• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nis to radil al sused mi pričal
prvo ispusti ulje,onda oni šerafi kaj su oko kardana i navodno sve izvučeš van.
pa onda buš videl kak mjenjat semering,ni on to ni mjenjal pa je složil od prve pa pretpostavljam da nije tak komplicirano
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Skida se samo čahura. Kardansku nije potrebno vaditi van, a ni preporučljivo, a između ostalog ni neda se zvaditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Hvala , hvala , hvala

Expres odgovori .:D
Ne zaboravi da ako nemaš novi oring obavezno moraš ispustiti ulje jer diht masa nebu brtvila. U svakom slučaju najbilje staviti novi oring jer ako nemaš radapciger drugi put budu problemi.
 
B

Bobo

Guest
Pa dajte, molim vas, zar nitko od vas nema grabu pred ucom, tu zateras prednje tockove traktora i ne treba ulje ispustati... ono se "slije" naprijed i nema da curi nsita, semering se zamjeni za 10 minuta...

odvrnu se nosaci granicnih lanaca, osvrnu se tri vijka koja drze "plocu" koja pak drzi cahuru sa semeringom na mijestu, u cahuru se uvrne zastitna kapica i samo se izvuce van, u cahuri se zamjeni semering i ste se to sastavi nazad...

kakvo ispustanje ulja, o cemu vi pricate, a ljudi s iskustvom...
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Semering već imam, limeni je,a o-ring sljedeći tjedan stiže ,momentalno nema.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
i ja ga navezem u grabu i budu u selu rekli da se budala napila:partyman:
 
B

Bobo

Guest
neka pricaju sto god zele, ja sam svog zaterao u grabu i sarafam, svaki prolaznik je znao sto radim i nitko nije nista komentirao... cemu se zajebavati s ispustanjem ulja, pda ga za 10 miuta opet moram tociti nazad... ovako je to 50 puta cisci posao...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pa dajte, molim vas, zar nitko od vas nema grabu pred ucom, tu zateras prednje tockove traktora i ne treba ulje ispustati... ono se "slije" naprijed i nema da curi nsita, semering se zamjeni za 10 minuta...

odvrnu se nosaci granicnih lanaca, osvrnu se tri vijka koja drze "plocu" koja pak drzi cahuru sa semeringom na mijestu, u cahuru se uvrne zastitna kapica i samo se izvuce van, u cahuri se zamjeni semering i ste se to sastavi nazad...

kakvo ispustanje ulja, o cemu vi pricate, a ljudi s iskustvom...
Bobo može i tak samo mora biti graba malo dublja, a i ovak je najsigurnije ako ne mijenja o-ring ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i ja ga navezem u grabu i budu u selu rekli da se budala napila:partyman:
Bilo bi ti prvi put ,a?
Moj šogi je ekološki osviješten odvaja masne krpe i nosi ih u extra kontenjer u reciklažno dvorište .
Samo kap prolivenog ulja zagadi ..bbla,bla,bla
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
neka pricaju sto god zele, ja sam svog zaterao u grabu i sarafam, svaki prolaznik je znao sto radim i nitko nije nista komentirao... cemu se zajebavati s ispustanjem ulja, pda ga za 10 miuta opet moram tociti nazad... ovako je to 50 puta cisci posao...
Sve to štima (ljudi sa iskustvom) ali ja da ti iskreno velim nisam nikome mijenjal semering nepamtim kad jer to večinom obave sami jedino ako je bilo usput kad se nekaj drugo rastepe ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
evo ja budem susjedu mijenjal uskoro, pa ću se radije poslužiti nekom grabom, nego da moram ispuštati ulje i druge pizdarije...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Bilo bi ti prvi put ,a?
Moj šogi je ekološki osviješten odvaja masne krpe i nosi ih u extra kontenjer u reciklažno dvorište .
Samo kap prolivenog ulja zagadi ..bbla,bla,bla
kaj da se napijem il da traktor ugrabu nateram.jbg kad sam gledal susedu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
kaj da se napijem il da traktor ugrabu nateram.jbg kad sam gledal susedu
Nemoraš. Moreš ga i uvak uterati pa netrebaš ništ ispuštati. Jedino ti trebaju maska i peraje :rolfer:


Uploaded with ImageShack.us
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
eto i ko more reč da nije pravi traktor kaj god da mu napraviš on bu opet išel
 

Najnoviji postovi

Na vrh