• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
MatijaKrizanicMF35 kaže:
BOBO, IMAŠ NPR jednu tursku firmu koja se bavi proizvodnjom dijelova za ferdu i radi AC pumpe čak za CAV-DELPHI.....super su im....
Imaš i orginal IPM za 250 kn i miran si daljnjih 10tak godina .
;)
powershift kaže:
treba vremena da servisna potpora stigne prodaju, jer za sad je cilj proadati proizvod (traktor) a servis i r/d malo kasn, bar kad se radi o rijetkim imenima. Ali ljudi od biznisa prepoznaju tu zaradu pa će nadam se i servisna potpora stici.
Tu kod nas čovjek čeka mjesec dana kardansku za MF star 3 godine. Te ju treba naručiti, te serviseri imaju gužvu jer je sezona (a njemu nije :scratch ), te je bila vulkanska prašina pa avioni nisu letjeli.
A traktor sa imenom i prezimenom.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
muhanicar kaže:
MatijaKrizanicMF35 kaže:
BOBO, IMAŠ NPR jednu tursku firmu koja se bavi proizvodnjom dijelova za ferdu i radi AC pumpe čak za CAV-DELPHI.....super su im....
Imaš i orginal IPM za 250 kn i miran si daljnjih 10tak godina .
;)
powershift kaže:
treba vremena da servisna potpora stigne prodaju, jer za sad je cilj proadati proizvod (traktor) a servis i r/d malo kasn, bar kad se radi o rijetkim imenima. Ali ljudi od biznisa prepoznaju tu zaradu pa će nadam se i servisna potpora stici.
Tu kod nas čovjek čeka mjesec dana kardansku za MF star 3 godine. Te ju treba naručiti, te serviseri imaju gužvu jer je sezona (a njemu nije :scratch ), te je bila vulkanska prašina pa avioni nisu letjeli.
A traktor sa imenom i prezimenom.

da kad neće uvest svi razinu ipmove kvalitete....nažalost....
 
B

Bobo

Guest
Evo, za primjer, u trgovini gdje sam kupovao djelove za generalku, osovina kardana imas za 539, 549, 560, 577. i to imas original IMt i imas indijsku, ili tursku, ovisi koji model traktora...

Cak i to imaju raspolozivo odmah, a dalje da ni ne nabrajam. Svaki dio za generalku imaju, i samo s police skidaju sto god ti treba.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
ovo sa servisnom mrežom štima samo ako se proda veči broj traktora . dok za imt zetor i slične tratore sve funkcionira baš zbog njihove brojnosti.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
Evo, za primjer, u trgovini gdje sam kupovao djelove za generalku, osovina kardana imas za 539, 549, 560, 577. i to imas original IMt i imas indijsku, ili tursku, ovisi koji model traktora...

Cak i to imaju raspolozivo odmah, a dalje da ni ne nabrajam. Svaki dio za generalku imaju, i samo s police skidaju sto god ti treba.

da...turci i indijci su najbolji posao napravili s mf-om, baš kao što bobo veli, a u vezi s time, nije ni za stare tipove mf-a nać dijelove, neki problem...i to za serije 35, 35x, 65, 65x, serije 100 i 200, a i neke 300....sve paše....
a popravit ga zna svatko.....i to je imt-u, pa čak i torpedu, zetoru i ursusu velika prednost, a možemo tu dodat i universala....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo kaže:
Evo, za primjer, u trgovini gdje sam kupovao djelove za generalku, osovina kardana imas za 539, 549, 560, 577. i to imas original IMt i imas indijsku, ili tursku, ovisi koji model traktora...

Cak i to imaju raspolozivo odmah, a dalje da ni ne nabrajam. Svaki dio za generalku imaju, i samo s police skidaju sto god ti treba.

gdije je taj ducan dali salju robu pouzečem?
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
Evo, za primjer, u trgovini gdje sam kupovao djelove za generalku, osovina kardana imas za 539, 549, 560, 577. i to imas original IMt i imas indijsku, ili tursku, ovisi koji model traktora...

Cak i to imaju raspolozivo odmah, a dalje da ni ne nabrajam. Svaki dio za generalku imaju, i samo s police skidaju sto god ti treba.

