• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
To se danas ne isplati jer sve novo izađe oko 1000 kn ;)
Normalno Turke.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pa dobro ,ako je pouzdano, ali i ovo bude dobro, jer se kod klipne pumpe i nema sta drugo istrositi osim ovih dijelova koje sam vec mijenjao i onda opet imas dobru pumpu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
e sad ti reci dali je bolje provjerena pumpa koja te sluzila, da je repariras ili te nove, ja nesto neznam za sto bi se odlucio, i uz to još činjenioca da je jeftinije reparirati. ispravi me ako grijesim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ne to nije cijela pumpa Samo segmenti tj. klipiči i cilindri u kojima su ventiliči o kojima pričam a oni su največi problem jer orginal pumpe nisu na klipičima imale karike nego samo utore i tu večinom nije problem.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Sta je po tebi bolje klipna ili rotaciona pumpa, naravno i jedna i druga imaju svoje prednosti i nedostatke, ali napr u ovakvom traktoru sto bi bilo bolje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Moje mišljenje je da je klipna bolja još samo da su prije ugrađivali filter i da nije smještena tu gdje je.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
cini mi se da klipna nije puno ovisna obroju okretaja kao rotaciona, cak sta vise da se od nekuh 1200 okr/min (motora pa dalje nista ne mijenja) mislim na protok
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Mozda malo da odem u off, ali imam pitanje muhanicar;
susjed ima same i kad nosi pneumatsku sijacicu cuje mu se pumpa (klipna ) jeli to normalno ili je dobila negdje lufta. Nebih reako da mu to smije biti tesko.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nemam o Sameu pojma ali na IMT je to skoro pa normalno.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
mnogi smo se na njemu naucili raditi i uspjeli zaraditi, sad mnogima ne valja
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
powershift kaže:
mnogi smo se na njemu naucili raditi i uspjeli zaraditi, sad mnogima ne valja
iako smatram da je za današnje pojmove imt poluproizvod,ovih dana sam ga ponovo zavolio,naime odem do voćnjaka koji je od mene 50 km da bi pokosio travu i u 17 h mi ode crijevo za vodu od hladnjaka do bloka,odem u susjedno selo u poljoljekarnu da pitam gdje mogu to naći a baja kaže pa sve ljekarne ti imaju dijelove za 533-539 pa tako i sva crijeva za vodu,uzmem koje mi treba platim 17 kn i piči dalje.dok sam dalje kosio razmišljam a što bi bilo da je traktor neki cing-cang-cung pa čekaj dva mjeseca.sada razumijem Bobu i znam da ovog imt-a neću nikada prodati
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
treba vremena da servisna potpora stigne prodaju, jer za sad je cilj proadati proizvod (traktor) a servis i r/d malo kasn, bar kad se radi o rijetkim imenima. Ali ljudi od biznisa prepoznaju tu zaradu pa će nadam se i servisna potpora stici.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
zvonis01 kaže:
powershift kaže:
mnogi smo se na njemu naucili raditi i uspjeli zaraditi, sad mnogima ne valja
iako smatram da je za današnje pojmove imt poluproizvod,ovih dana sam ga ponovo zavolio,naime odem do voćnjaka koji je od mene 50 km da bi pokosio travu i u 17 h mi ode crijevo za vodu od hladnjaka do bloka,odem u susjedno selo u poljoljekarnu da pitam gdje mogu to naći a baja kaže pa sve ljekarne ti imaju dijelove za 533-539 pa tako i sva crijeva za vodu,uzmem koje mi treba platim 17 kn i piči dalje.dok sam dalje kosio razmišljam a što bi bilo da je traktor neki cing-cang-cung pa čekaj dva mjeseca.sada razumijem Bobu i znam da ovog imt-a neću nikada prodati

tako je!
tu si u potpunom pravu, na svakom čošku dijelova, isto ko za npr tomosove mopede, pa kupi sad za skutera, kineskog, da te vidim, a za imt većinom sve turska i indija rade, tak da nije problem nikakav...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Točno je da ima djelova na svakome ćošku, ali gotovo svi su nekvalitetni.
Moj primejer dvije sitnice za IMT 540:1. AC pumpa turska (15€), nakon dva dana počelo ulje na nju da curi-rješenje skino onu ručicu za pumpanje te zamazo silikonom
2. krajnica (6.5€) nakon 4 mjeseca guma što štiti prašinu da ulazi unutra sva ispucala kao da je stajala na suncu 6 godina
 
B

Bobo

Guest
Eto, vidis...Nema sanse da moj "Ferda" ide ikud iz dvorista. Treba mu spomenik dici na sred sela ;) ;) !!

Ma sto je moj tetak (inace dipl. ing. gradjevine) rekao jednom prilikom kad sam ga pitao kad ce si kupiti traktor.

"Kupit cu ga kad budem za njega imao i potrebe i vremena. A to ce biti takav traktor koji se nece kod mene pokvariti tako cesto, a kad se i pokvari da ga i ja mogu popraviti svojim kompletom alata (inace komplet vilastih kljuceva, dvoje koombinirke, cekic i garnitura odvijaca)."

