso traktor brze nego u 3 brzini,tada bih pogon traktora bio iskljucen
 
Na vrh