• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Čekaj malo ti bi pogon prikolice preko kardana a pogon kotača isključen? Ako sam te ja dobro skužil.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
skužio sam di kaplje ulje, na semeringu i prednjem i zadnjem radilice 533, a semering mijenjan pred 2,5 godine.....oba semeringa, više ne znam di da ih kupujem....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Bez uvrede ali šteta kaj se nisi rodil prije 50 godina.
Uspjeh u životu bi ti bil zagarantiran.
Mislim da bi ti tu svoju inovaciju trebal bolje razraditi. :scratch
Ali nebi se štel mešati jer nemam iskustva sa tim pa pričekaj da ti se javi neko pametniji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
MatijaKrizanicMF35 kaže:
skužio sam di kaplje ulje, na semeringu i prednjem i zadnjem radilice 533, a semering mijenjan pred 2,5 godine.....oba semeringa, više ne znam di da ih kupujem....
Semering radilice prednji metni silikonski i provjeri da ti nije možda pukla remenica.
Otraga si metal semering gumeni ili grafitnu špagu (lojnu vrpcu)?
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ja sam samo kontao da bih to tako moglo a mozda i ne neam pojma,nishta dok to ne isprobam jer me kopka vec duze vrijeme
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Vidiš uopče se nisam setil Puknutog.
Ako on več to nije zmislil onda .......
 
A

AGRIPLUS65

Guest
haris kaže:
a joj ja sam mislio ozb a vi se samnom zajebajete jbg
sta zajebavate covika ,stavi si vece gume ili sat trebm pomoc majstora neki leptir se okrene na usisu za zrak pa traktor je u startu pod punim gasum i jos prima gas kolko rucica dozvoljava,onda bude dovoljno brz,nek ti majstori objasne,i ima jedan kod nas na 542 su napravili da ide 50-60 ,kaj su radili bas nebi znal tocno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Šteta kaj nisi probal toga 542 voziti.
Jedino po autoputu.

Kaj se tiče brzine svašta se da napraviti. Pumpa, reduktor, gume itd. Jedino neznam koja je tu računica za svakodnevnu upotrebu. A o utjecaju na raspuhani motor neču ni pričati.
Kaj se tiče pogona na kardan na prikolicu bez pogona traktora. Mislim :scratch Ma u stvari bolje da ni ne mislim.

I na kraju da ne zaboravim 539 u usisu ima samo grijač. Nema tu nikakvih leptira. Možda malo ulja i prašine.
Niko nikoga ne zaje... nego objašnjavamo malo kroz zaje...
 
B

Bobo

Guest
Muhanicar, pumpu sam rastavio, i stavio sam na srednje rupe onaj feder. Danas je kombajn upalio nekako, ali kad mu dodajem gas, nekako "okljeva" trenutak, pa onda "zalaje na mjesec". motor lijepo ugladjeno radi, sve je super.

kad ga ugasim, ne mogu ga vise upaliti, nego najprije moram sici dolje i iskvrckati pumpu klljucem (19 ili veci) i kad se popnem u kabinu, upali na zub, dok ne izlupam pumpu, nema sanse da se i javi, smao vergla i nista vise.


Savjeti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,032
Bobo kaže:
Muhanicar, pumpu sam rastavio, i stavio sam na srednje rupe onaj feder. Danas je kombajn upalio nekako, ali kad mu dodajem gas, nekako "okljeva" trenutak, pa onda "zalaje na mjesec". motor lijepo ugladjeno radi, sve je super.

kad ga ugasim, ne mogu ga vise upaliti, nego najprije moram sici dolje i iskvrckati pumpu klljucem (19 ili veci) i kad se popnem u kabinu, upali na zub, dok ne izlupam pumpu, nema sanse da se i javi, smao vergla i nista vise.


Savjeti?
Bobo, ispravak netočnog navoda: ključ 49 ili čekić od 2 kile :lol:
 
B

Bobo

Guest
Ma kud cekic od 2kg...

Dovoljan je kljuc 19 i par laganih udaraca, nista pretjerano. A da PVP cekicam cekicem 2kg...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Koliko vremena treba da 533 potrosi pun rezervar goriva pri oranju sa 2braznim olt 10" plugom?
U satima..
 
B

Bobo

Guest
Ne znam za 533, ali 539 ima sta "zujati" 10-ak sati ako je traktor dobar a oranje normalno da se motor ne muci...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Bobo kaže:
Muhanicar, pumpu sam rastavio, i stavio sam na srednje rupe onaj feder. Danas je kombajn upalio nekako, ali kad mu dodajem gas, nekako "okljeva" trenutak, pa onda "zalaje na mjesec". motor lijepo ugladjeno radi, sve je super.

kad ga ugasim, ne mogu ga vise upaliti, nego najprije moram sici dolje i iskvrckati pumpu klljucem (19 ili veci) i kad se popnem u kabinu, upali na zub, dok ne izlupam pumpu, nema sanse da se i javi, smao vergla i nista vise.


Savjeti?
U ulazu pumpe si predpostavljam bil ( na slici ispod onog zelenog čepića).
Sito čisto? Ventilič radi tj ide gore dole? Federčići pravilno ugrađeni?
1020774.jpg

Poluga za gašenje dobro sjela?
1020776.jpg

Poluga sa 3 rupe mora biti ugrađena u feder kao na slici.
1020779.jpg

Imal sam isti slučaj na Landiniju Perkins 4.248 ali to je tak i tak slično. Pošto je bilo vode u gorivu malo je štekal ventil koji regulira količinu goriva ovaj na slici. Ja sam ga ošmirglal sa vodobrusnim 2000 ali sa uljem. Ne zaboravi ventil isprati i kad sastavljaš u rupu gdje ide ventil kao i sam ventil malo podmaži dvotaktolom.
1020777.jpg

Da bi izvadil ventil odšarafiš šarafe označene crveno.
Zeleno je ventil.
U smijeru plave strelice povučeš oprugu i otkopčaš ventil.
Na štangici na kojoj je opruga sa druge strane su šarafi ali njih ne diraj.
1020778.jpg

Nešto od toga navedenoga bi trebalo pomoči a ako ne onda mislim da je najbolje da se obratiš bošisti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,032
muhanicar kaže:
...
Imal sam isti slučaj na Landiniju Perkins 4.248 ali to je tak i tak slično. Pošto je bilo vode u gorivu malo je štekal ventil koji regulira količinu goriva ovaj na slici...
Jel Landini iz Brckovčine?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ovakvu pumpu vidim prvi put, a ona je na susjedovu 533...
kakva je to pumpa??
33400b89.jpg
fe8cff33.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh