• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Ima nekaj u ovom sistemu .Ulje je lakše od vode, nebi smelo iscuriti . Posle samo ispod potkurim da otkuha vodu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ima nekaj u ovom sistemu .Ulje je lakše od vode, nebi smelo iscuriti . Posle samo ispod potkurim da otkuha vodu .
Netrebaš kuriti samo ga obereš ko vrhnje :rolfer:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
muhaničar daj mi reci na karteru je poklopac i neko+i filter koliko često to treba skinut i oprat ili nešto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
muhaničar daj mi reci na karteru je poklopac i neko+i filter koliko često to treba skinut i oprat ili nešto.
Misliš na ono sito koje je ispod zašarafljeno sa jedno 12 šarafiča m-6?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ako se ne varam taj taložnik ima samo 533 ili sam u krivu?
Ako pričamo o istome, tj o situ koje se nalazi na usisnoj cijevi od uljne pumpe to imaju svi imt-ei, samo se na 533 da izvaditi, a na ostalima nema poklopca (neki m-34 (558) motori) ali rijetko koji.
Inače prava stvar kad se radi karikaš jer netreba skidati karter.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ako pričamo o istome, tj o situ koje se nalazi na usisnoj cijevi od uljne pumpe to imaju svi imt-ei, samo se na 533 da izvaditi, a na ostalima nema poklopca (neki m-34 (558) motori) ali rijetko koji.
Inače prava stvar kad se radi karikaš jer netreba skidati karter.

upravo na sam i mislil.
Pa zato i pitam jer sam to jednom na 533 čistil, dok na bilo kojem 539 sam pogledal karter sa donje strane nisam videl posebno poklopac, pa sam predpostavljal da ga oni nemaju...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
upravo na sam i mislil.
Pa zato i pitam jer sam to jednom na 533 čistil, dok na bilo kojem 539 sam pogledal karter sa donje strane nisam videl posebno poklopac, pa sam predpostavljal da ga oni nemaju...
Inače tu nemaš kaj čistiti jer su rupe da muha more proleteti unutra. To je valjda zamišljeno da ako kakva krpa opadne nutra ili tak nekaj :scratch Jer ako se matica na klipnjači ili šaraf na konzoli otpusti nebu stigel uleteti u pumpu.
Drugu neku svrhu ne vidim.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Inače tu nemaš kaj čistiti jer su rupe da muha more proleteti unutra. To je valjda zamišljeno da ako kakva krpa opadne nutra ili tak nekaj :scratch Jer ako se matica na klipnjači ili šaraf na konzoli otpusti nebu stigel uleteti u pumpu.
Drugu neku svrhu ne vidim.

neku preveliku funkciju ne vidim ni ja.
ali ovoga ke sam ja čistil bil je pun nekakvih tekstilnih vlakana koda je netko u karter motora metal purcvolu, a ne točil ulje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
neku preveliku funkciju ne vidim ni ja.
ali ovoga ke sam ja čistil bil je pun nekakvih tekstilnih vlakana koda je netko u karter motora metal purcvolu, a ne točil ulje...
Ko zna u kakvim je rukama bil :scratch
Jednom sam slagal nekakvog Zetora 5211 stalno se štopala nafta. Stari mi se kune da cedi naftu, a ja u cijevi od usisa najdem komad najlonske čarape. Od onda više ne cedi :rolfer:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ko zna u kakvim je rukama bil :scratch
Jednom sam slagal nekakvog Zetora 5211 stalno se štopala nafta. Stari mi se kune da cedi naftu, a ja u cijevi od usisa najdem komad najlonske čarape. Od onda više ne cedi :rolfer:

male hude je nalejal, pa je i najlonka pobegla kroz trahtur ...
:finga::finga::finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
male hude je nalejal, pa je i najlonka pobegla kroz trahtur ...
:finga::finga::finga:
Zrno ili dva kukuruze su sabotaža samo takva. Mali usisava i dojde zrno zaštopa usis i traktor krepa. Kad krepa usisa nema i zrno opadne dole i usis je slobodan. Odzračiš ide dalje pa opet krepa i tako u nedogled. Naravno govorim o Zetoru koji Rezervar ima dole.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,033
Evo obečanih slika kanđi.
Malo su lošije jer mi se nije dalo izlaziti (kiša), a i mob....



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Hahaha, toga je tata jedanput vrnul s drvima doma, na pol puta prema nama :rolfer:
Tema nema veze s ovom, no pretpostavljamda znaš zakaj ;)
 

bega533

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
13
U pitanju je imt 533, za 1.5 mesec je slistio litar ulja, a pre toliko vremena je provereno i bilo ja na optimumu, vuce dobro, ali tesko pali treba bas dosta da se zavergla. Pretpotstavljam da su karike u pitanju, ali koliko to jos moze da bude "ozbiljno"? generalna radjena pre 10 godina, i radjeno je normalno snjim, nikad nije preopterecivan, sati ne znam koliko je napravljeno, jer ne radi sat, ali mozda jedno 2500-3000 sati.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Danas sam nabavil o-ring, i zmenil semering kardana.

Nije mi se dalo kopati grabu na dvorištu , spustil sam ulje.:D

Godine su malo ulovile o-ring, moral sam predelati zaštitnu kapu u radapciger.

Stari semering je potrajal 38 godina, a i zgleda ko da je delan da tak traje .Vidi se da ide nekam na nekakvu mašinu ,po izvedbi i obradi .


Ovaj novi je nekakva limenka ,lupljena na štancu bez obrade. Kinezi bi bili zaprepašteni da je nekaj tak moguće .Ko loša kopija nečeg kaj su oni napravili .

Uglavnom,(za)sad više ne curi .

Valjda bu godinu dvije trajal :scratch
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Trebam jedan savjet:

Na 539 prilikom većeg opterećenja (oranje, tanjuranje) pritisak ulja mi padne skoro na nulu na ler gasu. Na većim okretajima pritisak se poveća, ali kazaljka ne prelazi na zelenu boju na satu.
Kada se motor ohladi, sve je opet ok. Što je razlog, i smijem li u oranje dok ne riješim taj problem?
 
B

Bobo

Guest
Cuj, moj je to isto radio sa osradjenih skoro 9 000 radnih sati, tako da je sve na njemu bilo "zrelo" moj je i orao i tanjurao i sve po redu je radio, uz konstantno nadotakanje ulja u motor...

kad ga ujutro upalim, pritisak ulja je super, ali kad se zagrije, kazaljka se nije micala od donje iglice, tak se pomicala preko 1000 1200 okretaja motora, a na iber gasu je dosla tek na pocetak zelenog podrucja. tako smo ga 3 godine vozili, ali poceo je previse ulja izbacivati, i napravljena mu je generalka i sad je sve bez greske...
 

Najnoviji postovi

Na vrh