• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Vrijeme ubrizgavanja traje jednako dugo.
Mijenja se samo količina ubrizganog goriva.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Znaci sa mjenjajnem kolicine goriva(povecanjem),uopce nema veze sa kutom paljenja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nebi mu bilo loše dati malo ranije paljenje ali samo zato da bi veča kolčina goriva stigla sagorjeti.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Onda je vjerojatno moj dimio vise kada sam tamo povecao gorivo.
A onda vjerujem da nije ni dobio vise snage,kada vjerojatno nije sve uspijelo sagoriti.

Smanjio sam ponovo kako je bilo,i sad nema dima,samo malo sporije prima gas ali snaga cini mi se jednaka-iako nema nista dok dyno nekaze tocno,ali odokativna procjena je takva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Koliko se ja sječam tebe su mučili okretaji :scratch
I opet te pitam dali mu je usis sigurno čist pošto mi se čini da si na leptiru gasa probal ;)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Usis 100% cist,neki dan skidao filter i cijev i sve oprao,znaci nema problema sa usisom.

Probao sam povecati na pumpi dovod goriva ali sa time dobijem samo vise dima..

I npr kada dam pun gas,i onda jos skinem onu cijev gore na haubi povecaju se okretaji,dali je to normalno kod svakog 533?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pa malo se okretaji povečaju ali to je kakvih 100 tinjak okretaja najviše.
One mrežice u filteru si isto opral?
Ako nisi probal na leptiru gasa probaj tam.
Na boš pumpi imaš iznad membrane jedno sito ( isto mrežica) probaj očistiti da nije zaštopano pa prca memranu. To je okrugli poklopčić na njemu je jedan vijak (čini mi se da je ključ 10)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
muhaničar jel 533 ima u getribi kakav filter ulja ili nekaj slično?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
533 rijetko koji. A ako slučajno ima onda je zašarafljen na pumpi hidraulika i treba skidati poklopac sa desne strane da ga očistiš.
Oni večinom imaju samo na čepovima magnet.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
mjenjal sam lani ulje,malo i viška nalil :D
al opće mi ni palo na pamet da pitam jel ima filter kakav.
hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Od malo viška glava ne boli ;)
Nema na čemu zato smo tu.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
muhanicar kaže:
533 rijetko koji. A ako slučajno ima onda je zašarafljen na pumpi hidraulika i treba skidati poklopac sa desne strane da ga očistiš.
Oni večinom imaju samo na čepovima magnet.
Muhanicar, a kak je s 539? Isto magnet ili filter koji se more zamijeniti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Isto kak i na 533. Rijetko koji ima . večinom nijedan :x
 
B

Bobo

Guest
muhanicar kaže:
Isto kak i na 533. Rijetko koji ima . večinom nijedan :x

Koliko sam ja upoznat sa situacijom da nema apsolutno ni jedan 533 ni 539 filter hidraulicnog ulja... Ja sam htio staviti filter u svoj 539, pa mi je receno da ne postoji nikakav koji bi se mogao upasati, ili se majstoru nije dalo raditi ;)
 
B

Bobo

Guest
A takooooooo znaci... Ovaj je bio pre lijen da stavi filter, znaci... E, kad mi dodje na 100 sati stezat glavu, bas cu ga pitati zasto nije filter stavljen...

Koliko ti cjenis to sve? filter mi se cini zesce hrdjav, pa samim time i neupotrebljiv, ili se varam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nosač dobiš badava a filter ti je unutra žičani. Njega si možeš kupiti i novog.
Ovo izvana su samo zaštitni limovi koji su u jako loši ali to se riješi.
 
B

Bobo

Guest
ma, na zicu sam i mislio...

Kolega, morat cu nekako doletit do tebe po taj nosac, jer znam koliko je 539 u stanju zasrat ulje u samo dvije godine...

549 ima filter (trebao bi ga imat, nisam ga otvarao, pa ne znam 100%) ali nedostatak doticnog na 539 mi nije smetao dok nisam kipericu kupio... u 539 ulje kriminal a u 549 novo. 539 mora kipati, i sta ces nego zasrat i ulje u 549...

U malom je novo ulje stavljeno, pa bi bila steta da se ne ugradi i filter, to mi je jedno popodne posla. a ici ce i u 549 novo ulje, tako da je onda to TO...

Cuvaj mi to negdje na lageru, pa cemo se nekako dogovoriti za to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Čini mi se da drugi tjedan idu neke gume tu iz jedne furme za Požegu pa onda postoji mogučnost da ja dođem sa njima pa se vidimo, ali nebi loše da mi pošalješ broj mob-a.
 

Najnoviji postovi

Na vrh