Tu je dao jedan primjer iz sela koji dobro opisuje covjeka koji samo zna donekle raditi s traktorom na svoja 3-4 jutra zemlje a nema pojma kako sto radi na njemu, cak ga nikad i ne podmazuje a traktor radi i radi i radi. Cak zove ljude da mu mjenjaju ulje, jer se u to ne razumije...

Koliko puta sam po selu trazio AC pumpu, visokotlacne cijevi za gorivo, remen, crijeva za vodu... Sve to sam nasao u selu s 40-ak kuca i s 30-ak traktora. Ja sad imam komplet crijeva za vodu, dva kompleta visokotlacnih crijeva, rezervnu vodu pumpu, 2-3 remena, obloge kocnica i jos kojecega i svacega sto nekad nekome moze i posluziti, pa cak i meni.

Ovi sto kazu da je poluproizvod, ne bih se slozio s njima, ali kad djelova ima DOSLOVCE na svakom cosku, jeftini su. Cak imas izbor oces "Bolje" il "malje bolje" djelove posto ih prave na svim stranama svijeta. MF je napravio dobar posao prodavsi licencu Indijcima i Turcima ;)

Bosonoga: AC pumpu imam na 539 neku "lijevu" i s njom nemam problema. Staru pumpu cuvam, jer i s njom "radi" al samo malo trokira, al do kuce se dovest s njom moze. Krajnici spona su oduvijek bili losi. na 549 nije ni jedna zastitna guma citava, i uopce se zbog toga ne "zderem", a traktor ima nesto preko 1000 radnih sati. na 539 sam ugradio mazalice u krajnike i to je radilo super. Sad imam na 539 sva 4 krajnika nova i dok gume ne ispucaju, necu dirati nista, al lako se ugradi mazalica u svaki i guma ni ne treba.

Najbolje mi je kad kazu: Ma za "rusa" ima djelova gdje god hoces, "samo" odletis do Rume na vasar (koji je jednom mjesecno) i imas sve za njega tamo. Il ak je hica, "skoknes" do madjarske i tamo nadjes. Ovo je OK za pogranicna podrucja, al meni ni Madjarska ni Srbija, pa cak ni Bosna nisu blizu, kad je nesto hitno.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
Eto, vidis...Nema sanse da moj "Ferda" ide ikud iz dvorista. Treba mu spomenik dici na sred sela ;) ;) !!

Ma sto je moj tetak (inace dipl. ing. gradjevine) rekao jednom prilikom kad sam ga pitao kad ce si kupiti traktor.

"Kupit cu ga kad budem za njega imao i potrebe i vremena. A to ce biti takav traktor koji se nece kod mene pokvariti tako cesto, a kad se i pokvari da ga i ja mogu popraviti svojim kompletom alata (inace komplet vilastih kljuceva, dvoje koombinirke, cekic i garnitura odvijaca)."

Tu je dao jedan primjer iz sela koji dobro opisuje covjeka koji samo zna donekle raditi s traktorom na svoja 3-4 jutra zemlje a nema pojma kako sto radi na njemu, cak ga nikad i ne podmazuje a traktor radi i radi i radi. Cak zove ljude da mu mjenjaju ulje, jer se u to ne razumije...

Koliko puta sam po selu trazio AC pumpu, visokotlacne cijevi za gorivo, remen, crijeva za vodu... Sve to sam nasao u selu s 40-ak kuca i s 30-ak traktora. Ja sad imam komplet crijeva za vodu, dva kompleta visokotlacnih crijeva, rezervnu vodu pumpu, 2-3 remena, obloge kocnica i jos kojecega i svacega sto nekad nekome moze i posluziti, pa cak i meni.

Ovi sto kazu da je poluproizvod, ne bih se slozio s njima, ali kad djelova ima DOSLOVCE na svakom cosku, jeftini su. Cak imas izbor oces "Bolje" il "malje bolje" djelove posto ih prave na svim stranama svijeta. MF je napravio dobar posao prodavsi licencu Indijcima i Turcima ;)

Bosonoga: AC pumpu imam na 539 neku "lijevu" i s njom nemam problema. Staru pumpu cuvam, jer i s njom "radi" al samo malo trokira, al do kuce se dovest s njom moze. Krajnici spona su oduvijek bili losi. na 549 nije ni jedna zastitna guma citava, i uopce se zbog toga ne "zderem", a traktor ima nesto preko 1000 radnih sati. na 539 sam ugradio mazalice u krajnike i to je radilo super. Sad imam na 539 sva 4 krajnika nova i dok gume ne ispucaju, necu dirati nista, al lako se ugradi mazalica u svaki i guma ni ne treba.

Najbolje mi je kad kazu: Ma za "rusa" ima djelova gdje god hoces, "samo" odletis do Rume na vasar (koji je jednom mjesecno) i imas sve za njega tamo. Il ak je hica, "skoknes" do madjarske i tamo nadjes. Ovo je OK za pogranicna podrucja, al meni ni Madjarska ni Srbija, pa cak ni Bosna nisu blizu, kad je nesto hitno.


BOBO, IMAŠ NPR jednu tursku firmu koja se bavi proizvodnjom dijelova za ferdu i radi AC pumpe čak za CAV-DELPHI.....super su im....
 

Najnoviji postovi

Na vrh