Bobo, u Zagrebu, u Strojarskoj ulici 4, imaš trgovinu ležaj trade, koja prodaje ležajeve, semeringe, kućišta....itd i to renome proizvođača, corteco, INA, FAG, ITD.....u gorici imaš LAGEROS, skf....tak da bolje kupit semeringe, pa makar i puno skuplji od onog indijskog od 20-25 kn, i da drži, ja sam se grdo opekao, nakon 2,5 god prokapali semerinzi, i prednji i zadnji na radilici, pošpricana sva hauba, a samo zato jer je mehaničar tupio one polumjesece i niš....da poludiš....
a traktor IMT 533 sa 2800 rs 73.g i 1 generalkom na sebi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
maiky kaže:
gdije je taj ducan dali salju robu pouzečem?
A gdje danas ne šalju?
 
B

Bobo

Guest
muhanicar kaže:
maiky kaže:
gdije je taj ducan dali salju robu pouzečem?
A gdje danas ne šalju?

Trgovina je na periferiji Pozege, a kao sto muhanicar kaze, tko danas ne salje pouzecem ;)

Dobit ces ime trgovine na PM, da sad ne reklamiramo...
 
A

anel

Guest
kako znate kod mene je onaj IMT- MF 35 ni ja vise nezanam staje :scratch isto je to,e kod mene nema one blokade diferijencijal nema nikako one rupe u poluosovini dali znate mozda dali se moze ugradit blokada da stavim drugu poluosovinu i sta vec treba dali je to moguce :blackeye
 
B

Bobo

Guest
Sve je moguce, samo je pitanje isplativosti...

Truba se treba prepravljati, poluosovina se treba nositi nekom jako jako dobrom tokaru koji joj moze prozuziti "grajf" da se ima po cemu klizati kandzasta spojnica. Treba kupiti i drugi dio kandze koji ide na tanjurasti zupcanik...

Mislim da to nikada ne bih radio... Pogotovo na tako malom i tako starom traktoru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Misliš špere?
Trebaš diferencijal, desnu trubu, kanđu, polugu i ostale sitnice.
Pazi da ti ne uvale stari tip na štifte jer tu nema kruha ;)
 
A

anel

Guest
Bobo kaže:
Sve je moguce, samo je pitanje isplativosti...

Truba se treba prepravljati, poluosovina se treba nositi nekom jako jako dobrom tokaru koji joj moze prozuziti "grajf" da se ima po cemu klizati kandzasta spojnica. Treba kupiti i drugi dio kandze koji ide na tanjurasti zupcanik...

Mislim da to nikada ne bih radio... Pogotovo na tako malom i tako starom traktoru.

ma nisam nija siguran dali cu radit zanimalo me dali se moze dali je puno posla jer imam onu desnu poluosovinu i trubu sta dodje pa sam mislio da se mozda skine ona moja na kojoj nema onih pizdarija za blokadu (speru) a ugradi ova druga na kojoj to sve ima :mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nije ti dosta samo truba. Trebaš i diferencijal jer tvoj nema polutke u koju ukapča kanđa.
Posla nije previše. Trebaš skinuti i lijevu i desnu trubu.
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Pozdrav,trebao bi šemu za razvod paljenja (oznake),podešavanje kuplunga i momenti stezanja za motor radi se o IMT 533 molio bi ako mi to netko od vas može skenirat sa radioničkog uputstva .Unaprijed hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
mogu ti skenirati to iz glave ako te interesira ;)
 
L

las2

Guest
Pozdrav!
Dosao je red na izmjenu filtera goriva na 533-klipna pumpa, e sada moli bih muhanicara i ostale da mi kazu kako najlakse odzraciti polsije izmjene filtera. Dali bih trebao osaravfiti crijevo za dovod goriva na samoj bos pumpi pa pumpati ili ima neki vijak na pumpi ili nesto slicno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Imaš na pumpi šaraf na šarafciger otpustiš i pumpaš na ac pumpu dok na cijevčicu ne poteče čista nafta i to je to.
Označeno ti je crvenom strelicom.


Uploaded with ImageShack.us
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Muhanicar,vezano za onaj saraf na pumpi od 533 sa kojom dobijes više goriva....

Ako ga odvrnes imas više goriva,zar nebi trebalo mjenjati i kut paljenja? Jer cim mu dajes više goriva ubrzgavanje vise traje ili ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh