• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
eh, pa zato mi je bila čudna...
do sada nisam nikada vidio 533 sa takvom pumpom...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
A ja pak nikada nisam videl sa drugačijom :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Obično je više zacrnjena od dima ispušnih plinova , u kombinaciji s ulje i naftom ,prašinom i peludoma ..nekad ima prisliku malom letećem medvjediću
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kolko ja znam ne. Bar se ja nisam sa njom srel.
Siguran sam da Bobo više zna.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
iskreno, nikada nisam ni gledao kakvu pumpu ima 533, a nije me ni zanimalo..
ovo mi je susjed bio u prolazu pa je navratio, i dok smo sjedili, ja zapazio pumpu i vidim da mi je nepoznata oblika...
ah, šta sad...
pumpa ko pumpa..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
MatijaKrizanicMF35 kaže:
codexnox kaže:
Jel uopce postoji rotaciona na 533?

nešto jako malo.....to su bili oni prvi sa perkins motorima.....'60-ih tamo....
Pa sve si nekaj mislim ako je bil Perkins motor možda i 4 cil. a zadnji kraj najvjerojatnije Englez :scratch
Kaj bi to onda trebalo biti?
I baš me zanima kaj mu piše na haubi ili pločici?
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
muhanicar kaže:
MatijaKrizanicMF35 kaže:
codexnox kaže:
Jel uopce postoji rotaciona na 533?

nešto jako malo.....to su bili oni prvi sa perkins motorima.....'60-ih tamo....
Pa sve si nekaj mislim ako je bil Perkins motor možda i 4 cil. a zadnji kraj najvjerojatnije Englez :scratch
Kaj bi to onda trebalo biti?
I baš me zanima kaj mu piše na haubi ili pločici?

NE NE, BILO JE I NEKIH ZA izvoz sa perkins A2.144 i A3.152.....ORIGINAL PERKINSI, KASNIJE KAK SU 033 ISKOPIRALI, NIJE SE UGRAĐIVAL VIŠE,
dok se do '60 i neke, oni pišu 65, ugrađival motor 3.144...iako ih je turska čak do 80-ih radila....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Čovek se uči dok je živ i umre bedast.
Hvala za nova saznanja.
 
B

Bobo

Guest
Muhanicar, tebe MORAM upoznati, i castiti... Legenda i gotovo!!!

Za slike velika hvala!

Ulaz u pumpu cist ko puska, ventil radi, opruge dobro slozene. Feder na polugici s tri rupe ima dulje kukice, pa ne ulazi poluga u oprugu, al to je TO. Ventil rastavljati necu, jer stroj je upalio, i samo kad ga ugasim, malo trebam kvrcnuti po pumpi da ju "resetiram" i opat pali. Vjerujem da ce se ovo tokom ljeta ili razraditi ili razletjeti...

Sto se tice 533 i pumpi na njemu, ne mogu vam pomoci, jer u 533 nisam skoro nista upucen. U mom selu ima 2 komada od kojih su oba rijetko u funkciji, pa ih i ne vidim toliko cesto, da bih zapazao neke rezlike...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Zato smo tu da si pomažemo.
Častiti moraš samo zato jer sam rastavljal pumpu da slikam ;)
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
muhanicar kaže:
Čovek se uči dok je živ i umre bedast.
Hvala za nova saznanja.

muhaničar, ja sam fanatik na fergusonove traktore i naravno njihove licence..... IMT, TAFE, uzel, ALI I DRUGE KAJ IMAJU s MF-OM VEZE LANDINI npr....., a već ga po zvuku znam....
 
S

Strahinja

Guest
HIDRAULIKA NA IMT 533

Imam IMT 533. Kad je motor hladan hidraulika radi besprekorno i dize do 500 kg bez ikakvih problema.
Kako se traktor greje hidraulika sve losije radi da bi na kraju jedva podigao na punom gasu i 200 kg.
Kompletno ulje sam zamenio u menjacu i hidraulici prosle godine.
Da li neko moye da mi pomogne kakav je kvar u pitanju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Najvjerojatnije bi trebalo prepakirati pumpu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Upravo to, osim ako ne gubi ulje na cilindru ili negdje drugdje ne rasipa. Dok sam imao 539 i ja sam imao isti problem i onda sam reparirao pumpu na taj nacin da sam obradio ležista klipova na pumpi na neki veci promjer i piksovao klipove (stavio kosuljice na njih) sklopi i kasnije sve radilo super par godina, pa sam tako i prodao. malo se dobije i na zapremini, protoku ulja, sto povecava brzinu pumpe, ali ne puno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh