• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

A

anel

Guest
koliko bari treba da bude pritisak zraka u prednjim i zadnjim gumama na imt 533 .....11x28 i 6x16
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
E to stvarno neznam, ali mislim da to ovisi o terenu i poslovima koji se rade.
Piše u uputstvu:
Prednje 1,8
Zadnje 1
Čekaj da se jave iskusniji ;)
 
T

TINKO

Guest
4kk.jpg



ovo može samo imt-539 :D :D :D :D :D
 
B

BAGERISTA

Guest
TINKO kaže:
4kk.jpg



ovo može samo imt-539 :D :D :D :D :D


Slažem se.......... :lol: :lol: :lol: i to naročito ako ima kabinu.. :mrgreen: :mrgreen:jer brani od bočnih udara vijetra... :rolfer: :rolfer: :rolleyess:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
anel kaže:
koliko bari treba da bude pritisak zraka u prednjim i zadnjim gumama na imt 533 .....11x28 i 6x16
Ja trpam sve po 2 bara ..nek pukne ako ne može nositi 8)
 
B

BAGERISTA

Guest
Prednje 2 bara

Zadnje 1,5,,bara

Zavisi i od posla ,ako se vozi s njim nešto teško,,,idemo na jače pnpanje....ko prednje,,,,nikad nisam pitao nikog,,,,ali oduvijek smo tako radili...


Dali zna neko na 560,,,koliko se punpaju zadnje gume..???? :scratch
 
B

Bobo

Guest
Sto veci balon, to manji tlak u njemu...

Dakle, prednje pumpam na 1.5 na oba traktora, a zadnje na 539 uvijek na 1.2, dok na 549 ovisi od posla koji radi... u transportu 1.5, poslovi na zemlji 1.0 do 1.2 ovisi o stanju zemlje... Evo, orem trenutno i tlak spustio s 1.5 na 1.2...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ja na 533 zadnje na 1.5 a prednje na 2, to je tako tek u zadnje vrijeme, inače ''od oka'' kad stavim 4m drva ak legne puno napumpam ju a prednje osjetim na volanu :mrgreen:
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Izvinte sto ovako "upadam" u temu , ali imam jedno pitanje . Koja ja razlika izmedju imt 539 de lux i 539 dli ?
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Pa i ja sam to mislijo jer sam imao 539 86g. a sada imam 2005 i nema neke razlike osim u toj oznaci.
 
A

Attila

Guest
Ovako sam riješio problem da se dva zadnja radna fara i rotaciona lampa mogu paliti unutar kabine.
Prekidačku kutiju sam pravio ručno od aluminija, a sami prekidači su me koštali oko 3 evra komad (sigurno su tako skupi zbog zlatnih kontakata unutar njih :p). Elem: na standardni radni far sam stavio dužu žicu i sproveo je do prekidačke kutije. Isto tako sam uradio i sa halogenim radnim farom, kao i sa halogenom rotacionom lampom. Te tri žice (sve bi trebalo da budu bijele boje, no ponestalo mi je, zato je treća žica koja vodi ka standardnom radnom faru također plave boje. Da vas ne zbuni kada budete gledali slike) su sve posebno vezane na srednje kontakte od prekidača.
A što se minus pola tiče: najdonji kontakti od prekidača su svi redno vezani plavom žicom.
Ta jedna plava žica se zatim ispod sedišta spaja sa zelenom žicom koja vodi do osiguračke kutije, i to u najdonju osiguračku kutiju. A tamo je vezana za drugi osigurač gledano s lijeva.

S obzirom da je ukupna potrošnja od 3 sijalice blizu P=150 Watti, a akumulator daje napon od U=12 Volti, iz formule za snagu P=U*I možemo vidjeti da se tu stvara jačina struje I=12.5 Ampera.
Zato standardni osigurač od 8 ampera treba zameniti osiguračem od 16 ampera i to je to. Kraj posla.

Nadam se da sam sve lijepo opisao i da su svi mogli shvatiti. Oni iskusniji sa elektrikom neka se ne ljute što sam išao toliko u detalje i objašnjavao i neke osnovne stvari. Cilj mi je bio da i naše kolege od 12 godina mogu skontati o čemu je riječ. :D

I naravno slike:







 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ako je dobro postavljen i ako ne curi na karteru sve bu dobro;)
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Ako je dobro postavljen i ako ne curi na karteru sve bu dobro;)

na karteru ne curi.....jedino malo ispod getribe na onom tzv repiću kod nosača bočne kose.....2-3 kapi tjedno......
čak sam imal namjeru staviti semeringe proizvođača CORTECO, ali je serviser odlučno odbacio tu mogućnost, jer prednji nije imao brisača prašine, a stražnji mu se čini da su polumjeseci bolja stvar, jer kaže da gumena brtva se brže troši i kod postavljanja teže ide, a nije jamac sigurnosti, ali mislim da ću idući put naučit i polagano sam počet i već zahvate sam popravljat....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Gumenu brtvu nije problem ugraditi nego je problem kaj ona nema kud brtviti jer radilica nije glatka nego ima po sebi kontra kanale i oni sahrane gumenu brtvu za kratko vrijeme.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
imam problem raspakovao sam motor imt 533 i neznam ponovo da uzubim trebam pomoc pokusavao sam dva puta ali bez uspjeha
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
imam problem raspakovao sam motor imt 533 i neznam ponovo da uzubim trebam pomoc pokusavao sam dva puta ali bez uspjeha
Ako ti nije problem poslikaj jer nemam ni jedne slike. Ali ide otprilike ovak.
Bregasta ima na sebi strelicu, kao i lančanik koji ide na nju. Gledaš strelicu koja ide prema bregastoj (između ona 3 šarafa m 8). Obično stoji desno dole, kad je u fazi.
Lančanik bregaste ima strelicu i na vanjskom dijelu na zubima i ona se poklapa sa strelicom koja je na aluminijskom kučištu. Obično strelica gleda prema gore.
Na lančaniku boš pumpe na vanjskom dijelu na zubima je strelica i ona se poklapa sa strlicom na aluminijskom kučištu. Obično strelica gleda desno.
Lančanik radilice postaviš tak da kajla gleda prema gore.
Ako ti ovaj sistem nije jasan poslikaj ili ti probam objasniti još jedan, ali taj je kompliciraniji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh