• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kad se masa utega od 90 kila u svakom kotaču zalaufa daje inerciju tj. efekt kao zamašnjak.
I jednostavno ne stigne prolizati , to je moje skromno mišljenje .
Voda ne daje taj efekt , ona samo daje težinu traktoru .
Jednom prilikom bio kod vulkanizera kad su ispuštali vodu iz gume, Ide puno više od 90l, pa bi onda to bil veči zamajac :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jednom prilikom bio kod vulkanizera kad su ispuštali vodu iz gume, Ide puno više od 90l, pa bi onda to bil veči zamajac :scratch
voda nije zamajac , voda se preljeva:partyman: ka mlado vino , zemlja dala -zemlja popila
rigo_6f0fe.gif
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
voda nije zamajac , voda se preljeva:partyman: ka mlado vino , zemlja dala -zemlja popila
rigo_6f0fe.gif
Misliti treba, misliti. Samo treba imati i sa čim :madmana:
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ovo sa vodom bi bilo dobro izvesti pa neka stoji uvijek a ne samo prilikom oranja
 
B

Bobo

Guest
Na koji nacin poginuti s ovime, molim te lijepo? Moras zbija biti ili jako jako neiskusan ili pijan, a ni jednima ni drugima nije mijesto u sumi...

Ovo se u mom kraju pokazalo kao odlicna stvar, ali kad je dosao rat, ljudi koji su radili po sumi su se morali iseliti i ni jedan kad se vratio na zgariste nije nasao kandze, iak osu bile dobro sakrivene...

TO zlata vrijedi, i da imam novaca viska, kupio bih ih sebi, jer znam koliko je to super stvar, pogotovo na mom brdovitom terenu
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pa koliko vidim te kandže nisu dobre ako je traktor bočno na nagibu, kosini, lako sklizne, a i ova cijena za takvu staru stvar je deset puta prevelika, inače je očito da ovo prodaje švercer koji obilazi domačinstva u potrazi za otpadom pa kad naleti na neki stroj koji se može dalje utopiti, prodati a vlasnik je pokojni ili netko tko to daje ispod cijene to i kupi i onda na njuškalu traži budalu na kojoj će zaradit.
 
B

BAGERISTA

Guest
Velika je vijerojatnost,,,da je upravo tako kako pišeš,,,neznam cijene istog proizvoda,,,da ima muljatora ima,,,i to je to.....:mad:
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Poginuli ko i večina drugih kod mene u šumi . Preteški trupac podignut na malog imt-a, brijeg,
ak zapne i nemre proklizati, samo se preklopi.A sa ovim nemre proklizavati .

Da nekog pokupi pila, sajla,lanac ili drvo, to je rijetko. Da ga poklopi traktor više i nije vijest.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Dobro dečki kažu NEISKUSNIMA I PIJANCIMA nije mjesto u šumi, svaki taj koji koji sebi dozvoljava da mu se traktor osavlja nije normalan, zakači trupac manje ili ga skrati. Taj nezna koliko trpi deferencijal traktora i to više nije traktor sam oga možeš na otpad na kraju svaka takva budala nezna da postoji tmberček.... pa nek onda divlja , nema šanse da pogine. Ak se i prevrne, okreče ili kanta nije mu niš (bu se natukel) ali je živ.Takve bi najradije :axe::axe::axe::axe::axe::axe::axe::axe::axe::axe:
 
B

Bobo

Guest
poklopi ga traktor... to se dogadja i bez kandzi a ako znas sto radis kandze su ZAKON

Jos su mi jaci komentari tipa: SVERCER, skuplja stari krs, iskoristava druge... Decki moji, sa svercerima i prekupcima NIKAD nikakvih problema imao nisam, dok sa ljudima koji prodaju svoje, uvijek neke mucke, problemi i natezanja.

Ove kandze nemaju nikakvih pokretnih djelova, nit su potrosene, i ja mislim da one vrijede 2 000Kn, jer tko je ikada vidio traktor s kandzama u radu, znat ce o cemu pricam. pogotovo 539, koji je dosta lagan, a s ovim kandzama je to vise nego duplo jaci traktor. Da je sad proljece i da imam novce od berbe kukuruza i tako, ja bi ih kupio sebi, ali posto nije to vrijeme, tko mi je kriv. Za oranje dusu dale, a u sumi samo mogu pomoci...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Znam bobo da su kanđe zakon imo sam ih samo su mi cigani popalili u staro željezo, nš ne velim da nevaljaju samo kažem da s njima treba znat radit, a da se traktor osavlja to mi je nedopustivo, 533-539 vuče i bez da se osavlja a kanže mu služe da se ne zakopa pa mu daju tu snagu. Da mi je za mtz-a 52 namontirat kanđe jebote nebi zapo nikad i nigdje
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Vrijede one od 1500-2000 Kn, najviše zbog svoje praktičnosti kad ti zatrebaju samo ih preklobiš a kad ne samo vratiš. ja sam imo lance kopitare gotovo nove, nikad ih nisam namontiro na traktor jer su bili preteški, prodo sam ih za 100€ samo da ih se riješim. Uzeo sam kasične lance za 50 € i njih motiram samo zimi kad je dupok snijeg.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
poklopi ga traktor... to se dogadja i bez kandzi a ako znas sto radis kandze su ZAKON

Jos su mi jaci komentari tipa: SVERCER, skuplja stari krs, iskoristava druge... Decki moji, sa svercerima i prekupcima NIKAD nikakvih problema imao nisam, dok sa ljudima koji prodaju svoje, uvijek neke mucke, problemi i natezanja.

Ove kandze nemaju nikakvih pokretnih djelova, nit su potrosene, i ja mislim da one vrijede 2 000Kn, jer tko je ikada vidio traktor s kandzama u radu, znat ce o cemu pricam. pogotovo 539, koji je dosta lagan, a s ovim kandzama je to vise nego duplo jaci traktor. Da je sad proljece i da imam novce od berbe kukuruza i tako, ja bi ih kupio sebi, ali posto nije to vrijeme, tko mi je kriv. Za oranje dusu dale, a u sumi samo mogu pomoci...
Bobo u potpunosti se slažem sa tobom, a sutra bum probal poslikati jednog 540 kojih ima namontirane. Veli gazda da ih nebi dal za nikakve peneze.
 
B

Bobo

Guest
Ja sam ovakve kandze imao prilike vidjeti kod nekog kirijasa na 539 dok sam jos kepec bio i znam da su izasli iz sume i da je covjek preklapao na felgu i to mi je ostalo u sjecanju. u prirucnicima od IMT-a se mogu naci samo polugusjenice a ovakvih kandzi nigdje za vidjeti.

Kolega mi pricao da je on imao polugusjenice, ali skracene da budu kao obicni lanci, da se ne umacu oni tockovi u sredinu, prevelika komplikacija... i to je islo kao ludo, da je 533 s 16" plugom pod sperom u 3. sporoj orao do 40c, dubine samo tako i da je tako stajnjak zaorivao svaki puta, da nije imao te "polukandze" kaze da ne bi nikad mogao posao odraditi kako treba. On ih je kupio od nekog kirijasa koji je u sumi stalno lomio mjenjac na 539, jer nije zna os njima raditi i kad se zabiju u zilu od drveta ni naprijed ni nazad, trebalo je paziti po sumi, pa za sumu nisu bile dobre, al za u njivu zakon.

tako i ove s njuskala, vjerujem da je to u pravim rukama prava stvar, da ih imam, to bi stalno bilo na 539 namontirano i ne bi ih nikada ni skidao...
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Da ne otvaram novu temu kad je riječ o 533.

Procurilo ulje kraj kardana.Uz semering, što je još korisno usput mijenjati, kako rasturiti i odkud, jel ima kakav problem na kojeg treba paziti ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da ne otvaram novu temu kad je riječ o 533.

Procurilo ulje kraj kardana.Uz semering, što je još korisno usput mijenjati, kako rasturiti i odkud, jel ima kakav problem na kojeg treba paziti ?
Treba ti o-ring i simering
-ispustiš ulje ili pričekaj hladne dane tj tako da je vani -10 da se ulje ukruti:rolfer:
-uključi kardan tako da ne ispadne zupčanik (iako mislim da ne može ispasti)
-skineš tamo izao ne nosače lanaca španera , pa odvrneš ona 3-4 vijak na šerafcigar
stavi neki kardan na osovinu i s dva pajsera izvlačiš osovinu van .
Kad to primiš u ruke sve ti bude jasno , sve skupa izgleda ovako
screenshot002_a3192.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Da ne otvaram novu temu kad je riječ o 533.

Procurilo ulje kraj kardana.Uz semering, što je još korisno usput mijenjati, kako rasturiti i odkud, jel ima kakav problem na kojeg treba paziti ?
Skineš poklopac koji drže tri šarafa ključ 17 i skineš lim. Ispod toga ti je čahura u kojoj je semering. Izvadiš ju van sa dva pajsera (ako nemaš radapciger) i promjeniš semering. Semering ako je limeni obavezno namaži diht masom i oring (ako nemaš novi) također. I da ne zaboravim ispusti ulje prije ili barem stavi ispod kantu (ne curi jako ali curi).
 

Najnoviji postovi

Na vrh