• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
de ti meni ako ti nije mrsko objasni i taj kompliciraniji nacin jer sam tako pokusao ali nisam uspio to sa strelicama,odo sada da vidim da li mogu napraviti pozz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
de ti meni ako ti nije mrsko objasni i taj kompliciraniji nacin jer sam tako pokusao ali nisam uspio to sa strelicama,odo sada da vidim da li mogu napraviti pozz
Gledano od ventilatora:
Zadnji brijeg na bregastoj gore.
Kajla na radilici ili prvi klip gore.
Na boš pumpu umjesto lajtunga prozirna cijevčica (čim tanjeg promjera) unutra nafta i vrtiš boš pumpu, a kad dobiš da se u cjevčici nafta počne dizati vrtiš polako i u trenutku kad nafta stane to bi trebalo biti otprilike to.

A kaj se tebi u biti dogodilo, tj zašto si skidal lanac?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ljudi, molim za pomoć...

naime, susjed me zamolio da mu montiram kosu na njegov 533, gramipova stara plava, sa podizanjem preko štange od hidraulike do početka kose...
e sad, pošto nikad on nije tu kosu stavljao, a ni ja na taj traktor, nikak nemrem stavit da mi diže, a sumnjam da je neko premetnuo štangu na krivu rupu...
ukratko, pošto nisam ja poslikao sada jer je već mrak, molim da netko okači sliku prednje strane kose i kako je namontirana na podizač...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Ja imam jedno pitanje vezano na 533.

Dali klipna pumpa na 533 moze oslabiti a da traktor i dalje radi relativno normalno?
Vec dugoo dugo lupa u njoj ali traktor radi.Ulja nije bilo,lezajevi koliko sam skuzio su losi i prepostvljam da je pumpa u losijem stanju zbog neodrzavanja.

Dali moze biti da pumpa daje slab tlak?Ako moze biti ,kako onda dizne otvaraju na manjem tlaku?
nije mi to bas najjasnije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pošto ti traktor pali znači da bi elementi na pumpi trebali stvarati dovoljan pritisak da probiju dizu, a pitanje je i na koliko ti dize otvaraju.
Kaj se tiče ležaja na pumpi pašu ti od Tomosa ;)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Da probiju diznu, a i dizne sam provjeravao prije godinu dana.
Ali dali je to dovoljno sto probije diznu?Ili bi trebao biti veci tlak?
Recimio da otvara na 130bara,dali pumpa treba davati 130 ili 160?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
U svakom slučaju tlak boš pumpe mora biti malo veči od tlaka na koji je naštelana diza.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Gledano od ventilatora:
Zadnji brijeg na bregastoj gore.
Kajla na radilici ili prvi klip gore.
Na boš pumpu umjesto lajtunga prozirna cijevčica (čim tanjeg promjera) unutra nafta i vrtiš boš pumpu, a kad dobiš da se u cjevčici nafta počne dizati vrtiš polako i u trenutku kad nafta stane to bi trebalo biti otprilike to.

A kaj se tebi u biti dogodilo, tj zašto si skidal lanac?

ma joj radio nekom covjeku,bio mu preskocio lanac,uradio sam i sve je uredu sada hvala na pomoci:D
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
da li znate kako bi bilo najbolje opteretiti imt 539 da prilikom oranja ne prokliziva imam ja nekoliko ideja ali neznam koliko su profitabilne pa da pitam vas sta mislite o tome hvala pozz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
da li znate kako bi bilo najbolje opteretiti imt 539 da prilikom oranja ne prokliziva imam ja nekoliko ideja ali neznam koliko su profitabilne pa da pitam vas sta mislite o tome hvala pozz
Da čujemo pa da vidimo profitabilnost.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
kontao sam postaviti na tockove tegove neshto poput tockova od vagona cuo sam da su dosta teski ali kako i gdje neznam morao bih izmisliti mjesto za njih,a i gdje ih naci moram potraziti sto se betona tice neznam da li je dovoljno tezak a da je nabaviti orginalne tegove negdje kao sto ima kod mene jaran na svome novom dong fengu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
kontao sam postaviti na tockove tegove neshto poput tockova od vagona cuo sam da su dosta teski ali kako i gdje neznam morao bih izmisliti mjesto za njih,a i gdje ih naci moram potraziti sto se betona tice neznam da li je dovoljno tezak a da je nabaviti orginalne tegove negdje kao sto ima kod mene jaran na svome novom dong fengu
Pa kaj ti nije onda jednostavnije napuniti gume sa vodom :scratch
Pardon antifrizom.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
pa neznam da li je to iko radio i da li bi bilo izvodljivo ali sam negdje procitao za to
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
netreba mu nikakvi utezi sam treba znat sve nariktat.
naravno nemreš s njim ni orat neznam kak duboko 25cm plafon i to sa 2x10cola.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
naravno kad bi uslovi uvijek bili full ali nekada je i malo mokro nekada se i livada ore a znas kome god radis svko vice daj sto dublje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Voda se ne ponaša inertno , orginal uteg za IMT je 90 kila po kotaču .
Frend ima dva IMT-a , ore on i tast ..brazdiju s istim plugom (OK , nije isti ... u plugu može biti razlike ,ali razlike ) - IMT enfak 14 cola .
Tast vozi ovaj s utegom i šiba ko lud , ne proklizava ništa .
Ovaj iza se muči pipka po kočnici jer ni jedan nema šperu , oče ga uloviti - nema šanse .
Aj sad recite ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Voda se ne ponaša inertno
:scratch

pa neznam da li je to iko radio i da li bi bilo izvodljivo ali sam negdje procitao za to
Ima tu razno raznih mogučnosti voda, utezi, kanđe, gusjenice, pa ti vidi kaj je tebi najjeftinije.

98991813.jpg

18433923.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad se masa utega od 90 kila u svakom kotaču zalaufa daje inerciju tj. efekt kao zamašnjak.
I jednostavno ne stigne prolizati , to je moje skromno mišljenje .
Voda ne daje taj efekt , ona samo daje težinu traktoru .
 

Najnoviji postovi

Na vrh